niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ludzie morza dzielili się opłatkiem

Ludzie morza dzielili się opłatkiem [GALERIA]

Ludzie morza dzielili się opłatkiem
Data publikacji: 2019-12-14 23:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 14:41
Wywietleń: 1494 433312

To już wieloletnia tradycja Duszpasterstwa Ludzi Morza, działającego przy kościele morskim pw. Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w sobotę (14 grudnia) w szczecińskim Klubie Stella Maris odbyło się świąteczno-opłatkowe spotkanie.

Na spotkanie zaprosił ksiądz Stanisław Flis, diecezjalny duszpasterz ludzi morza, a taże wolontariusze z Klubu Stella Maris. Przybyli na nie przedstawiciele różnych środowisk i organizacji morskich, w tym szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich czy „Śledziołapów”. Podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Było wspólne śpiewanie kolęd, miłe rozmowy i wspomnienia. Jak zwykle, nie zabrakło poczęstunku przygotowanego przez wolontariuszy, którzy opiekują się marynarzami przypływającymi do szczecińskiego portu, a chcącymi skorzystać z gościny klubu.

(ek)

Fot. Grzegorz Siwa

Ludzie morza dzielili się opłatkiem Ludzie morza dzielili się opłatkiem Ludzie morza dzielili się opłatkiem Ludzie morza dzielili się opłatkiem Ludzie morza dzielili się opłatkiem Ludzie morza dzielili się opłatkiem Ludzie morza dzielili się opłatkiem Ludzie morza dzielili się opłatkiem

Komentarze

40 lat minęło Jak jeden dzień
Większość tych "Ludzi Morza" cudzysłów jak najbardziej zamierzony, ostatni raz widziała morze jakieś 40 lat temu. Są tez tacy, którzy wcale nie widzieli, no może poza widokiem fal ze świnoujskiej plaży.
2019-12-15 14:34:14
pazim
A pana Brzezickiego z jego Pacynką i jej mężem też nie było.
2019-12-15 13:57:37
% do ?
- odpowiadem; ponieważ młodzi mają "ajpody", internet, Owsiaka, dysko itp oraz takie spotkania w du..ie. Zauważ iż tam wiszą na ścianie "dwie zbite na krzyż deski", a nie "cipomaryjka". Nie chcę więcej pisać, zapytaj "młodych ludzi morza, skoro nie wszyscy w jednym czasie pracują", jaki "pisdzielec" zabrania im (z kałachem przy wejściu) spotkać się w tym miejscu.
2019-12-15 11:35:53
?
Dlaczego nigdy nie ma tam młodych ludzi morza, skoro nie wszyscy w jednym czasie pracują?
2019-12-15 09:45:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
32
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie