poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wójt Rewala nadal zawieszony

Wójt Rewala nadal zawieszony

Wójt Rewala nadal zawieszony
Data publikacji: 2017-09-15 15:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:50
Wywietleń: 2174 292372

W czerwcu 2017 r. prokurator zawiesił w pełnieniu funkcji wójta Rewala Roberta Skraburskiego zarzucając mu przekroczenie uprawnień i doprowadzenie gminy do zadłużenia na kwotę ok. 160 mln zł, przy rocznych dochodach gminy wynoszących ok. 60 mln zł.

Chodziło m.in. o zaciąganie pożyczek w parabankach, które kasowały potężne odsetki. Od decyzji prokuratora Skraburski odwołał się do Sądu Rejonowego w Szczecinie, który w piątek (15 września) podtrzymał decyzję prokuratora. Od tego postanowienia zawieszony wójt może się odwołać do sądu wyższej instancji.

Przypominamy, że w lipcu 2017 r. wojewoda zachodniopomorski wystąpił do premier Beaty Szydło o odwołanie wójta z zajmowanego stanowiska, ale premier do dziś nie podjęła decyzji.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Kiep
Rewal to bastion platformersów. A szkrabgórski to ich kompan do wódeczki. Od dekady ponad Rewal jest ustawicznie zadłużany, niegospodarnie prowadzony. Za opowiadanie o rzeczach, jakie tam zamieciono pod dywan czeka mnie sprawa sądowa i lincz transmitowany w mediach, żeby nikt nie pomyślał, że to może być prawda.
2017-09-16 21:56:02
"kasta" ...
Niestety, od Trybunału K. przez ministra po mianowanych przez niego sędziów i podsędków to kacze kauzyperdy!!!To jest kasta!
2017-09-15 18:41:04
...!!!
"...wojewoda zachodniopomorski wystąpił do ...Szydło o odwołanie wójta..." Ten wojewoda, jak każdy z kaczyńca, umie tylko niszczyć! "dobra zmiana"...
2017-09-15 18:35:49
@tylko pytam...
Kasta sądowniczo-komornicza nie jest żadną długą łapą kaczora. To oczywiste nawet dla gimbazy. Dziwię się, że w ogóle o to pytasz... Kaczy kredyt uratował gminę zanim udało jej się sprzedać majątek powojskowy. Poza tym kaczy kredyt to 102 mln zł, a majątek powojskowy, to 50 mln zł.
2017-09-15 17:57:33
tylko pytam...
Czy te "komornicze sępy" to nie jest długa łapa kaczora? tylko pytam... Czy to nie ten wójt sprzedał posowieckie, zdegradowane tereny poligonowe za kwotę równą długowi gminy? tylko pytam...
2017-09-15 17:33:59
@Obs.ryver
Kaczyzm dał kredyt ratunkowy Rewalowi. Bez tego komornicze sępy już by szarpały kęsy z perełki. Spróbuj porozmawiać z okulistą i z psychologiem. Ten pierwszy sprawdzi dlaczego nie widzisz dobrych zmian zachodzących w kraju, a ten drugi pomoże ci opanować wyuczony przez TVN odruch Pawłowa na dźwięk słowa Kaczyński, czy PiS. Przestaniesz się ślinić. Powodzenia w terapii!
2017-09-15 17:20:10
Obs.ryver
A kaczyzm czy nie wypróżnił Kasy Spółdzielcze? (Nazwane "bankami" tylko po to aby doić kasę z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego dla upadających Kas)... Ten wójt z marnej wioski rybackiej zrobił perełkę na naszym wybrzeżu!!! Kaczyzm rozwala wszystko i nie zbudował nic!!!
2017-09-15 15:49:05
Dziadek
@Babcia Pani premier czeka, bo dobrze zdaje sobie sprawę, że po 8 latach sabotażu platfusów sytuacja finansowa Polski wygląda tak samo jak sytuacja Rewala. Dochody na poziomie 300 mld zł, a dług 1 bln zł. Myślę, że żeby było sprawiedliwie, to trzeba by jednocześnie rozliczyć Tuska i Skraburskego.
2017-09-15 15:48:13
Babcia
Wydal o 100 milionow wiecej niz zarabial. To gdzie on sie uczyl matematyki? Jak babcia mi dala zlotowke na bulki,to wydalem 80 groszy ,oszczedzajac na pozniej. Taki wojt ,jacy wyborcy. A pani premier na co czea?
2017-09-15 15:32:30