piątek, 03 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Arkonka się mrozi. Od piątku na łyżwy

Arkonka się mrozi. Od piątku na łyżwy

Arkonka się mrozi. Od piątku na łyżwy
Data publikacji: 2015-12-02 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 2541 44846
Trwają ostatnie przygotowania do sezonu łyżwiarskiego na Arkonce. Jeśli tylko pogoda nie stanie na przeszkodzie, w piątek będzie można  tam się poślizgać.

Czy dodatnia temperatura nie przeszkadza w nakładaniu warstw lodu? Okazuje się, że nie. Ale gdy przekroczy 10 st. C., może być już kłopot. Sporym utrapieniem jest natomiast porywisty wiatr, który na taflę przynosi różnego rodzaju zanieczyszczenia, obiekt znajduje się przecież w lesie i nie jest zadaszony. 

- Na tafli lodowiska o wymiarach 40x26 metrów jednocześnie może jeździć ponad 100 osób. Kasa biletowa przeniesiona jest do budynku, w którym znajdzie się wypożyczalnia łyżew, przebieralnie i toalety. Wejścia obowiązujące w sezonie letnim są wyłączone - informuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

Rozstrzygnięte zostało postępowanie na prowadzenie wypożyczali łyżew, w punkcie będzie można także kupić kawę i herbatę. 

- Prawdziwy sprawdzian czeka nas w niedzielę, w mikołajki, kiedy to od godziny 12 do 14 planowane są gry, konkursy i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów - mówi Karol Lament, kierownik obiektu. - Lodowisko otwarte będzie także 25 i 25 grudnia oraz w Nowy Rok i 6 stycznia, chcemy być dobrą konkurencją dla telewizyjnych programów.

W tym roku pomocą najmłodszym amatorom łyżwiarstwa służyć będą cztery zabawki do nauki jazdy zakupione za pięć tysięcy złotych. Ale nie jest to jedyna nowość. Za bilet zapłacić można kartą, a elektroniczne tablice poinformują nas, czy jest jeszcze miejsce na parkingu. Za postój zapłacić trzeba będzie złotówkę za godzinę.

Nie zmieniła się za to od ubiegłego roku cena wejściówek. I tak 8 zł godzina ślizgania kosztować będzie młodzież i studentów do 26. roku życia, emerytów i rencistów, pozostali wydadzą 12 zł.

 - Ulgowy karnet na 600 minut to wydatek  60 złotych, normalny natomiast 100 złotych. Honorowane są karty rodzinne i karty seniora. Po godzinie jazdy na łyżwach rozpocznie się naliczanie minutowe. Opłaty naliczane wówczas będą proporcjonalnie do czasu, jaki spędzimy na tafli - wyjaśnia Andrzej Kus. ©℗ (kol)

Na zdjęciu: Tak było w zeszłym roku na Arkonce  

Fot. arch.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie