niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W końcu kogoś tu szczęście opuści

W końcu kogoś tu szczęście opuści

W końcu kogoś tu szczęście opuści
Data publikacji: 2016-02-05 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1521 115884

Aż trudno uwierzyć, że na przejściach dla pieszych dochodzi do największej liczby potrąceń - przecież tam powinno być najbezpieczniej. Często to wina kierowców. Bywa, że sami przechodzący prowokują zagrożenie. Okazuje się jednak, że są w Szczecinie źle przygotowane przejścia lub usytuowane w złym miejscu. Nie ma tygodnia, by nasi Czytelnicy nie wskazali nam kolejnego takiego miejsca.

Opisywaliśmy ostatnio w „Kurierze" najniebezpieczniejsze przejście dla pieszych w Szczecinie - zdaniem policjantów, są to pasy na ul. Kopernika, przy skrzyżowaniu z ul. Jagiełły.

Nasi Czytelnicy zapewniają jednak, że w Szczecinie jest jeszcze jedno miejsce, gdzie każda próba przejścia wiąże się z ryzykiem - choć teoretycznie wszystko gra, bo porządek regulują sygnalizatory.

- W rejonie tymczasowego dworca kolejowego, na ul. Kolumba, panuje totalny chaos - twierdzi Marek, właściciel peugeota. - Trzeba mieć oczy dookoła głowy, by przejechać ten odcinek nikomu nic nie robiąc.

Pan Marek wymienia. Po pierwsze, wciąż panuje tu spory ruch - samochodów i pieszych, często spoza Szczecina. Po drugie, jezdnia jest wąska a jej nawierzchnia fatalna. A po trzecie - oznakowanie! ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 08.02.2016

(lw)

Fot.: Dariusz Gorajski

Znak D-6 informuje, że przejście jest. Ustawiony przy krawężniku płotek może oznaczać, że przejścia jednak nie ma.

Komentarze

ADAMS
Zgodnie z Dz.U. z 2003 nr 220 poz. 2181 do miejsc i odcinków niebezpiecznych zalicza się w szczególności przejścia dla pieszych. To samo rozporządzenie określa, że oznakowanie poziome powinno charakteryzować się dobrą widocznością w ciągu całej doby. Na zdjęciu zrobionym w jasny dzień nie widać większości zebry. Po zmroku oświetlenie jest słabe. Tak jest na wielu przejściach dla pieszych w Szczecinie i nie tylko. Wystarczy, że kierowca jedzie za ciężarówką i może nie zobaczyć znaku pionowego.
2016-02-06 08:21:58
Gość
A po co zdejmować znak, jak zaraz remont dworca się skończy i przejście wróci na to miejsce. Znowu trzeba by wysyłać ekipę do założenia znaku, a tak tylko zdejmie się barierki i po problemie ;).
2016-02-05 23:04:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie