Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Zobaczyli, że wygrał 200 zł, napadli i ukradli

Data publikacji: 19 czerwca 2016 r. 21:13
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:45
Zobaczyli, że wygrał 200 zł, napadli i ukradli
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Policjanci ze Świdwina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 24-latku. Napastnicy zaatakowali swoją ofiarę w tunelu dworca kolejowego po tym, jak wcześniej nawiązali z nim znajomość w salonie gier. Sprawcy już wiedzą, że najbliższe lata spędzą w więzieniu.

W piątek (17 czerwca) o godz. 20.00 w oczekiwaniu na pociąg, 24-letni mieszkaniec gminy Świdwin, odwiedził salon gier. Tam poznał dwóch mieszkańców Świdwina, w obecności których wygrał 200 złotych. „Znajomi” znając plany mężczyzny wiedzieli, że pojawi się na dworcu kolejowym.

- Napastnicy wciągnęli do tunelu swoją ofiarę, by tam pobić i zabrać upatrzone pieniądze, telefon komórkowy i inne wartościowe przedmioty. Tuż po zgłoszeniu patrol policji zatrzymał dwóch opisanych mężczyzn. 25-latek i jego o dwa lata młodszy kolega, mieli przy sobie część skradzionych przedmiotów - informuje asp. Aneta Sękalska-Cybul.

Sprawcy to mieszkańcy Świdwina. Podczas zatrzymania mieli po 1,5 promila alkoholu w organizmie. Są on znani policjantom, bo dokonali wcześniej podobnego przestępstwa, za co sąd skazał ich na 2 lata więzienia. Dotychczas się ukrywali, a to zatrzymanie zakończyło ich przestępcze procedery.

W najbliższym czasie sąd zdecyduje o wymiarze kary dla sprawców. Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Chwasty
2016-06-20 08:14:21
To ładnie ich szukano, skoro nie kryli się, przebywali w swoim otoczeniu i mieście.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA