Sobota 15 maja 2021r. 

Wspominali zmarłych ludzi morza

Data publikacji: 2018-12-01 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-03 10:05
Wspominali zmarłych ludzi morza
 

W kościele Morskim – pw. św. Jana Ewangelisty – w Szczecinie wspominano zmarłych ludzi morza. Doroczne „Zaduszki morskie” odbyły się tu po raz piąty.

Kapitanów żeglugi wielkiej, którzy odeszli na wieczną wachtę, a także zmarłych wolontariuszy Klubu Stella Maris w Szczecinie wspominali w piątek (30 listopada) ich przyjaciele i krewni.

– Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim – mówił kpt. ż.w. Wiktor Czapp, który przypomniał postać kpt. ż.w. Lecha Jasińskiego, zmarłego we wrześniu br.

Nastrojową oprawę muzyczną wzruszającemu i pełnemu zadumy spotkaniu zapewniła grupa śpiewających i grających przyjaciół, po raz czwarty uczestnicząca w „Zaduszkach morskich”.

W sobotę (1 grudnia) zgodnie z tradycją, zaniesiono i zapalano znicze przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza” na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Do tej pory „Zaduszki morskie” odbywały się w ostatni piątek listopada. Jak jednak zapowiedział ich inicjator, ks. Stanisław Flis – diecezjalny duszpasterz ludzi morza, od przyszłego roku termin ten ma być przesunięty – na drugi piątek listopada.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

W nowy rok 1994/5
2018-12-03 23:04:56
na Zatoce Meksykańskiej zginął szczeciński "człowiek morza" chief mechanik Eugeniusz Pastuła.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ