Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Małolaty za kraty?

Data publikacji: 07 sierpnia 2016 r. 14:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Małolaty za kraty?
 

Policjanci z komisariatu Szczecin Śródmieście KMP zatrzymali dwóch sprawców odpowiedzialnych za rozbój. Okazali się nimi dwaj 16-latkowie. Jakie konsekwencje prawne będzie miał ich czyn, zdecyduje sąd rodzinny. 

Do zdarzenia doszło na tyłach zabudowań przy ul. Obrońców Stalingradu. Na siedzącego tam mężczyznę napadło dwóch nastolatków. Jeden kopał poszkodowanego, a potem przytrzymywał, gdy drugi kradł mu telefon komórkowy. 

O rozboju zostali powiadomieni policjanci z komisariatu Szczecin Śródmieście. 

- W wyniku przeszukania ulic, napastnicy zostali namierzeni i zatrzymani. Mili przy sobie skradziony telefon - informuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego KWP. - Okazuje się, że wcześniej nie byli notowani przez policję. Odpowiedzą za rozbój, za jaki kodeks krany przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. 

Zatrzymani są jednak zbyt młodzi, aby odpowiadać jak osoby dorosłe. Sprawa trafi więc do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszych losach nastolatków odpowiedzialnych za rozbój, jedno z najpoważniejszych przestępstw karnych.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mario
2016-08-09 05:39:10
Mowa o rozboju 16 latkow a tu podteksty polityczne. Jeszcze niech religie do tego ktos dozuci i bedzie wesolo. Masakra jacy ludzie (nie wszyscy) sa. Szkodz chlopakow ale z opisu wynika ze dzialanie bylo w pelni zaplanowane i przemyslane. Kara moze nie i surowa ale tak z 500 godzin pracy spolecznej np sprzatania parku lub okolic zamieszkania w zoltej kamizelce z napisem na plecach JESTEM ZLODZIEJ I BANDYTA Kazdy zasluguje na druga szanse ale jesli powtorza jakie olwiek przestepsto wtedy powinni dostac podwujnie!
goplan
2016-08-08 09:28:30
kleofas -tych komentatorów-debili nie sieją i nie wywołują, sami się ujawniają. Należy tylko współczuć rodzinie i znajomym, że na co dzień mają do czynienia z takimi głupkami.
kleofas
2016-08-07 19:23:55
Trzeba być kompletnym idiotą, żeby małoletnich bandytów przyporządkowywać do jakiejkolwiek opcji politycznej.
zs
2016-08-07 19:23:35
" Carlos wanderama Bardziej pod zdegenerowane PO, nowoczesna czy propagującego narkotyki Palikota mi oni pasują i lewactwo , czerwonych gdzie uwalilo im sie we łbach, ze telefon poszkodowanego jest dobrem wspólnym. " To idz sobie do gimnazjum czy zawodowek i spytaj na kogo glosuja lub kogo popieraja ,te malolaty nawet nie wiedzą co to jest PO a jak wiedza to tylko to co wyczytali w wypranym prawicowym internecie lub od kolegow dresiarzy uslyszeli ,albo poczytaj sobie wykop to zaglebie korwinowcow ,pełno sebixow co po miescie lazi z koszulkami wyklętymi to są typowe prawaki od korwina,onr,kukiza czy nawet pisu, jedz na polnocne dzielnicy szczecina czy na niebuszewo tam pelno tego odpadu spolecznego.
Carlos wanderama
2016-08-07 16:39:28
Bardziej pod zdegenerowane PO, nowoczesna czy propagującego narkotyki Palikota mi oni pasują i lewactwo , czerwonych gdzie uwalilo im sie we łbach, ze telefon poszkodowanego jest dobrem wspólnym.
Kara
2016-08-07 15:47:15
Tylko surowa kara może ich uratować od dalszego stoczenia się. Oby nie pisano, że tacy młodzi i nie byli karani, to trzeba dać im szansę. To byłaby najmniejsza kara dla tych nieletnich przestępców. Skoro kopali i przytrzymywali ofiarę, to ich działanie było w pełni świadome i to z najniższych pobudek.
ls
2016-08-07 14:59:04
Do Syrii wyslac tych gimboprawaków od Krowina Kukiza czy Onr, jako mieso armatnie,szkoda czasu i kasy na resocjalizacje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA