Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Lodowisko już działa

Data publikacji: 30 grudnia 2015 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Lodowisko już działa
 

Po trzech dniach awarii w środę ponownie można było poślizgać się na lodowisku na Arkonce. Obiekt będzie otwarty tak w Nowy Rok, jak i w Święto Trzech Króli. 

Kierownictwo Arkonki o zamknięciu ślizgawki zadecydowało w niedzielę. Wówczas to okazało się, że zbyt wysoka temperatura sprawiła, iż lód zaczął się topić. Zrobiło się niebezpiecznie, bo z tafli wystawały elementy konstrukcji. Ponowne mrożenie rozpoczęto w poniedziałkowy wieczór, liczono wówczas, że już we wtorek łyżwiarze będą mogli ponownie spróbować swoich sił.

Niezadaszone lodowisko na Arkonce „zaczyna płynąć" wówczas, gdy temperatura przekracza 10 st. C. Tak zdarzyło się również w ubiegłym, inauguracyjnym roku.

Przypomnijmy, że w zwykłe dni poszaleć na łyżwach można od godz. 9 do godz. 21. W święta otwarte jest od godz. 12 do godz. 20. Bilety ulgowe (młodzież ucząca się, emeryci, renciści, studenci do 26 roku życia) kosztują 8 złotych, pozostali płacą 12 zł. Ulgowy karnet (na 600 minut) to wydatek 60 zł, a normalny - 100 zł. Honorowane są karty rodzinne i karty seniora.

Na powierzchni 40/26 metrów może jednocześnie jeździć ponad 100 osób. Najmłodsi amatorzy mogą skorzystać z podpórek, za które nie trzeba dodatkowo płacić. Na miejscu jest także wypożyczalnia łyżew.

(kol)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA