piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lodowisko już działa

Lodowisko już działa

Lodowisko już działa
Data publikacji: 2015-12-30 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 743 80449

Po trzech dniach awarii w środę ponownie można było poślizgać się na lodowisku na Arkonce. Obiekt będzie otwarty tak w Nowy Rok, jak i w Święto Trzech Króli. 

Kierownictwo Arkonki o zamknięciu ślizgawki zadecydowało w niedzielę. Wówczas to okazało się, że zbyt wysoka temperatura sprawiła, iż lód zaczął się topić. Zrobiło się niebezpiecznie, bo z tafli wystawały elementy konstrukcji. Ponowne mrożenie rozpoczęto w poniedziałkowy wieczór, liczono wówczas, że już we wtorek łyżwiarze będą mogli ponownie spróbować swoich sił.

Niezadaszone lodowisko na Arkonce „zaczyna płynąć" wówczas, gdy temperatura przekracza 10 st. C. Tak zdarzyło się również w ubiegłym, inauguracyjnym roku.

Przypomnijmy, że w zwykłe dni poszaleć na łyżwach można od godz. 9 do godz. 21. W święta otwarte jest od godz. 12 do godz. 20. Bilety ulgowe (młodzież ucząca się, emeryci, renciści, studenci do 26 roku życia) kosztują 8 złotych, pozostali płacą 12 zł. Ulgowy karnet (na 600 minut) to wydatek 60 zł, a normalny - 100 zł. Honorowane są karty rodzinne i karty seniora.

Na powierzchni 40/26 metrów może jednocześnie jeździć ponad 100 osób. Najmłodsi amatorzy mogą skorzystać z podpórek, za które nie trzeba dodatkowo płacić. Na miejscu jest także wypożyczalnia łyżew.

(kol)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie