Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina 2022. Rusza nabór zgłoszeń

Data publikacji: 09 stycznia 2023 r. 08:57
Ostatnia aktualizacja: 09 stycznia 2023 r. 09:57
Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina 2022. Rusza nabór zgłoszeń
Statuetki nagród im. kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego i kapitana Kazimierza Haski. Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

Już we wtorek 10 stycznia rozpoczyna się nabór zgłoszeń do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina za 2022 rok. Do przyznania będzie dziewięć nagród. Nabór potrwa do 15 lutego, a zwycięzców poznamy 25 marca.

To już siódma edycja Nagród Żeglarskich. Wyróżnienia przyznawane są żeglarzom, przede wszystkim z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego, za wyjątkowe osiągnięcie z roku poprzedniego.

– Szczecin nie od dziś jest miastem żeglarzy i cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli przyznać nagrody, które co roku są formą docenienia ich najciekawszych dokonań – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Zapraszam do wskazywania osób, które, zdaniem mieszkańców, zasłużyły na tę nagrodę.

Nagrody zostaną wręczone w dziewięciu kategoriach: Nagroda Główna imienia kapitana Ludomira Mączki; Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski); Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ); Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego; Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski; Nagroda Kota Umbriagi; Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego; Wydarzenie Żeglarskie; Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

Zgłoszenia prowadzone będą za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl

Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają od 10 stycznia do 15 lutego 2023 roku. Kandydatów mogą wskazać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki – także mieszkańcy całej Polski. Ponadto kandydatów zgłaszać mogą członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie.

Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa oraz jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim), kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej oraz wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA