niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mamy najlepszych ratowników w kraju. Potwierdziły to mistrzostwa

Mamy najlepszych ratowników w kraju. Potwierdziły to mistrzostwa

Mamy najlepszych ratowników w kraju. Potwierdziły to mistrzostwa
Data publikacji: 2019-05-25 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 919 393159

Ratownicy medyczni WSPR w Szczecinie zwyciężyli w tegorocznych XVII Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym Bartoszyce 2019. W zawodach udział brały dwa zespoły WSPR z filii w Szczecinie.

Zespół - w składzie Bartłomiej Zimoch, Maciej Denisiuk i Patryk Fortuniak - zajął pierwsze miejsce. A Roman Mantaj, Piotr Tatol i Łukasz Kondrusik uplasowali się tuż za nimi, na drugim miejscu.

Do Szczecina przywiozą, oprócz dwóch zwycięskich pucharów, także trzy dodatkowe nagrody, za najlepiej wykonane zadania w trzech konkurencjach: „Co to za lek?” – w  tej konkurencji pacjentka zatruła się alkoholem i lekami; „Staszek z Alcatraz” – pacjentem był więzień, który próbował popełnić samobójstwo; „Czy można intubować?” – w tym zadaniu ofiara wypadku została przygnieciona przez auto.

- Każde z tych trzech zadań wykonaliśmy poprawnie i zdobyliśmy najwyższą liczbę punktów – mówi Roman Mantaj. – Były to bardzo wymagające konkurencje, zmuszały nas do podejmowania szybkich i stanowczych decyzji.

Nasze zespoły na miejscu musiały zmierzyć się z najlepszymi 19 grupami ratowników medycznych z Polski i Ukrainy. Mieli do wykonania w sumie 10 zadań, w tym 3 nocne.

Trzeba było wykonać poprawnie medyczne czynności ratunkowe, szybko i skutecznie udzielić pomocy pacjentom w różnym wieku, z różnymi urazami i w różnych okolicznościach. Scenariusze zdarzeń ratownicy poznali dopiero na miejscu.

Sędziowie oceniali umiejętności, wiedzę, sposób komunikowania się, zdolność podejmowania decyzji, czas wykonania zadania, sprawność fizyczną, ale przede wszystkim poprawność wykonywania medycznych czynności ratunkowych.

- Zajęcie dwóch pierwszych miejsc podium daje nam ogromną satysfakcję i chęć do dalszego działania – mówi Piotr Tatol. – W trakcie każdych zawodów, zawsze bardzo dużo się uczymy, co pozwala nam być lepszymi ratownikami również na co dzień.

Ratownicy medyczni, aby jak najlepiej wypaść na zawodach, przed wyjazdem przez kilkanaście dni ćwiczyli różne scenariusze sytuacji nagłych - pod okiem Krzysztofa Radka z działu szkoleń WSPR w Szczecinie. I są efekty.

(isz)

Fot. WSPR w Szczecinie

Mamy najlepszych ratowników w kraju. Potwierdziły to mistrzostwa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie