niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ślizgawka na Arkonce nie wytrzymała

Ślizgawka na Arkonce nie wytrzymała

Ślizgawka na Arkonce nie wytrzymała
Data publikacji: 2015-12-28 15:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 942 75147

Wysokie temperatury ostatnich dni sprawiły, że trzeba było zamknąć lodowisko na Arkonce. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ślizgać będzie można się tam już we wtorek...

Jeszcze drugiego dnia świąt nie brakowało chętnych, by pośmigać na łyżwach. Ale już w niedzielę trzeba było odprawiać wszystkich z kwitkiem. Tafla bowiem „zaczynała płynąć", co gorsza zaczęły już wystawać z niej elementy konstrukcji, a to stało się niebezpieczne dla łyżwiarzy. Przypomnijmy, że rok temu - w inauguracyjnym sezonie lodowiska - miała miejsce podobna sytuacja. Wynika ona oczywiście z tego, że na dworze jest za ciepło.

Nie ma stuprocentowej pewności, że we wtorek ślizgawka będzie otwarta. Choć pracownicy dziś robili wszystko, aby można było się ślizgać; nie może jednak zawieść aura (a już deszcz na niezadaszonym obiekcie byłby klęską). W poniedziałkowy wieczór ma być odtwarzany lód, jest on wychładzany do temperatury -11 st. C. Wiadomo, że jeśli tylko przyjdzie choć namiastka zimy i słupek nie będzie pokazywał więcej, niż kilka stopni powyżej zera, Arkonka będzie do dyspozycji amatorów łyżwiarstwa.

(kol)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

Mariusz
Wspaniała sprawa to lodowisko, od początku jeżdzę na nim z córka i mamy dużo radości. Parking za 1 PLN tez jest dobrym rozwiązaniem, prosiłbym tylko o muzykę bardziej spokojną albo jak do tej pory o radio szczecin. Przyjdę gdy tylko zacznie działać lodowisko na nowo.
2015-12-28 14:24:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie