niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lipa do ścięcia

Lipa do ścięcia

Lipa do ścięcia
Data publikacji: 2016-03-01 22:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2127 121900

Decyzja zapadła: lipa rosnąca zbyt blisko przejścia dla pieszych na ul. Kopernika, przy skrzyżowaniu z ul. Jagiełły, zostanie ścięta. To sprawi, że będzie bezpieczniej.

O feralnym przejściu dla pieszych na ul. Kopernika pisaliśmy już w „Kurierze" kilka razy. Z niechlubnych powodów - zebra ta, jak wynika z przygotowanej przez zachodniopomorskich policjantów „Mapy potrąceń pieszych", jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w mieście. Dlaczego? Ul. Kopernika jest drogą krajową nr 10. Przez cały dzień panuje tu duży ruch - jeżdżą tędy nie tylko samochody osobowe!

Wzdłuż całej ulicy rosną drzewa, które są pozostałością po przedwojennej alei lipowej. Jak twierdzi Magdalena Grycko, Ogrodnik miejski, zdrowe, zaawansowane wiekiem okazy stanowią dużą wartość przyrodniczą zarówno pod względem krajobrazowym jak i jako potencjalne siedlisko dla ptaków i bezkręgowców. Niestety jedno z nich rośnie tuż przy przejściu dla pieszych i zasłania kierowcom stojących przy krawężników przechodniów. Stąd tak wiele tu potrąceń.

- Decyzja już zapadła - przyznała Magdalena Grycko. - Ze względu na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego drzewo najbardziej zasłaniające widoczność zostanie wycięte. Najprawdopodobniej już w marcu.

Dodatkowo, po usunięciu lipy, przejście będzie lepiej doświetlone. Jak zauważył jeden z naszych Czytelników, wieczorami i w nocy drzewo zasłania również światło ustawionej w pobliżu latarni.

Zapytany przez nas przedstawiciel UM zapowiedział, że przy okazji uporządkowane zostanie oznakowanie na całym odcinku ul. Kopernika, od pl. Dziecka do pl. Zwycięstwa.©℗

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdj.: Drzewo rosnące po lewej stronie (na zdjęciu na pierwszym planie) zostanie wycięte. Dzięki temu kierowcy widzieć będą nadchodzących przechodniów.

Komentarze

Hm
A na zdjęciu doskonale widać, jak "świetnie" wykorzystane jest skrajne pół metra jezdni. Może wystarczy nieco zwęzić pasy ruchu?
2016-03-02 12:32:45
ptak
Chory pomysł,bez sensu decyzja.Łatwiej wyciąć stare,zdrowe drzewo niż pomyśleć o przesunięciu,zabezpieczeniu, prawidłowym, może dodatkowym oświetleniu przejścia.
2016-03-02 10:19:38
Drzewo
Szkoda drzewa, nie lepiej przesunąć przejście albo nauczyć pieszych, aby nie wbiegali na jezdnię, tylko przedtem sprawdzili, czy droga jest pusta?
2016-03-02 08:50:52
?
Może zebra jest w złym miejscu? Łatwiej chyba przemalować pasy niż usunąć stare drzewo.
2016-03-02 04:59:41
ogrodnik
A nie prosciej (i logiczniej) przeniesc przejscie za skrzyzowanie (w strone Lokietka).
2016-03-02 04:54:04
Gość
Samochody, które stoją za blisko przejść też usuńcie. Ho! Żeby te głąby stawały tylko za blisko... parkowanie na pasach jest na porządku dziennym. Pieszy przed wejściem na pasy nic nie widzi, jak również jadący kierowcy. Ciekawe jakie pole widzenia mają dzieci? Dziwne, że nikt nie dostrzega tego problemu, a SM ma na to wywalone.
2016-03-02 00:44:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie