Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Remont lotniska w Dąbiu. W tym roku za 8 mln złotych

Data publikacji: 07 stycznia 2019 r. 11:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Remont lotniska w Dąbiu. W tym roku za 8 mln złotych
 

Ile kosztowały miasto w ubiegłym roku prace remontowe na lotnisku w Dąbiu? Około pół miliona złotych. Ile na ten cel zostanie wydane w tym roku? Według zapewnień władz Szczecina 8 mln zł.

W 2018 roku miasto planowało wydać na prace przy lotnisku 5 milionów złotych. Ale na ostatniej – grudniowej – sesji Rady Miasta Szczecina okazało się, że wydano tylko 485 tysięcy złotych. Resztę postanowiono przesunąć i umieścić w budżecie Szczecina na ten rok. Jakie prace i za ile wykonano w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Ujawnił to wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera. W lipcu ubiegłego roku z jedną z poznańskich firm została podpisana umowa na opracowanie „Projektu wykonania konserwacji urządzeń melioracyjnych na terenie przepompowni wód deszczowych przy ul. Przestrzennej oraz w granicach działek w rejonie Lotniska Szczecin-Dąbie”.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 grudnia 2019 r.

(dar)

Fot. Marek Czasnojć

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec
2019-01-07 18:01:49
@kopec:80% glosujących w wyborach jest innego zdania,@krajan:to sobie stadion na gruncie rolnym prywatna spolka akcjna niech wybuduje,teren lotniska jest podmokły ,pobliskie mariny przy jez.dąbie są regularnie zalewane ,za kilkanascie,dziesiad lat woda dojdzie moze i na srodek lotniska ,wiec jak chcesz tam budowac stadion,aquapark? ekspertyzy budowalne juz były,tu nie chodzi o utrzmywanie czegos dla pasjonatow-sam nim nie jestem i tam w zyciu nie bylem, ale rozwoj tego miejsca moze byc korzystny takze dla mieszkancow, tak jak rozwoj bulwarow ,arkonki itd. daje nowe zycie w okolice, zobcz jak sie Przestrzenna ładnie zmienia-nie mowie o ulic, zobacz budynki Polmozbytu,tam powinno byc lotnisko na male samoloty ,wiele osob ląduje w goleniowie i stamtad jedzie busami a mogli by w Szczecinie, mi tam brakuje bazy balonowej ,az sie dziwie ze nikt nie zrobil jeszcze biznesu jak latanie balonem nad miastem ,to bylby strzal w 10.
kopec
2019-01-07 15:37:39
Trzy lata temu wydano 5 mln a teraz to juz autentyczny skok na kase.Lotnisko dla samolotów amfiblii przerabiać pytam dla kogo?Zaradny prezydent co trzy lata oskubie skarb panstwa na 5 mln zl i bedzie jak z drogami wokoł miejskiej rady coroczny remont i malowanie.5 lat temu byl remont Krzemiennej dzisiaj w bruku sa 3 cm szpary.Nie bylo jednego człowieka z nadzoru rosnie trawa i mech w tych szparach.Powiedziec ze to dziadostwo tak wielkie dziadostwo. Miasto ktore straciło swoja szanse bo prezydent miasta przerobił miejska wladze w miejski dwór prezydenta.
krajan
2019-01-07 15:24:38
Pod Szczecinem jest pełno gruntów rolnych gdzie możnaby było przenieść to pseudolotnisko. Piękny teren na którym powinno znajdować się wiele atrakcji jak stadion, aquapark, centra handlowe i inne obiekty z których nie tylko miszkańcy ale i turyści mogliby korzystać ale lepiej utrzymywać obiekt trawiasty zwany lotniskiem dla kilku pasjonatów lotnictwa
mieszkaniec
2019-01-07 14:17:20
W większości to zasługa radnego Dorżynkiewicza,brawo ,remont jest potrzebny od dawna bo budynek wygląda tragicznie a co ciekawe wiele osob tam przyjezdza na skoki spadochronowe np z zagranicy lub w ramach imprez integracyjnych firmowych mozna też taka usługe sobie wykupic zamiast chlać w pubie :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA