środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Oskarżeni po zawaleniu dachu lodowiska

Oskarżeni po zawaleniu dachu lodowiska

Oskarżeni po zawaleniu dachu lodowiska
Data publikacji: 2015-12-03 18:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1971 45081
Pierwszy sezon funkcjonowania lodowiska przy Hali Azoty Arena w Szczecinie zakończył się fatalnie - w lutym br. zawaliła się konstrukcja dachu. Na szczęście nie było wówczas nikogo na tafli. Prokuratura o katastrofę oskarża członków zarządu spółki Elmark-Wynajem ze Stęszewa. 

Podejrzani nie przyznają się do winy, odmówili składania wyjaśnień. Akt oskarżenia wpłynął już do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód. Co ważne - według biegłego od samego początku działania lodowiska, jego dach był zagrożeniem dla tych, którzy przyszli się poślizgać. Zatem szczęście w nieszczęściu, że o godzinie, o której zadaszenie runęło, akurat nikt na łyżwach nie jeździł...

- W ocenie biegłego sądowego o zaistnieniu katastrofy budowlanej zadecydowało zsumowanie się trzech ważnych błędów montażowych: zastosowanie przekrojów wszystkich elementów konstrukcyjnych mniejszych od przyjętych w projekcie, zastosowanie nieskutecznego połączenia podstaw słupów z podłożem za pomocą balastów na paletach mających zastąpić połączenie przegubowe ram, co jest równoznaczne z niewłaściwym ich posadowieniem, zastosowanie stężających kratownic połaciowych niezgodnych z projektem i bardziej niekorzystnych dla pracy konstrukcji - wylicza Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Przestępstwo z art. 163 § 1 pkt 2 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Elmark - Wynajem zajmuje się wypożyczaniem różnego rodzaju namiotów, reklamuje się jako firma która za  atrakcyjną cenę, gwarantuje wysoką jakość. W tym roku lodowisko przy hali jest zupełnie nowe. ©℗ (kol)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie