środa, 22 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ratownicy medyczni pomogli nie tylko pacjentce, ale i jej psu

Ratownicy medyczni pomogli nie tylko pacjentce, ale i jej psu

Ratownicy medyczni pomogli nie tylko pacjentce, ale i jej psu
Data publikacji: 2019-03-13 22:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:11
Wywietleń: 2108 380216

Jolanta Piotrowska i Grzegorz Ziemecki, czyli zespół ratownictwa medycznego z Drawska Pomorskiego, zostali wezwani do kobiety z dolegliwościami kardiologicznymi. Okazało się, że problemy pacjentki nasiliły się po zranieniu jej psa. Ratownicy pomogli także pupilowi mieszkanki Oleszna.

Karetka pogotowia została wezwana we wtorek wieczorem do mieszkanki Oleszna. Kobieta skarżyła się na dolegliwości kardiologiczne. Na miejscu się okazało, że problemy z sercem 59-latki nasiliły się na skutek ogromnego stresu i obawy o życie jej psa, który padł ofiarą dzikiego zwierzęcia i miał ranę szarpaną brzucha.

Pacjentce ratownicy medyczni natychmiast podali stosowne leki. Kiedy jej stan się  ustabilizował, zajęli się też rannym pieskiem – opatrzyli mu ranę, aby zmniejszyć cierpienie czworonoga zanim trafi on pod opiekę weterynarza. 

(g)

Fot. WSPR 

Komentarze

Nadzìeja
Brawo,brawo,brawo świetna postawa ratowników
2019-03-14 13:17:17
?
Jakie zwierzę napadło na tego pieska?
2019-03-14 12:25:24
Krystyna
Jestem bardzo wzruszona.Wielkie ukłony dla wspaniałych ratowników z sercem,wrażliwością.
2019-03-14 11:02:16
osoba kochając ludzi a także pieski
Bardzo proszę aby media pokazały twarze tych ludzi, przeprowadzić z nimi rozmowy o nich, aby nam opowiedzieli, dlaczego tak szlachetnie sie zachowali. Pokazywania szlachetnych, pełnych wrażliwości postaw ludzi jest najlepsza droga do odbudowy zdrowego społeczeństwa. Ci Państwo dali świadectwo dojrzałej postawy pracownika medycznego. Socjologowie i filmowcy powinni opisywać i powinien powstać film o tych wspaniałych ludziach. A ja jako zwykły smiertelnik całuję ich i kłaniam sie im nisko.
2019-03-14 10:14:40
Wspaniali ludzie
Wspaniali ludzie, o wielkim sercu i empatii. Szacunek dla Was, drodzy ratownicy!
2019-03-14 08:51:30
TOMEK
Wielkie słowa uznania za rozsądek, empatię, wielkie serce i ,,umysły nie przeżarte chorymi często procedurami". Wszelkiej pomyślności !!! A dla Pacjentki i pieska DUŻO ZDROWIA !!!
2019-03-14 08:31:11
Brawo, hau hau
Dobrze, że przeżył, ale co przeżył to jego - widać jaki wystraszony. Taka postawa ratowników była też formą leczenia dla właścicielki, bo gdy widziała, że jej pies tak profesjonalnie opatrzony, to na pewno się lepiej poczuła - SUPER!
2019-03-14 08:11:59
GRATULACJe
Ten zespół ratownictwa medycznego zasługują na ordery od Prezydenta Rzeczpospolitej i Ministra Zdrowia. Ci państwo powinni zostać na zawsze zapisani w annałach historii jako wzór do naśladowania.Ci Państwo uratowali honor ludzi medycyny. Wielkie ukłony. Należy sie Im także wielka nagroda choćby jako zachęta dla innych pracowników medycznych
2019-03-14 02:13:25
Pies
Bo to nie byli zwykli ratownicy. To byli Ludzie, pełni empatii, miłości, wrażliwości i zrozumienia z zachowaniem powagi sytuacji dla dla drugiego człowieka i jego przyjaciela. Dziękuję.
2019-03-13 23:14:52