piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lipa ścięta

Lipa ścięta

Lipa ścięta
Data publikacji: 2016-03-04 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1756 122308

Stało się: lipa rosnąca zbyt blisko przejścia dla pieszych na ul. Kopernika - przy skrzyżowaniu z ul. Jagiełły - została ścięta. Jest nadzieja, że będzie bezpieczniej.

- Szkoda drzewa - przyznała przyglądająca się wycince mieszkanka ul. Łokietka. - Ale jak trzeba, to trzeba. Może dzięki temu już więcej nikomu tu się nic złego nie stanie.

Chodzi o przejście dla pieszych, które w statystykach policyjnych klasyfikowane jest jako jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Szczecinie. Dochodziło tu do wielu potrąceń pieszych - pisaliśmy o tym w „Kurierze" wielokrotnie. W końcu specjaliści od ruchu drogowego uznali, że bezpieczeństwo na tym przejściu wzrośnie jeśli zostanie ścięta lipa rosnąca (patrząc od strony przechodzącego przez jezdnię) po lewej stronie - drzewo zasłaniało pieszych stojących przy krawężniku.

Lipa została ścięta w piątek, po godz. 7 rano. Czy to sprawi, że już nie będzie tu dochodzić do tragedii.

- Trzeba jeszcze ograniczyć prędkość - twierdzi nasz Czytelnik. - Ja tu mieszkam. Na co dzień widzę, jak się tu kierowcy ścigają. Myślę, że samo wycięcie drzewa nie wystarczy.

Zapytany przez nas przedstawiciel Urzędu Miasta zapewnił, że przy okazji uporządkowane zostanie oznakowanie pionowe i poziome na całym odcinku ul. Kopernika, od pl. Dziecka do pl. Zwycięstwa.©℗

(lw)

Na zdj.: Lipa zasłaniająca pieszych zamierzających przejść przez ul. Kopernika jest już ścięta.

Fot.: Ryszard Pakieser

Komentarze

Ul Mickiewicza w Lipach
Skoro jesteśmy już przy "Lipach" i pielęgnacji-warto by Zakład zieleni z taką samą troską pochylił się i skontrolował drzewostan lip rosnących na Mickiewicza.Jest to ulica na całej swojej długości po obu stronach obsadzona lipami,które niestety przez zakład zieleni są pomijane w pielęgnacji.Konary drzew rozrośnięte do niebezpiecznych rozmiarów zarówno po stronie ulicy jak i chodników.Nikt tego nie przycina,nie kontroluje-no chyba że tylko na "papierku" potwierdzają nieprawdę w dokumentacji.Jeżeli już to tylko wiatr lub mieszkańcy we własnym zakresie kiedy zagraża to zdrowiu lub budynkom.O chodnikach przekopanych przez korzenie tych drzew już nawet nie wspominam-są tak chodniki przeryte przez korzenie jak pole ziemniaków przez dziki.Warto by miasto przypomniało sobie o istnieniu takiej lipowej alei w Szczecinie jaką jest ul.Mickiewicza.
2016-03-05 11:13:45
muniek
Utrzymywanie takiej miejskiej niby-ogrodniczki w Szczecinie, opłacanej z samorządowych pieniędzy, to dopiero jedna wielka ściema i... LIPA!!!
2016-03-05 10:54:11
Szczecinianin od kołyski
Pani Grycko, ta miejska niby-ogrodnik miejska na etacie w ZUK-u, ma jeszcze sporo do wycięcia nie tylko takich, jak to jedno, drzew. Zamiast przestawić znak albo jak właśnie sugerujecie przemalować pasy w innym miejscu, to zapuścili piły. Ile to kosztowało? Kierowca przy dojeździe do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Jełopy prawka jazdy dostają i drzewa na potęgę teraz wycinają...Gdzie policja? Gdzie ochrona zieleni? Gdzie zdrowy rozsądek?
2016-03-05 10:50:38
bieta
To może wytnijmy drzewa w Szczecinie, bo przeszkadzają! Może pójdźmy dalej: zlikwidujmy chodniki i przejścia dla pieszych!
2016-03-05 09:57:07
bieta
Mam pomysł: wyciąć w Szczecinie drzewa bo przeszkadzają ludziom!
2016-03-05 09:37:29
@mieszkaniec
Gdybyś nie zauważył, z drugiej strony drzewa rośnie.... drugie drzewo.
2016-03-05 08:54:57
mieszkaniec
ktoś ma tu problemy z myśleniem, wystarczyło namalować przejście z drugiej strony drzewa, tak aby to drzewo nie zasłaniało widoku
2016-03-05 00:09:47
jjll
ulica Kopernika to niestety ciąg drogi krajowej nr 10 z ruchem ciężarowym (oznakowany dojazd do portu). Na tym odcinku przejść niestety jest za dużo, jak na drogę krajową. Tak mści sie brak obwodnicy.
2016-03-04 20:44:18
Marta
To co, ona tak nagle wyrosła obok tego przejścia? Nie lepiej było przesunąć przejście w inne miejsce? Tak to można wyciąć wszystkie drzewa w Szczecinie, malujesz pasy a za rok, dwa stwierdzasz że drzewa są za blisko i pod piłę. Bez sensu.
2016-03-04 20:23:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie