Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wigilia ludzi morza [GALERIA]

Data publikacji: 20 grudnia 2015 r. 19:47
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Wigilia ludzi morza
 

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, w sobotę w szczecińskim klubie Stella Maris odbyło się świąteczno-wigilijne spotkanie. To coroczna tradycja Apostolstwa Ludzi Morza, które od wielu lat działa przy kościele morskim p.w. Św. Jana Ewangelisty.

Poczęstunek przygotowali wolontariusze, którzy opiekują się marynarzami przypływającymi do szczecińskiego portu, a chcącymi skorzystać z gościny klubu. Na spotkanie przybyli przedstawiciele różnych morskich środowisk i organizacji, w tym szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich. Była modlitwa, dzielono się opłatkiem, składano życzenia, wspominano. Zaśpiewano kolędy, ale też morskie i żeglarskie piosenki.

Do klubu zawitali żeglarze i marynarze, w tym kilkuosobowa grupa ze statku "Arklow Beach", który akurat cumuje w Szczecinie. To nowa jednostka, zbudowana w 2014 roku. Jej kapitan jest Holendrem, a załoga - międzynarodowa.

- Transportujemy nawozy, w poniedziałek wypływamy ze Szczecina - powiedział Filipińczyk Jojo Padua, który na statku pracuje jako kuk (kucharz).

W sobotni wieczór zgłosił się też kapitan drobnicowca "Ennio Marnix", cumującego przy nabrzeżu Angielskim. Zapowiedział przybycie grupy w niedzielę.

- Obecnie pomaga łącznie około 30 wolontariuszy - poinformował ksiądz Stanisław Flis, duszpasterz ludzi morza.

Marynarze dowożeni są z portu (i odwożeni na statek) busem. Jak nam powiedział jeden z wolontariuszy, przydałby się w klubie jeszcze jeden kierowca. ©℗

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hhhh
2018-12-21 10:56:44
Juz nie ten wzrok ale moja uwaga ze samotność przezywaja tylko kapitanowie i starsi mechanicy.dostrzegam ze sa tylko cztery paski. Nie widze znajomych twarzy marynarzy,motorzystów i stewardow.i głowny bohater show ,cook Jojo
@kuk
2015-12-21 13:06:32
O co ci chodzi? Przecież kucharz okrętowy to kuk. Zajrzyj do słownika.
Stopy wody pod kilem
2015-12-21 11:35:25
Patrzcie i uczcie się lewacy, jak niezbędna w życiu człowieka jest religia i kościół. Choćby w przypadku morskiej wspólnoty.
kuk
2015-12-20 22:29:07
pracuje jako kuk !!!!!!!!! a może jako kukuk porażająca znajomość tematu, zresztą nie pierwszy raz żenujące

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA