sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ratownicy ocalili tonącego trzylatka

Ratownicy ocalili tonącego trzylatka (akt. 1)

Ratownicy ocalili tonącego trzylatka
Data publikacji: 2019-07-24 20:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-25 18:11
Wywietleń: 2592 404754

Tonącego trzylatka uratowali w środę (24 lipca) w Trzęsaczu ratownicy wodni i policjanci. Chłopiec został przetransportowany do szpitala w Szczecinie.

- Ratownicy bardzo szybko zlokalizowali dziecko - poinformował kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie Łukasz Kamiński. Dodał, że reanimowali chłopca około pół godziny. W akcji reanimacyjnej brali też udział policjanci.

Przebywający na urlopie z rodziną sierż. sztab. Artur Dyjankiewicz ze Zgorzelca spostrzegł, że plażowicze grupują się przy linii brzegowej. Okazało się, że zaginął chłopiec, który plażował z rodziną kilkadziesiąt metrów dalej. Policjant wspólnie z ratownikiem natychmist weszli do wody.

- Po kilkuminutowym przeszukiwaniu akwenu przy falochronie, policjant odnalazł nieprzytomne dziecko. Dopłynął z nim do brzegu i przekazał ratownikowi wodnemu, który podjął resuscytację – podała kom. Mirosława Rudzińska. - Następnie jeden z mundurowych przejął czynności reanimacyjne od ratownika ze względu na jego zmęczenie i wykonywał je aż do przylotu śmigłowca pogotowia.

Według informacji świadków, chłopiec mógł spędzić pod wodą nawet ok. 20 minut. Zdarzenie miało miejsce na plaży niestrzeżonej, ok. 500 metrów poza strzeżonym kąpieliskiem. Ratowników poinformowali świadkowie.

Trzylatek obecnie przebywa w szpitalu. Jest w ciężkim stanie.

(pap, p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

xxxx
jak czytam to, to widze, ze z was sam prymityw, nie byliscie tam, nie widzieliscie, to ZATKAJCIE SIE i nie blokujcie innym miejsca. Wstyd, bo chyba to gowniarze komentuja, czy sie myle?
2019-07-25 18:02:16
Porucznik
Brawo dla pana policjanta i wszystkich bioracych udzial przy pomocy dla tego chlopca !!! Badz zdrow dzieciak !!!!
2019-07-25 17:37:49
Aga
Dla źle poinformowanch, Niemcy nie dostali 500+ od naszego rządu, aż na taką hojność nie stać naszego państwa. Dlatego nie wytrzepujcie swoich frustracji z powodu 500+. Po prostu dziecko nie zostało dopilnowane i nie jest to zależne, kto ile ma w portfelu i jaką walutę.
2019-07-25 15:53:57
500+
500+ pojechalo na urlop a wiadomo ze to zwykle patologia no to sa i beda takie efekty i zasmiecona plaze, alkohol pity bez zadngo zazenowania
2019-07-25 13:04:07
plus
%00 plus piło i się bawiło ?
2019-07-25 12:37:08
Doniczek
Jak widzę te głupie dopiski tylko 500+ pewnie nie ma dzieci i się czepia zobaczcie ile dostają górnicy tam jaka kasa idzie 14 Barbórka węgiel tego się czepiacie niektóre dzieci dzięki 500+widziały wkoncu morze lub gdzie kolejek na wakacje wyjechały za po 500 nie było i też wszystko drożało pamiętam jak tankowałem nad morzem pb95 za 5,95 także dajcie sobie z tym spokój a dzieciaka szkoda mam nadzieję że będzie wszystko dobrze
2019-07-25 11:21:23
rodzic
Co prawda narodowosc nie ma kompletnie znaczenia ale to gdzie byli rodzice to dobre pytanie. Ja tez z moimi corkami jezdzilem nad morze i nie spuszczalem ich na sekunde z oczu. Olac opalanie i lezenie na kocu. Dzieci trzeba pilnowac!!
2019-07-25 07:37:21
tre
DOBRA ZMIANA PISIORÓW DO CO DO.CO TU MA POLITYKA DO TEGO DE... LU.Z PISU
2019-07-25 05:41:02
do " CO ? "
A jakie ma znaczenie narodowość rodziców? Dziecka nie dopilnowali i to jest fakt. A z nimi się nie dyskutuje, jak wskazuje logika.
2019-07-24 22:15:17
Gienia
Też mam 3 latka i wolę co chwilę nawoływac , upominać czym mogę denerwować innych plazowiczow bądź stać nad dzieckiem niż później umierać z niewiadomego .
2019-07-24 21:41:34
do " CO ? "
Debilu. Ludzki(?) POkurczu.
2019-07-24 21:10:58
Miki
Rodzicami są Niemcy .
2019-07-24 20:49:19
CO ?
A gdzie byli rodzice ? Świetowali za 500 plus ?
2019-07-24 20:25:17