Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Areszt za rozbój

Data publikacji: 2016-06-29 09:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Areszt za rozbój
 

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 18–letni mieszkaniec Polic za rozbój, którego dokonał  kilka dni temu na 77–letniej szczeciniance. Mężczyzna  działał wspólnie  z dwoma innymi osobami. Sprawcy ukradli kobiecie między innymi telefon komórkowy i 300 zł.

- Kilka dni temu przed bramą wejściową na policki cmentarz od strony ul. Wróblewskiego trzech młodych mężczyzn napadło na starszą kobietę. Wskutek zdarzenia 77-letnia mieszkanka Szczecina złamała nogę.  Sprawcy uciekając wyrwali  pokrzywdzonej torebkę, w której znajdowały się m.in. telefon komórkowy, dokumenty i 300 zł. Dokumenty wyrzucili po kilkudziesięciu metrach - informuje asp. Małgorzata Litwin z komendy powiatowej policji w Policach.

Pracujący nad sprawą policjanci wytypowali podejrzewanych o ten czyn sprawców. Okazali się nimi  18- i 20-letni policzanie oraz ich nieletni kolega. Mężczyźni zostali zatrzymani. Pełnoletni sprawcy rozboju trafili do policyjnego aresztu. Podejrzewani 18- i 20–latek usłyszeli zarzut zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zastosowany został środek zapobiegawczy. 18-latek decyzją sądu na wniosek prokuratora został aresztowany na trzy miesiące. Natomiast jego starszy o dwa lata kolega objęty został dozorem policji. Najmłodszy z uczestników zdarzenia odpowie przed Sadem Rodzinnym i Nieletnich. 

(sz)

Fot. Robert STACHNIK (ach.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA