Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Oskarżeni po zawaleniu dachu lodowiska

Data publikacji: 03 grudnia 2015 r. 18:32
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Oskarżeni po zawaleniu dachu lodowiska
 
Pierwszy sezon funkcjonowania lodowiska przy Hali Azoty Arena w Szczecinie zakończył się fatalnie - w lutym br. zawaliła się konstrukcja dachu. Na szczęście nie było wówczas nikogo na tafli. Prokuratura o katastrofę oskarża członków zarządu spółki Elmark-Wynajem ze Stęszewa. 

Podejrzani nie przyznają się do winy, odmówili składania wyjaśnień. Akt oskarżenia wpłynął już do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód. Co ważne - według biegłego od samego początku działania lodowiska, jego dach był zagrożeniem dla tych, którzy przyszli się poślizgać. Zatem szczęście w nieszczęściu, że o godzinie, o której zadaszenie runęło, akurat nikt na łyżwach nie jeździł...

- W ocenie biegłego sądowego o zaistnieniu katastrofy budowlanej zadecydowało zsumowanie się trzech ważnych błędów montażowych: zastosowanie przekrojów wszystkich elementów konstrukcyjnych mniejszych od przyjętych w projekcie, zastosowanie nieskutecznego połączenia podstaw słupów z podłożem za pomocą balastów na paletach mających zastąpić połączenie przegubowe ram, co jest równoznaczne z niewłaściwym ich posadowieniem, zastosowanie stężających kratownic połaciowych niezgodnych z projektem i bardziej niekorzystnych dla pracy konstrukcji - wylicza Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Przestępstwo z art. 163 § 1 pkt 2 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Elmark - Wynajem zajmuje się wypożyczaniem różnego rodzaju namiotów, reklamuje się jako firma która za  atrakcyjną cenę, gwarantuje wysoką jakość. W tym roku lodowisko przy hali jest zupełnie nowe. ©℗ (kol)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA