Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Lipa ścięta

Data publikacji: 04 marca 2016 r. 18:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Lipa ścięta
 

Stało się: lipa rosnąca zbyt blisko przejścia dla pieszych na ul. Kopernika - przy skrzyżowaniu z ul. Jagiełły - została ścięta. Jest nadzieja, że będzie bezpieczniej.

- Szkoda drzewa - przyznała przyglądająca się wycince mieszkanka ul. Łokietka. - Ale jak trzeba, to trzeba. Może dzięki temu już więcej nikomu tu się nic złego nie stanie.

Chodzi o przejście dla pieszych, które w statystykach policyjnych klasyfikowane jest jako jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Szczecinie. Dochodziło tu do wielu potrąceń pieszych - pisaliśmy o tym w „Kurierze" wielokrotnie. W końcu specjaliści od ruchu drogowego uznali, że bezpieczeństwo na tym przejściu wzrośnie jeśli zostanie ścięta lipa rosnąca (patrząc od strony przechodzącego przez jezdnię) po lewej stronie - drzewo zasłaniało pieszych stojących przy krawężniku.

Lipa została ścięta w piątek, po godz. 7 rano. Czy to sprawi, że już nie będzie tu dochodzić do tragedii.

- Trzeba jeszcze ograniczyć prędkość - twierdzi nasz Czytelnik. - Ja tu mieszkam. Na co dzień widzę, jak się tu kierowcy ścigają. Myślę, że samo wycięcie drzewa nie wystarczy.

Zapytany przez nas przedstawiciel Urzędu Miasta zapewnił, że przy okazji uporządkowane zostanie oznakowanie pionowe i poziome na całym odcinku ul. Kopernika, od pl. Dziecka do pl. Zwycięstwa.©℗

(lw)

Na zdj.: Lipa zasłaniająca pieszych zamierzających przejść przez ul. Kopernika jest już ścięta.

Fot.: Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ul Mickiewicza w Lipach
2016-03-05 11:13:45
Skoro jesteśmy już przy "Lipach" i pielęgnacji-warto by Zakład zieleni z taką samą troską pochylił się i skontrolował drzewostan lip rosnących na Mickiewicza.Jest to ulica na całej swojej długości po obu stronach obsadzona lipami,które niestety przez zakład zieleni są pomijane w pielęgnacji.Konary drzew rozrośnięte do niebezpiecznych rozmiarów zarówno po stronie ulicy jak i chodników.Nikt tego nie przycina,nie kontroluje-no chyba że tylko na "papierku" potwierdzają nieprawdę w dokumentacji.Jeżeli już to tylko wiatr lub mieszkańcy we własnym zakresie kiedy zagraża to zdrowiu lub budynkom.O chodnikach przekopanych przez korzenie tych drzew już nawet nie wspominam-są tak chodniki przeryte przez korzenie jak pole ziemniaków przez dziki.Warto by miasto przypomniało sobie o istnieniu takiej lipowej alei w Szczecinie jaką jest ul.Mickiewicza.
muniek
2016-03-05 10:54:11
Utrzymywanie takiej miejskiej niby-ogrodniczki w Szczecinie, opłacanej z samorządowych pieniędzy, to dopiero jedna wielka ściema i... LIPA!!!
Szczecinianin od kołyski
2016-03-05 10:50:38
Pani Grycko, ta miejska niby-ogrodnik miejska na etacie w ZUK-u, ma jeszcze sporo do wycięcia nie tylko takich, jak to jedno, drzew. Zamiast przestawić znak albo jak właśnie sugerujecie przemalować pasy w innym miejscu, to zapuścili piły. Ile to kosztowało? Kierowca przy dojeździe do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Jełopy prawka jazdy dostają i drzewa na potęgę teraz wycinają...Gdzie policja? Gdzie ochrona zieleni? Gdzie zdrowy rozsądek?
bieta
2016-03-05 09:57:07
To może wytnijmy drzewa w Szczecinie, bo przeszkadzają! Może pójdźmy dalej: zlikwidujmy chodniki i przejścia dla pieszych!
bieta
2016-03-05 09:37:29
Mam pomysł: wyciąć w Szczecinie drzewa bo przeszkadzają ludziom!
@mieszkaniec
2016-03-05 08:54:57
Gdybyś nie zauważył, z drugiej strony drzewa rośnie.... drugie drzewo.
mieszkaniec
2016-03-05 00:09:47
ktoś ma tu problemy z myśleniem, wystarczyło namalować przejście z drugiej strony drzewa, tak aby to drzewo nie zasłaniało widoku
jjll
2016-03-04 20:44:18
ulica Kopernika to niestety ciąg drogi krajowej nr 10 z ruchem ciężarowym (oznakowany dojazd do portu). Na tym odcinku przejść niestety jest za dużo, jak na drogę krajową. Tak mści sie brak obwodnicy.
Marta
2016-03-04 20:23:10
To co, ona tak nagle wyrosła obok tego przejścia? Nie lepiej było przesunąć przejście w inne miejsce? Tak to można wyciąć wszystkie drzewa w Szczecinie, malujesz pasy a za rok, dwa stwierdzasz że drzewa są za blisko i pod piłę. Bez sensu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA