niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zobaczyli, że wygrał 200 zł, napadli i ukradli

Zobaczyli, że wygrał 200 zł, napadli i ukradli

Zobaczyli, że wygrał 200 zł, napadli i ukradli
Data publikacji: 2016-06-19 21:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1587 139861

Policjanci ze Świdwina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 24-latku. Napastnicy zaatakowali swoją ofiarę w tunelu dworca kolejowego po tym, jak wcześniej nawiązali z nim znajomość w salonie gier. Sprawcy już wiedzą, że najbliższe lata spędzą w więzieniu.

W piątek (17 czerwca) o godz. 20.00 w oczekiwaniu na pociąg, 24-letni mieszkaniec gminy Świdwin, odwiedził salon gier. Tam poznał dwóch mieszkańców Świdwina, w obecności których wygrał 200 złotych. „Znajomi” znając plany mężczyzny wiedzieli, że pojawi się na dworcu kolejowym.

- Napastnicy wciągnęli do tunelu swoją ofiarę, by tam pobić i zabrać upatrzone pieniądze, telefon komórkowy i inne wartościowe przedmioty. Tuż po zgłoszeniu patrol policji zatrzymał dwóch opisanych mężczyzn. 25-latek i jego o dwa lata młodszy kolega, mieli przy sobie część skradzionych przedmiotów - informuje asp. Aneta Sękalska-Cybul.

Sprawcy to mieszkańcy Świdwina. Podczas zatrzymania mieli po 1,5 promila alkoholu w organizmie. Są on znani policjantom, bo dokonali wcześniej podobnego przestępstwa, za co sąd skazał ich na 2 lata więzienia. Dotychczas się ukrywali, a to zatrzymanie zakończyło ich przestępcze procedery.

W najbliższym czasie sąd zdecyduje o wymiarze kary dla sprawców. Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Chwasty
To ładnie ich szukano, skoro nie kryli się, przebywali w swoim otoczeniu i mieście.
2016-06-20 08:14:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie