Piątek, 22 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Maciusiowy niewypał. Brak chętnych na parcele [GALERIA]

Data publikacji: 22 listopada 2018 r. 18:08
Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2021 r. 11:30
Maciusiowy niewypał. Brak chętnych na parcele
 

Nic na razie nie wskazuje na to, że rychło miałby zmienić się krajobraz w kwartale szczecińskiej śródmiejskiej zabudowy między ulicami Jagiellońską, Śląską, Księcia Bogusława X i Edmunda Bałuki (dawną ul. Obrońców Stalingradu). A konkretnie chodzi o będące we władaniu TBS Prawobrzeże grunty od strony podwórza. Te wystawione zostały do zbycia jako integralna część w pakiecie z nieruchomością po sąsiedzku, tj. parcelą przy ul. Edmunda Bałuki 14 z budynkami-pustostanami do rozbiórki po zlikwidowanej sześć lat temu Szkole Podstawowej nr 54 (zwanej „Maciusiem”). Chętnych na taką transakcję z ceną wywoławczą 5 620 001 zł - jak na razie - nie ma.

Po licznych zapowiedziach i przekładaniu kolejnych terminów urzędnicy szczecińskiego magistratu ogłosili wreszcie w końcu września br. przetarg na sprzedaż nieruchomości. Do nabycia wraz z tym, co po dawnym Maciusiu jeszcze pozostało, a w założeniu przeznaczonym do wyburzenia, w pakiecie znalazła się działka pod drogę dojazdową do wnętrza zdegradowanego od dziesięcioleci kwartału śródmiejskiej zabudowy nr 21 w obrębie wspomnianych ulic: Jagiellońskiej, Księcia Bogusława X, Śląskiej i ul. Edmunda Bałuki (dawniej Obrońców Stalingradu).

Teren z budynkami po dawnej szkole podstawowej jest częścią owianego złą sławą, zapyziałego i zdemolowanego kwartału zabudowy, do którego przylgnął na początku lat 90. XX w. przymiotnik „norweski”, bo był przedmiotem umów ze spółką-wydmuszką kryjącą się pod szyldem URGN z Norwegii. Później zwany był też amerykańskim, by następnie trafić pod zarząd miejskiej spółki pn. Szczecińskie Centrum Renowacyjne, której wizje zagospodarowania tego obszaru pozostały na papierze, a sama spółka została zlikwidowana.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 listopada 2018 r.

Tekst i fot: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: Kwartał nr 21, czyli szczeciński pejzaż śródmiejski. I od frontu, i od środka.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ehh
2021-11-23 11:15:07
Zaraz kościół będzie wyciągać po nią swoje łapska.
as
2018-11-23 14:57:23
Szkoda, ze nie chce tego kupic ktorys deweloper i wybudowac nornalnych mieszkan. Centrum po poludniu wyglada na calkiem opustoszale ale co sie dziwic jak np na Wojska Polskiego jak nie bank to szkola jezykowa a mieszkan coraz mniej. A jak nie bedzie mieszkancow to przebudowa tej ulicy nic nie zmieni, szkoda pieniedzy. Po prostu w centrum trzeba w kazdym mozliwym miejscu budowac mieszkania, to i zycie tam wroci.
delli
2018-11-23 08:00:34
Może mógłbym tam zamieszkać,ale szkoła zlikwidowana, to gdzie moje dzieci będą chodzić?
Ano
2018-11-22 23:31:45
Ano po wyborach wynika dopiero jak te wszystkie przetargi były przygotowane pod wybory a co będzie dalej z następnymi: stadion, fabrykz wody, tramwaj do steru itd. Zaraz wszystko pęknie jak bańka mydlana.
zs
2018-11-22 22:42:24
czyli tak właściwie to zarządza tym miasto, a prezio nie kiwnie palcem na ten syf.
.....
2018-11-22 19:21:14
Kuria chętnie przytuli za 1zl i zrobi tam np szpital oczywiscie "bezpłatn"- czytaj kontrakt z nfz...tam juz dawno powinna byc konkretna developerka a nie ten syf albo jak urzad marszalkowski nie ogarnia dawnej przychodni przy pl. rodla to niech to biora ,ile mozna czekac na remonty i inwestycje w tym miescie? to jest chore, za 50-100 lat i tak tego swiata nie bedzie-planeta nie wrabia juz tego co wprawiaja jej lokatorzy, tak wiec bawcie sie macie jeszcze troche czasu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA