sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Medaliści w magistracie

Medaliści w magistracie [GALERIA]

Medaliści w magistracie
Data publikacji: 2019-10-09 15:41
Wywietleń: 590 420187

Medaliści i uczestnicy Mistrzostw Europy w Sportowym Ratownictwie Wodnym spotkali się w Urzędzie miasta z zastępcą prezydenta Szczecina Krzysztofem Soską.

Między 21 a 24 września br. we włoskim mieście Riccione trwały Mistrzostwa Europy w Sportowym Ratownictwie Wodnym - Lifesaving World Championships (LWC). Zawodnicy rywalizowali na pływalni olimpijskiej Stadio del Nouto. Wśród 23 ekip znalazła się równieź kadra Polski, która liczyła 19 osób.

W składzie kadry znalazło się aż ośmioro uczniów i absolwentów szczecińskiego Centrum Kształcenia Sportowego. Byli to:  Wojciech Kotowski, Cezary Kępa, Karolina Faszczewska , Mateusz Grabski , Radosław Rogoziński , Piotr Nazaruk, Julia Filocha, Anna Popiel. Polacy przywieźli z tej imprezy łącznie 7 krążków - trzy srebrne i cztery brązowe, z czego 4 zdobyli sportowcy ze Szczecina.

Dwa brązowe medale wywalczył w sztafetach Wojciech Kotowski. Radosław Rogoziński oraz Mateusz Grabski przywieźli z Włoch brązowe medale w sztafecie, oraz srebro w rzucie liną, natomiast ostatni szczeciński krążek to brąz Cezarego Kępy.

W przyszłym roku szczecińscy zawodnicy wchodzący w skład reprezentacji Polski wystąpią w Mistrzostwach Świata, będących jednocześnie eliminacjami do The World Games 2021.

AK

 Fot. Ryszard PAKIESER

Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie Medaliści w magistracie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie