Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Lotnisko także w nocy

Data publikacji: 2019-02-07 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Lotnisko także w nocy
 

Prośby pasażerów zostały wysłuchane - już wkrótce bez problemu będzie można dotrzeć na wszystkie samoloty odlatujące z Goleniowa i wrócić spokojnie do Szczecina po ich wylądowaniu. Dotyczy to także porannego rejsu do i nocnego z Warszawy. Lukę w siatce połączeń wypełni szczeciński przewoźnik.

- Rejsy, o których mówimy, LOT uruchomił w maju ub.roku - przypomina Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. - I przez prawie miesiąc jeden z przewoźników obsługiwał połączenie, które ułatwiało dotarcie na nasze lotnisko o odpowiedniej porze i powrót w nocy.

Przewoźnik jednak zrezygnował, a liczba pasażerów zainteresowanych porannym wylotem do Warszawy stale rośnie.

- Większość to pasażerowie tranzytowi, poranny lot do stolicy umożliwia skorzystanie z kilkunastu destynacji - dodaje Krzysztof Domagalski. - Obecnie obłożenie tych lotów jest porównywalne z lotami o godz. 9 czy 15.

Jednak ani lotnisko, ani żadna z korzystających z niego linii lotniczych nie ma własnego przewoźnika. Pasażerowie docierający do Goleniowa mają do wyboru kilka firm, w zależności od pory dnia. Poza jednym rejsem: porannym do i nocnym z Warszawy.

- Jesteśmy po rozmowach i ustaleniach, ta sytuacja już wkrótce się zmieni - zapewnia Krzysztof Domagalski. - Pasażerowie będą mogli dotrzeć na lotnisko dzięki PKS Szczecin. Przewoźnik tym samym będzie obsługiwał wszystkie loty z naszego portu.

PKS na goleniowskim lotnisku pojawił się kilka lat temu. Stopniowo zagęszczał siatkę połączeń, elastycznie zmieniając rozkład jazdy dostosowując go do zmian wprowadzanych przez linie lotnicze.

- Dostrzegliśmy tę lukę, a i pasażerowie w ostatnim czasie dopytywali, czy jest szansa na uruchomienie takiego połączenia - przyznaje Karol Leszczyński, dyrektor zarządzający w PKS Szczecin Sp. zo.o. - Takie pytania trafiały do nas zarazem drogą mailową, jak i pojawiały się na naszym Facebooku. Dlatego od 18 lutego w dni, w których odbywają się loty, będzie można skorzystać także z naszych pojazdów, a bilety od kilku dni są dostępne.

Busy z pl. Rodła (siedziba LOT) będą odjeżdżały o 3.45. Zatrzymają się jeszcze o 3,55 przy Dworcu PKS i o 4.10 przy Dworcu Szczecin Dąbie. Po wieczorfnym locie z Warszawy odjazdy z goleniowskiego lotniska mają się odbywać o godz. 0.30, o 1.20 pasażerowie będą w centrum Szczecina. ©℗

ToT

Fot. PKS Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

re: nowe lotnisko.....
2019-02-08 10:53:44
Fajny przykład z tym Radomiem. Śmieją podobno się z nas, bo sami mają nowoczesną, ale pustą stodołę??? To u mas przynajmniej coś się dzieje.
Kibic pilot
2019-02-07 19:06:45
Ja uważam, że lotnisko i stadion jest ważny. Pozdrawiam.
Ano
2019-02-07 18:45:35
Właśnie dlatego że jest Berlin i Poznań blisko Szczecin nie będzie znaczącym lotniskiem - nie wygra konkurencji.
Nowe lotnisko ponad wszystko
2019-02-07 14:48:19
Ja sie pytam kiedy ta stodola na kukurydniki zostanie rozbudowana. Wszystkie miasta wojewodzkie maja lotniska z prawdziwego zdarzenia, tylko u nas jak w lesie ciagle. 70 % Szczecinian lata z Berlina albo Poznania lub przez Warszawe. To musi sie zmiebnic. Mamy S6 , S3, zaraz bedzie S10. Caly Region by latal od nas, a i w obliczu przepelnionych berlinskich lotnisk, czesc tamtych pasazerow rowniez. Wlodarze Szczecinia to banda nieudacznikow. Caly Radom z nas sie smieje, bo u nich postawili lotnisko wydmuszke za 300 mln, co stoi puste, a u nas jak w lesie dalej. Zamiast stadionu i fabryki wody dac Szczecinowi impuls do rozwoju, nowe lotnisko !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA