Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Maciej Bejnarowicz tymczasowym wójtem Rewala

Data publikacji: 2017-11-13 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:55
Maciej Bejnarowicz tymczasowym wójtem Rewala
 

Maciej Bejnarowicz został powołany przez premier Beatę Szydło, na wniosek wojewody zachodniopomorskiego, na pełniącego obowiązki wójta gminy Rewal. Do tej pory Bejnarowicz był zastępcą wójta gminy Kołobrzeg.

Przypomnijmy, że dotychczasowy wójt Rewala Robert Skraburski został odwołany przez premier Beatę Szydło, ale od jej decyzji odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Do czasu ostatecznej decyzji sądowej R. Skraburski jest więc nominalnie wójtem. Nie może jednak pełnić swoich obowiązków, ponieważ w wykonywaniu czynności służbowych zawiesiła go prokuratura podczas prowadzonego dochodzenia o narażenie gminę na straty, m.in. poprzez zaciąganie pożyczek w parabankach.

Nowo wybrany tymczasowy wójt Rewala ma 44 lata. Maciej Bejnarowicz był dotąd zastępcą wójta gminy Kołobrzeg. Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Mieszka w podkołobrzeskim Grzybowie.

Nowe wybory w gminie Rewal będą mogły zostać rozpisane dopiero po uprawomocnieniu się decyzji premier – jednak tylko wówczas, gdy postępowanie sądowe zakończy się na pół roku przed zaplanowanymi wyborami. Zgodnie z przepisami, wybory uzupełniające nie mogą się odbyć później niż pół roku przed datą wyborów samorządowych. Wówczas Bejnarowicz będzie pełnił swą funkcję aż do wyborów, które planowane są w listopadzie 2018 r.

M. Kwiatkowski

Fot. gmina.kolobrzeg.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

CBA
2017-11-14 06:26:36
Co prokuratura na to, że Robert S. pracuje teraz dla spółki Gołębiewski, która to w okazyjnej cenie otrzymała teren i (w planie) kosztowną drogę dojazdową na terenie gminy Rewal gratis? http://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/ile-rewal-doplaci-do-hotelu-golebiewskiego/
Bez przekretow... i srubo-kretow
2017-11-14 00:15:11
Miejmy nadzieje, ze Nowy bedzie duzo lepszy...!!
MEDIMAX
2017-11-13 19:38:43
Śmiać się, czy płakać.. Pan Dyzma,alfa i omega od niczego.Jedyna zaleta sprawdzona autoprezentacja...ŻENADA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA