czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Medaliści w magistracie

Medaliści w magistracie [GALERIA]

Medaliści w magistracie
Data publikacji: 2019-10-09 15:41
Wywietleń: 746 420187

Medaliści i uczestnicy Mistrzostw Europy w Sportowym Ratownictwie Wodnym spotkali się w Urzędzie miasta z zastępcą prezydenta Szczecina Krzysztofem Soską.

Między 21 a 24 września br. we włoskim mieście Riccione trwały Mistrzostwa Europy w Sportowym Ratownictwie Wodnym - Lifesaving World Championships (LWC). Zawodnicy rywalizowali na pływalni olimpijskiej Stadio del Nouto. Wśród 23 ekip znalazła się równieź kadra Polski, która liczyła 19 osób.

W składzie kadry znalazło się aż ośmioro uczniów i absolwentów szczecińskiego Centrum Kształcenia Sportowego. Byli to:  Wojciech Kotowski, Cezary Kępa, Karolina Faszczewska , Mateusz Grabski , Radosław Rogoziński , Piotr Nazaruk, Julia Filocha, Anna Popiel. Polacy przywieźli z tej imprezy łącznie 7 krążków - trzy srebrne i cztery brązowe, z czego 4 zdobyli sportowcy ze Szczecina.

Dwa brązowe medale wywalczył w sztafetach Wojciech Kotowski. Radosław Rogoziński oraz Mateusz Grabski przywieźli z Włoch brązowe medale w sztafecie, oraz srebro w rzucie liną, natomiast ostatni szczeciński krążek to brąz Cezarego Kępy.

W przyszłym roku szczecińscy zawodnicy wchodzący w skład reprezentacji Polski wystąpią w Mistrzostwach Świata, będących jednocześnie eliminacjami do The World Games 2021.

AK

 Fot. Ryszard PAKIESER

Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie