czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wigilia ludzi morza

Wigilia ludzi morza [GALERIA]

Wigilia ludzi morza
Data publikacji: 2015-12-20 19:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 2294 65987

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, w sobotę w szczecińskim klubie Stella Maris odbyło się świąteczno-wigilijne spotkanie. To coroczna tradycja Apostolstwa Ludzi Morza, które od wielu lat działa przy kościele morskim p.w. Św. Jana Ewangelisty.

Poczęstunek przygotowali wolontariusze, którzy opiekują się marynarzami przypływającymi do szczecińskiego portu, a chcącymi skorzystać z gościny klubu. Na spotkanie przybyli przedstawiciele różnych morskich środowisk i organizacji, w tym szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich. Była modlitwa, dzielono się opłatkiem, składano życzenia, wspominano. Zaśpiewano kolędy, ale też morskie i żeglarskie piosenki.

Do klubu zawitali żeglarze i marynarze, w tym kilkuosobowa grupa ze statku "Arklow Beach", który akurat cumuje w Szczecinie. To nowa jednostka, zbudowana w 2014 roku. Jej kapitan jest Holendrem, a załoga - międzynarodowa.

- Transportujemy nawozy, w poniedziałek wypływamy ze Szczecina - powiedział Filipińczyk Jojo Padua, który na statku pracuje jako kuk (kucharz).

W sobotni wieczór zgłosił się też kapitan drobnicowca "Ennio Marnix", cumującego przy nabrzeżu Angielskim. Zapowiedział przybycie grupy w niedzielę.

- Obecnie pomaga łącznie około 30 wolontariuszy - poinformował ksiądz Stanisław Flis, duszpasterz ludzi morza.

Marynarze dowożeni są z portu (i odwożeni na statek) busem. Jak nam powiedział jeden z wolontariuszy, przydałby się w klubie jeszcze jeden kierowca. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza

Komentarze

hhhh
Juz nie ten wzrok ale moja uwaga ze samotność przezywaja tylko kapitanowie i starsi mechanicy.dostrzegam ze sa tylko cztery paski. Nie widze znajomych twarzy marynarzy,motorzystów i stewardow.i głowny bohater show ,cook Jojo
2018-12-21 10:56:44
@kuk
O co ci chodzi? Przecież kucharz okrętowy to kuk. Zajrzyj do słownika.
2015-12-21 13:06:32
Stopy wody pod kilem
Patrzcie i uczcie się lewacy, jak niezbędna w życiu człowieka jest religia i kościół. Choćby w przypadku morskiej wspólnoty.
2015-12-21 11:35:25
kuk
pracuje jako kuk !!!!!!!!! a może jako kukuk porażająca znajomość tematu, zresztą nie pierwszy raz żenujące
2015-12-20 22:29:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie