Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Łatwiej z prawobrzeża

Data publikacji: 2018-07-02 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Łatwiej z prawobrzeża
 

Od poniedziałku 2 lipca łatwiej będzie dojechać do centrum Szczecina z Podjuch, Żydowiec czy Klucza. Co ważne: pasażerowie z biletami okresowymi ZDiTM będą mogli korzystać z linii nr 1 bez dodatkowych opłat. To efekt porozumienia, jakie miasto podpisało z PKS Szczecin. 

Od poniedziałku mieszkańcy wspomnianych dzielnic, którzy od miesięcy domagają się poprawy komunikacji, a 18 maja blokowali ul. Dmowskiego (d. Przodowników Pracy), będą mieli możliwość (chyba po raz pierwszy) dojazdów autobusami do centrum Szczecina, i to bez przesiadek.

- Dzięki porozumieniu zawartemu z PKS Szczecin pasażerowie posiadający bilet okresowy na komunikację miejską w Szczecinie będą mogli bez jakiejkolwiek dopłaty skorzystać na terenie Szczecina z autobusowej linii nr 1 - informuje Piotr Krzystek. - Linia obsługuje na co dzień połączenie Szczecin - Gryfino.

W związku z tym, że autobusy przejeżdżają przez szczecińskie dzielnice na prawobrzeżu, na których zgłaszane jest zapotrzebowanie na dodatkową komunikację, ZDiTM zdecydował się na podjęcie współpracy w tym zakresie. Z linii nr 1 skorzystać również będą mogli pasażerowie, którym przysługują na terenie Szczecina przejazdy bezpłatne oraz dzieci i uczniowie szkół podstawowych zamieszkali w Szczecinie.

Sprzedaż biletów jednorazowych dla pasażerów będzie obsługiwał PKS Szczecin, będzie je można nabyć np. u kierowcy. Zgodnie z porozumieniem autobusy linii nr 1 będą się zatrzymywać na przystankach zlokalizowanych na terenie dzielnic Żydowce - Klucz - Podjuchy - Zdroje. Należy jednak pamiętać, że będą to przystanki "na żądanie" (Klucz Autostrada, Klucz, Sucha, Tokarska, Przodowników Pracy, Złota, Sanatoryjna, Hangarowa, Basen Górniczy, Merkatora, Parnica, Port Centralny). Autobus ponadto będzie się zatrzymywał na pętli Basen Górniczy (wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy), w kierunku do centrum na przystanku Wyszyńskiego (Nabrzeże Wieleckie). a trasa linii 1 kończy się na Dworcu PKS Szczecin. ©℗

ToT

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj.: Protest mieszkańców dotkliwie odczuły osoby, które na co dzień przemierzają trasę Szczecin-Gryfino.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Waga
2018-07-02 13:56:06
Dlaczego dopiero teraz i w tak okrojonym zakresie? Do Polic można normalnie dojechać na miejskich biletach, do Dobrej także. Jaki problem jest z tym by dojeżdżać do Gryfina? A jeśli chodzi o dojazd codzienny pasażerów, to nie polecam 1. Jedynie turystycznie.Sprzedaż biletów po drodze , dlugi przejazd nie wniesie to nic do poprawy codziennej komunikacji z Klucza.
manipulacja
2018-07-02 13:06:13
Czy ktoś widział z jaką częstotliwością jeździ 1? Ci którzy korzystają z tej linii wiedzą, że nie jest to autobus na który można liczyć dojeżdżając regularnie do pracy, szkoły, nie mozna byc pewnym, że zdązy się na umówioną godzinę do lekarza. Dwudziestominutowe opóźnienia to normalna sprawa w przypadku jedynki. Dodatkowo czas jej przyjazdu często pokrywa się z linią 64. To nie jest żadne polepszenie. Mozna skorzystać jeśli akurat przyjedzie. A potem trzeba czekać dwadzieścia minut. To kpina.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ