Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Licytacje WOŚP nabierają tempa. Nawrzucaj radnemu, popłyń z prezydentem

Data publikacji: 2022-01-27 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-28 11:03
Licytacje WOŚP nabierają tempa. Nawrzucaj radnemu, popłyń z prezydentem
Wyobraźnia wystawiających na aukcję przedmioty i działania nie zna granic, podobnie jak nie zna ich orkiestra. Przypomnijmy - w tym roku gramy dla okulistyki dziecięcej. Fot. Urząd Marszałkowski  

Rejs z prezydentem, kolacja z wicemarszałkiem, widok radnego w zimnej wodzie lub lipa zasadzona przez innego rajcę - to tylko część aukcji, jakie towarzyszą niedzielnemu 30. Finałowi WOŚP w Szczecinie i okolicach. Do tego vouchery na zabiegi kosmetyczne, sportowe gadżety, czy przejażdżka milicyjnym radiowozem, a nawet... repliką karawanu. Wyobraźnia wystawiających na aukcję przedmioty i działania nie zna granic, podobnie jak nie zna ich orkiestra.

- Siema! W tym roku na licytację ode mnie trafia coś specjalnego - mural stworzony na potrzeby strefy Pomorza Zachodniego na zeszłorocznym Festiwalu Pol'and'Rock w Makowicach! - zachęca Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. - Został on namalowany przez koszalińskiego artystę Cukina, a następnie podpisany przez samego Jurka Owsiaka. Mam nadzieję, że taki wyjątkowy obraz będzie mógł uświetnić państwa biuro lub mieszkanie.

Autografy olimpijczyków i wycieczka do skarbca

Mural od Marszałka w środę ok. południa miał już wartość 5,6 tys. zł. W tyle nie pozostają wicemarszałkowie. Anna Bańkowska zachęca do licytacji koszulki, na której autografy złożyli zachodniopomorscy olimpijczycy - Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Patryk Dobek - medaliści między innymi Olimpiady w Tokio 2020! Proponuje także prawdziwą perełkę, czyli wycieczkę dla dwóch osób do Skarbca Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Jest to miejsce niezwykłe, ponieważ jest niedostępne dla zwiedzających. W skarbcu m.in. oryginalne listy Carycy Katarzyny do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na zakończenie wycieczki lunch w restauracji zamkowej Na Kuncu Korytarza. Zainteresowani powinni się jednak spieszyć, ponieważ licytacja kończy się dzisiaj (czwartek) o godz. 14. Wicemarszałek Olgierd Kustosz proponuje koszulkę z autografem Kacpra Kozłowskiego Zawodnika Reprezentacji Polski. Tomasz Sobieraj zaś kolację dla 2 osób w towarzystwie swoim i swojej żony w restauracji na terenie Pomorza Zachodniego. Wczoraj aukcja osiągnęła ponad 800 zł.

Wyprawa kajakowa i morsowanie

Co roku Wielką Orkiestrę wspiera także prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Tym razem przedmiotem licytacji jest udział w wyprawie kajakowej. Będzie to doskonała okazja do poznania Szczecina z zupełnie innej, wodnej perspektywy. Na tę wyjątkową wycieczkę będzie można zabrać najbliższych (do 10 os.). Dokładny termin i miejsce rozpoczęcia wyprawy zostaną uzgodnione indywidualnie w późniejszym terminie. Wczoraj cena za udział w wyprawie wynosiła już niemal 7,4 tys. zł.

Nie zawodzi również policki radny Grzegorz Ufniarz. Kilka lat temu zaproponował swoje usługi w zakresie prac porządkowych - m.in, sprzątanie czy odkurzanie. Rok temu, na 29. Finał zaproponował, że schudnie 29 kg, płacąc 50 zł za każdy kilogram. Cel osiągnął i wpłaty dokonał, choć dla WOŚP byłoby lepiej, gdyby nie schudł. Zastrzegł bowiem, że w takim przypadku wpłata byłaby podwójna.

- Ja tego morsowania, to chyba nawet nie lubię, nigdy zresztą nie próbowałem - napisał kilkanaście dni temu na Facebooku. - Ale lubię WOŚP i chętnie gram z Jurkiem Owsiakiem dla dzieci. Więc pójdę w ciemno w te wody "na morsa", jeśli uda się zapełnić moją e-skarbonkę kwotą 500 zł (drugie tyle dodam od siebie).

Chętnych do zobaczenia radnego w zimnej wodzie było wielu, skarbonka zapełniła się w kilka godzin. Radny wpłacił też obiecane od siebie 500 zł i zapowiada, że w niedzielę ok. godz. 11 będzie go można ujrzeć w szczecińskim jeziorze Głębokie.

Wrzucanie radnemu i sadzenie lipy

Marcinowi Biskupskiemu, radnemu ze szczecińskiego prawobrzeża, można nawrzucać. I to dosłownie. Sam o to prosi na swoim oficjalnym profilu.

- Od dziś możecie nawrzucać swojemu sąsiadowi-wolontariuszowi ile wlezie! - napisał 22 stycznia i założył w tym celu wirtualną skarbonkę.

Popularna jest też "lipna aukcja" z Nowogardu, która jest jak najbardziej prawdziwa. Nowogardzki radny Michał Wiatr w ubiegłych latach kosił trawę, rąbał drewno, a nawet „odpicował ogród”. W tym roku postawił na… lipę! Postanowił, że do zwycięzcy przyjedzie z 5 metrowym drzewem i przy pomocy swoich narzędzi posadzi je we wskazanym miejscu, a w gratisie dorzuci własnoręcznie zrobiony karmnik dla ptaków i domek dla owadów w kształcie serduszka WOŚP. 

Stare auta i gadżet z autobusu

Nie zawodzi także jeden z miłośników starej motoryzacji ze Szczecina. Jak co roku za wpłatę na WOŚP proponuje przejażdżki oryginalnym milicyjnym polonezem lub drugim autem tej samej marki - modelem, jakim jeździł filmowy por. Borewicz. Na jego karoserii widnieje nawet autograf zmarłego niedawno Bronisława Cieślaka, odtwórcy tej roli. W tym roku do kolekcji dołączył stary żuk, przerobiony na atrapę karawanu. Jeśli znajdą się chętni na taką przejażdżkę, również wystarczy dokonać wpłaty na odpowiednią aukcję.

Na koniec prawdziwy rarytas dla miłośników autobusów, z których kolekcjonowaniem można mieć problemy. Są bowiem drogie i zabierają dużo miejsca. Można mieć jednak zegar stworzony na przedniej atrapie jednego ze szczecińskich przegubowych Solarisów. Ten przedmiot został przekazany na licytację sztabowi WOŚP Szczecin przez szczecińskie przedsiębiorstwo Autobusowe "Klonowica". ©℗

Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Danel K.
2022-01-28 20:23:13
Chwyt marketingowy by podłożyć swoje nazwisko pod dużą nagłaśnianą akcję. Gdyby te osoby przykładały się do rzetelnego wykonywania swoich obowiązkow to byłoby to korzystne dla dzieci. No ale lepiej obciąć środki na przedszkola a potem w mediach oferować jakiś spacerek by ktoś wrzucił grosze do puszki na dzieci. Nie widzicie tej obłudy i zakłamania?
Nawrzucać
2022-01-28 16:38:50
Można nawrzucać radnemu ale przy okazji warto się zapytać co ze wspaniałą inicjatywą budek dla jerzyków? Jerzyki miały zjadać komary i nie byłoby potrzebne chemiczne odkomarzanie. Niestety okazało się że rzeczywistość jest brutalna, radni od koncepcji nie zbili ani jednej budki tylko zlecili do majstra w ZUK. Ten zbił 75 budek bo i tak je zbija tyle że trzeba było prosić mieszkańców by zabrali te budki. Oczywiście konieczne było chemiczne odkomarzanie. Lans radnych zamiast realnej pracy?!
Brrr
2022-01-28 10:53:09
Do Technik- jeśli nie wiesz dlaczego najlepiej założyć Fundacje, to sobie poczytaj i później gadaj o uczciwości J. O.
@10.000
2022-01-28 09:21:11
wytrzyj ślinę z swej zaplutej, wrednej i zeschizowanej mordy zanim coś skomentujesz
10.000
2022-01-28 07:54:27
Rozumiem ze te wszystkie zaplute, wredne i zeschizowane mordy co plują na WOŚP plują też na wszystkich wspierających jak Robert Lewandowski itd? Czy dalej samotnie się dotykają wielbiąc jego osobę i oglądają po cichu mecze?
@technik
2022-01-28 07:09:07
To się nazywa kreatywna księgowość.Oddajesz 1 procent zebranej kwoty na szpitale a 99 procent pochłaniają koszty prowadzenia zbiórki.Wszystko na pełnym legalu nie bo przecież 1% przekazał
@@ chciałbym wystawi
2022-01-27 23:53:11
nie krepuj się - Jurek jest psychoterapeutą głoszącym pogląd (bardzo popularny wśród różnych para-religijnych sekt) że przez aktywność seksualną "układamy sobie w głowach" - im więcej seksu tym bardziej jesteśmy ułożeni w głowie a najbardziej ułożeni są seksoholicy aktywni seksualnie przy każdej możliwej okazji...
A ja tez
2022-01-27 21:25:17
Chciala bym PO-kazac Swoje pieknosci... ale rowniez sie Krepuje ??
A bedzie tez...?
2022-01-27 21:15:56
Milicyjna Nyska lub inny po-jazd - ktorymi jezdzil Tato... Owsiaka ?/?
@ chciałbym wystawić
2022-01-27 20:55:51
też chętnie bym im wystawił ale się krępuje.
toi
2022-01-27 19:57:41
wojewoda jest mądry i wspiera Caritas!! Normalność!! a nie wycie i krzyk
@Technik
2022-01-27 19:53:25
Witaj w Polin - wielu przekrętasów tu nie tylko nie siedzi ale jeszcze wolnych mediach są wzorcami zaradności, sukcesu życiowego, moralności i recenzują to bydło którym tak gardzisz...
Dexter
2022-01-27 19:23:59
Prawi i Sprawiedliwi Polacy z lepszego sortu zgodnie z naukami Jezuska dzielą się swoją miłością do bliźniego. Nikt ich nie zmusza do jakichkolwiek datków to jako wzorowi katolicy muszą kogoś sponiewierać i opluć bo ma inne zdanie niż ich bydlęca społeczność.
as
2022-01-27 18:11:02
Duzo hałasu o nic .1 zł na przeciętnego Polaka przy tylu aukcjach to jednak nie świadczy o wielkiej hojności .Odliczjąc licytacje to wpadnie kilkadziesiąt groszy na łeb.A ponoć jest jeszcze zbierane za granicą.Gdyby trzeba zapłacić za koszty organizacji , reklamę , ochronę, obsługę finansową to impreza byłaby na minusie.
@Helik
2022-01-27 18:08:53
Nie popierasz PiS to zrezygnuj z leczenia w szpitalach publicznych.
Technik
2022-01-27 17:52:29
A ja się pytam skoro Owsiak to oszust i trzepie kasę dla siebie to jak to możliwe że przez 30 lat oszukuje i nie poszedł siedzieć. Dziwne prawda? Pajace hejtujacy WOŚP, Owsiak był sprawdzany przez wszystkie możliwe służby i co? GÓWNO!!! Facet jest czysty i rozlicza się z każdej zebranej złotówki. Pomyślcie o tym głupcy
@ chciałbym wystawić
2022-01-27 17:10:44
Brawo! już nas dwóch. Ja dołączam moje Merda d'e Nobile.
Sadzenie Lipy.
2022-01-27 17:00:27
- to jedyne, prawdziwe w tej hucpie.
chciałbym wystawić
2022-01-27 16:45:19
instalację artystyczną mojego autorstwa (nie ukrywam inspiracji twórczością wybitnego Piero Manzoni di Chiosca e Poggiolo) pod nazwa "#Merda d'e-Artista" - w jaki sposób mogę wystawić i przekazać cały dochód na tegoroczny WOŚP?
?
2022-01-27 16:27:09
A gdzie powaga urzędy radnego?
zloty melon
2022-01-27 16:22:09
Szkoda mi naiwnych wolontariuszy , którzy na deszczu i mrozie zbierają pieniądze dla Złotego Melona ( Jerzy Owsiak) , Jasna Sprawa ( Jerzy Owsiak , Lidia Niedźwiedzka-Owsiak) , Fell Mint Production ( Ewa Owsiak) , Tabasco i Boscata (partner Aleksandry Owsiak ) wierząc , że te pieniądze trafią w calości do Szpitali a trafiają do firm rodziny Owsiaka
DH
2022-01-27 15:59:10
Na plecach dzieci robi karierę. To nie święty, tylko cwany polityk. Nigdy więcej.
@Pytam
2022-01-27 15:24:13
Wojewoda Bogucki przeznaczył na licytację 12-sto tomowy album ze swoimi zdjęciami podczas pełnienia obowiązków służbowych jako wojewoda zachodniopomorski.
brutus
2022-01-27 15:16:33
Nikt normalny nie da sie nabrac na ta lewacka hucpe starego owsika!
Helik
2022-01-27 14:35:50
Nie popierasz to chociaż nie przeszkadzaj i zrezygnuj świadomie z leczenie sprzętem WOŚP jeśli trafisz do szpitala. Proste.
Pytam
2022-01-27 14:34:35
A co na licytację WOŚP przeznaczył wojewoda Bogucki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA