Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Liberadzki: „Może nam grozić zamrożenie środków unijnych”

Data publikacji: 31 stycznia 2020 r. 15:30
Ostatnia aktualizacja: 02 lutego 2020 r. 23:16
Liberadzki: „Może nam grozić zamrożenie środków unijnych”
 

Unia Europejska po brexicie będzie bardziej pryncypialna - uważa Bogusław Liberadzki, szczeciński europoseł reprezentujący lewicę. Według niego nie możemy liczyć na zbyt wielkie ustępstwa ze strony UE w sporze o praworządność. 

- Unia Europejska po wyjściu Wielkiej Brytania gospodarczo będzie mniejsza o 15 % - zauważa polityk. - Zamysł jest taki, że Unia będzie mniejsza, ale bardziej zwarta, bardziej jednolita. Będzie położony większy nacisk na wartości, czyli na przykład na praworządność. Nie wiadomo co będzie po zakończeniu tej perspektywy unijnej. Pamiętajmy o odwiecznej maksymie Anglików: nie mamy przyjaciół, mamy interesy.

Wielki spór o praworządność z Komisją Europejską

Według Liberadzkiego stoimy teraz wobec wielkiego sporu o praworządność, w którym przeciwnymi stronami są polski rząd oraz Komisja Europejska. I nie możemy liczyć na zbyt wielkie ustępstwa ze strony KE. Może nam wręcz grozić zamrożenie środków unijnych, zagrożone są też, jego zdaniem, dopłaty.

- Możemy mieć ograniczony dostęp do kredytów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, organiczony dostęp do gwarancji bankowych - uważa Liberadzki. - W połączeniu z "Zielonym Ładem" mogą być wprowadzone ograniczenia w przepływie towarów i usług.

Czy Brexit coś zmieni w Unii Europejskiej?

Pytany o to, czy europejskie elity myślą o jakiejś korekcie, skoro większość Brytyjczyków z jakichś powodów zagłosowało za wyjściem z UE, odpowiedział tak:

- Korekty ciągle następują. Nastawienie Brytyjczyków było następujące: ich stanowisko ma być realizowane albo idziemy do domu. Chcę ostrzec: jeśli ktoś oczekuje, że będzie po naszemu albo pójdzie do domu, to pójdzie do domu.

Pojawiła się też kwestia Roberta Biedronia, kandydata na prezydenta lewicy, który ostatnio kilkakrotnie oszukał wyborców. Miał ubiegać się o drugą kadencję jako prezydent Słupska - nie zrobił tego. Potem zdobył mandat radnego Słupska, ale z niego zrezygnował. A potem miał zrezygnować z mandatu europosła, ale zmienił zdanie. Czy to poważne obciążenie w kampanii?

- Będzie musiał sobie z tym radzić. Ponad cztery lata temu ministrem obrony miał być Gowin. A został nim Macierewicz. W tej dyscyplinie nie jest to taka niespotykana rzecz.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2020-02-02 23:14:03
@ do Dumny i Wawrzek= trollownia PIS, @ @do Dumny i Wawrzek, Hm to ciekawa odpowiedź- nigdy nie należałem do PIS i nie będę,odbędę pokutę za dwukrotne głosowanie na Liberadzkiego, na nikogo nie krzyczę ale nie można przejść do porządku nad tym jak jak osobnicy opłacani przez Polaków podatkami i mający występować w IMIENIU POLSKI a nie partyjki jaką sztucznie utworzyli występują przeciwko Polsce. TO JEST UNIA PAŃSTW A NIE ZWIĄZEK PARTYJEK Tusków i im podobnych.Brytyjczycy zdecydowanie odpowiedzieli - NIE CHCEMY TAKIEJ UNII a czy My chcemy aby byle pederasta holenderski, niemiecki czy nawet polski poniewierał Naród Polski i Państwo Polskie?. UNIA NICZEGO NAM NIE DAJE ZA DARMO my płacimy składki i będziemy płacić coraz większe również wyższe od otrzymywanych dopłat.NIE CHCĘ UNII GDZIE PEDERASTA DYSZKANCIKIEM WRZESZCZY NA NARÓD POLSKI A WIĘC I NA MNIE A WSPIERA GO W TYM PROFESOR ZE SZCZECINA. Teraz sobie pokrzyczałem
student prawa europejskiego
2020-02-02 12:37:35
Poruszony wiadomością profesora Liberadzkiego który ma informacje z pierwszej ręki z Parlamentu Europejskiego przewertowałem wszystkie dostępne podręczniki prawa europejskiego i Unii Europejskiej,zajrzałem nawet do Zielonki i nic.Tam nic nie ma o zamrażaniu środków unijnych.Gdbyby profesor Liberadzki mógł mnie odesłać do konkretnego przepisu albo do materiałów źródłowych jakichś podręczników albo materiałów w Internecie,może być także po angielsku.No nie mogę nic na ten temat znaleźć a chciałbym zagiąć wykładowców.
Klara
2020-02-02 11:05:14
Dlaczego towarzysz Liberadzki nie ma nic do powiedzenia na temat nie wpłaconych do budżetu 250 mld złotych za poprzednich rządów?Za to ma duuuużo do powiedzenia na temat fejku dotyczącego bezprawnego zamrożenia budżetu dla Polski.Ciekawi mnie czy w podstawowej organizacji partyjnej PZPR mówiono dużo o socjaliźmie demokratycznym i wiodącej roli partii oraz świętej współpracy z KPZPR i wieczystym sojuszu z ZSRR.Stąd może źródła wrażliwości demokratycznej i praworządnościowej.W tym czasie MO,ZOMO,SB,ORMO pałowało biło torturowało polskich patriotów i polskich robotników,którzy według konstytucji mieli być szczególnie praworządnie chronieni i szanowani.Te organizacje były nazywane bijącym sercem Partii PZPR.
@?
2020-02-02 00:03:52
Bo bezpiecznie było zkodziały trollu jak PO polikwidowało posterunki policji. Teraz PiS je przywraca i już według zkodziałych trolli nie jest bezpiecznie. Puknij się w makówkę.
@ @do Dumny i Wawrzek
2020-02-01 23:56:26
Krzycz sobie ile chcesz, tylko nie bredź.
do @ do @ historyk...
2020-02-01 20:30:36
Skąd tobie zaślepiona miernoto intelektualna oceniać kto kim jest i skąd pochodzi ?? kto dał ci takie prawo Matecki , Jaki, Ziobro ?? te TUZY INTELEKTU ??? Jeżeli tak to nie ośmieszaj siebie i wszechobecnej Trollowni PIS na tym i innych forach. Tyle...
@ do @ historyk...
2020-02-01 19:35:15
z pokoleń komunistyczny, moskiewski wałachu. A na czym wyrósł Kulczyk? Tobie dali na krechę i szczekasz.
@Liberadzki
2020-02-01 18:59:12
Panie Liberadzki a niech pan poda podstawę prawną z Traktatu Lizbońskiego zawieszania/zamrażania środków unijnych... Jedyne na co powołują się totalni opozycjoniści wobec własnego kraju to łamanie niezdefiniowanej praworządności - władzę w demokracji zdobywa się w demokratycznych wyborach a nie w kuluarach Strasburga czy Brukseli.
@@ HISTORYK POPULISTA pis
2020-02-01 18:56:15
Kulczyk dostał wyłączność na pośrednictwo w sprzedaży TPSA ale TPSA nie kupił - jak zwykle pokomuszy pomiot serwuje kłamstwa opatrzone szczyptą faktów... Kulczyk to "wasz człowiek", Olek Kwaśniewski best friend...
@ HISTORYK POPULISTA pis
2020-02-01 17:50:57
Dla przypomnienia kto kupił TP S.A. ?? Kulczyk !! Czyli polski kapitał i o czym tu dajesz?? Pisia miernoto... Trzeba było wziąć kredyt i samemu kupić :))
?
2020-02-01 17:28:01
@@? : tak tej z Torunia ...
Historyk
2020-02-01 17:23:58
Właśnie mija 20 rocznica sprzedaży Telekomunikacji,kury która by obecnie składała złote jaja wielkości strusich.Gdzie wtedy ze swoimi mądrościami był prof.Liberadzki?W rządzie wtedy był drugi mędrzec z PZPR prof.Balcerowicz.Szkoda słów.
@piko
2020-02-01 17:20:03
to nie szczeniaczek prędzej maupka
jakim trzeba być
2020-02-01 17:15:21
durniem ,żeby wierzyć w te brednie o unii ? Moze takim jak jakiś stary trujący grzyb obrastający piwnice dawnego komitetu pzpr ?
@ do Dumny i Wawrzek= trollownia PIS
2020-02-01 16:09:30
No dobrze , spróbujmy spokojnie ; ktoś nazwał mnie " drugim sortem " , kazał "zamknąć mordę " , wyciął miliony drzew , nie podpisał paktu klimatycznego . Ktoś oskarżył mnie o zamordowanie 96 osób , nazwał moje dziecko "pomyłką z bruzdą " , świętował urodziny Hitlera , krył księży pedofilów . Ktoś odmówił aborcji choć mam do tego prawo , ktoś uderzył mnie w twarz bo tak chciał wyrazić swoje przekonania . Ktoś nazwał mnie "tęczową zarazą " , ktoś z moich pieniędzy funduje sobie loty HEAD do domu , upamiętnia morderców żydów którym udało się uciec z obozu . Ktoś wypłacił sobie nagrody "bo mu się należały" i jeszcze kłamie , że je zwrócił , nie rozlicza się z firmy "Srebrna" , a innych trzyma w areszcie "wydobywczym" . Ktoś wmawiał Polakom , że "Polska w ruinie" i "wystarczy nie kraść ' , dąży do zmiany Konstytucji i polexitu i bez referendum . Ktoś mnie opluł za serduszko WOSP , bo Owsiak to na pewno złodziej .... Czy rzeczywiście są to ludzie " neutralni , tolerancyjni z którymi można prowadzić rzeczową dyskusję popartą faktami , danymi i liczbami " ? A jeśli nie , to co mam do nich czuć , co myśleć i jak ich nazwać ? Ktoś rujnuje mój kraj a według Ciebie nie wolno mi krzyczeć ...
Strategia PIS Gloszona przez premier 'Straszydło"
2020-02-01 16:06:27
2015 – wystarczy nie kraść 2016 – my nie kradniemy nam się po prostu należy 2017 – inni też kradli 2018 – inni kradli więcej 2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem 2020 – kradniemy i co nam zrobicie?
Wawrzek
2020-02-01 14:27:11
Panie pośle Liberadzki Polska należąc do Unii Europejskiej nie odzyskała jeszcze strat na majątku narodowym jakie Unia wymusiła na Polsce żądaniami likwidacji całych gałęzi gospodarki na wejściu do Unii kusząco wspierając to "świecidełkami" i niewielkim zwrotem naszych wpłat do sowiet-kotła. Obecnie Polska wpłaca już znacznie większe kwoty (3- krotnie) od otrzymywanych dotacji. Nadal jednak Unia ogranicza rozwój polskiej gospodarki - przykład kopalnie, stocznie, gospodarka morska, hutnictwo, przemysł motoryzacyjny, zbrojeniowy i inne. Dziwnym przypadkiem do reprezentacji w Unii wybrano znaczną część antypolskich osobników z byłej żydokomuny i ich pociotów, którzy bez przerwy i zahamowań atakują Polskę i szkodzą Narodowi Polskiemu niestety przy braku właściwej reakcji rządzących Polską a wspieranych przez różnego rodzaju wynaturzeńców. Walka z Narodem i Państwem Polskim nie jest walką z PIS czym oni tłumaczą swoje antypolskie postępowanie. Poseł Liberadzki stara się nie wspierać antypolskiego ugrupowania ale niestety jest w nim i głosuje razem z nimi to przykre. Może czas się opamiętać i być niezależnym pod koniec żywota już następnych harców unijnych nie będzie . W Polakach zaczyna budzić się poczucie godności narodowej. Praktycznie nam była potrzebna tylko strefa Schengen a nie unijny Sowchoz.
Dumny
2020-02-01 14:13:47
Nam nie są potrzebne żadne finanse z UE. Poradzimy sobie bez nich o wiele lepiej. Te parę groszy na krzywe chodniki z polbruku, które sami sobie potrafimy wybudować, nie są do niczego potrzebne. Pan Prezydent też tak uważa, mówił o tym niedawno. Oby żył wiecznie. Brytyjczycy zrozumieli, czym jest UE i mają to gdzieś. Słusznie, my też powinniśmy iść tą drogą. Nie mamy królowej, ale mamy naszego Ojca Dyrektora, Pana Prezesa, Pana Prezydenta i Pana Premiera. Oni nas poprowadzą do dobrobytu, tylko trzeba im zaufać.
Anglicy mówią - "nie mamy przyjaciół, mamy interesy"
2020-02-01 12:10:40
A ty masz rodaków - Polaków, czy tylko szmal z Brukseli?
SromotnikBezwstydny
2020-02-01 12:06:26
Pan Profesor Liberadzki to człowiek największego formatu nie tylko w PL ale i Europie. Jeśli ostrzega Polaków, to wie co mówi! " "...być może Polacy chcą takiej władzy, chcą życ pod butem autorytaryzmu, chcą być zdani na kaprysy pana władcy zbawcy..." Tak, Panie Profesorze, część Polaków, należąca do gawiedzi parafialnej nie umie inaczej żyć! Dla nich troll z Żoliborza to "supermen", to ich "pan i władca".Dlaczego? A no, dał im "+ pincet" na gorzałke, na szmatki, na zakupy żarcia w hipermarketach, na zakup złomu zwanego "ałuto"...Tak go "kochają" i dają na "msze" dla katabasów aby zań odprawiali swoje obrządki. Ja dziękuję Panu, Profesorze za Trasę Zamkową, inaczej zakorkowałbym się w Szczecinie na amen!!!
Za takie garnitury, wyżerkę, hotele, możliwości tylko tyle od ciebie oczekują, czy masz bredzić i mieszać jeszcze więcej?
2020-02-01 12:02:28
?
Lord Baader
2020-02-01 11:23:38
Co Towarzysz Liberadzki z swoim bratem Bliźniakiem Towarzyszem Wieczorkiem zrobił dla Szczecina lub województwa? Według mojej wiedzy nic dobrego - im mniej robią tym więcej kasy, to chore i tak samo jak zmieciono komunizm tak samo post-komuchy wylądują na śmietniku polityki razem ze swoim bulterierem Millerem - który jak Ludwik Dorn narobił bałaganu w seumie razem z bulterirem Sabą
analkon
2020-02-01 11:04:23
Ciekawe czy ten wywiad był na całkiem trzeźwo?
już jest luty
2020-02-01 10:59:24
Kiedyś jeździli do Moskwy i wsłuchiwali się w dźwięk kurantów kremlowskich.Dzisiaj jeżdżą do Brukseli a wsłuchują się w dźwięk Manneken pis. I tyle sensu w tej paplaninie
Czytelnik
2020-02-01 10:56:47
Liberadzki plecie trzy po trzy.Niech poda podstawę prawną niby zamrożenia środków oraz likwidacji swobodnego przepływu towarów.Oraz niech poda datę obowiązywania tych przepisów
@?
2020-02-01 09:37:30
Piszesz o swojej rodzinie ?
MIETEK
2020-02-01 09:10:15
PANIE PROFESORZE Z CAŁYM SZACUNKIEM DLA PANA, PROSZĘ NIE STOSOWAC TEJ ŚPIEWKI CO INNI ,,,,,,
?
2020-02-01 08:54:45
Niestety dla Polski to zła wiadomość wielu dresowych sebastianów i karyn co wyjechali lata temu i tam ciągneli socjal teraz wrócą tutaj i tutaj beda ciagnąc pincet i inne wydatki, glosowac wiadomo na kogo, a na osiedlach znow bedzie niebezpiecznie, samozaoranie .
Gęby wytarte "praworządnością"
2020-02-01 08:28:43
No to czekam, aż nałożą sankcje na Francję za notoryczne pałowanie ludzi na ulicach przez policję.
Piko
2020-02-01 06:59:13
Szczeniaczek rano i można gadać! Panie Liberadzki nie wyrzucił Pan Czerwonej Legitki bo potrzebna jest u Proletariuszy w Euro Kołchozie
Stek kłamstw
2020-02-01 06:55:42
Liberadzki nie wyrzuci Czerwonej Legitki! Używa jej w Proletariacie Eurokołchozu
Dość czerwonej zgraji w Szczecinie.
2020-01-31 23:34:54
Warcholą od 1945 !!!
@do @ Do Trolli Mateckiego
2020-01-31 23:07:21
Ja przeczytałem "...być może Polacy chcą takiej władzy, chcą życ pod butem autorytaryzmu, chcą być zdani na kaprysy pana władcy zbawcy..." i tyle mi starczyło by ocenić twą wypowiedź jako brednie.
@Jazon
2020-01-31 23:06:15
Chyba już poszło,po oczach widać
Indianie
2020-01-31 21:48:36
Jeszcze jeden czerwonoskóry z naszego plemienia odzywa się jak tam tam zagra
Po prostu patriota
2020-01-31 21:43:59
Jeżeli Liberadzki mówi to otwarcie na łamach Kuriera to dlaczego Kurier nie zapytał Liberadzkiego o podstawy prawne rzekomego "zamrożenia" środków unijnych.Wtedy może by Kurier usłyszał że KE już się pytała Trybunału Obrachunkowego co można "wycisnąć" z tzw. "zamrożenia". KE usłyszała że to absolutnie bezprawna czyli nie mająca oparcia w żadnych przepisach prawach decyzja. Co więcej,Liberadzki posiada tytuł profesora więc Kurier mógłby go zapytać o to czy w przypadku "zamrożenia" środków UE na politykę spójności, także Polska mogłaby "zamrozić" swój wkład do budżetu UE,czyli tzw. składkę. Drogi Kurierze jesteś naszym szczecińskim dziennikiem,nie uczestnicz w bałamutnych wypowiedziach pseudopolityków. Przecież Liberadzki doskonale wie o wykładni Trybunału Obrachunkowego ale sufluje wypowiedź poprzez media żeby grać w orkiestrze opozycji. W ogóle nadaje się do rozpatrywania na uczelniach prawniczych UE wykładania Liberadzkiego że zostanie w UE ograniczona swoboda przepływu towarów i usług.Przecież to jeden z filarów UE i co zostanie ograniczona?Na jakiej podstawie? Niech da wykładnię Liberadzki.A jeśli zostanie ograniczony filar UE to co będzie?Jeszcze będzie UE czy już nie będzie? Oj,Kurierze, nie potrafisz rozebrać banialuk Liberadzkiego.Ja się nie dziwię że UK wyszli z takiej UE. Liberadzki i jego towarzysze robią z tego projektu kołochoz,bo są po sowieckim wykształceniu.A tu potrzebne europejskie wykształcenie.
Jazon
2020-01-31 21:25:00
Boguś! Nie strasz, nie strasz, bo się ze.rasz.
obserwator
2020-01-31 21:10:26
W tle zdjęcia po prawej stronie u góry widać mały pomarańczowy punkcik. To nowo powstające Muzeum Morskie. Nasz duma. Rośnie jak na drożdżach , już widać mury.To jest duma naszego Prezydenta PK.
do @ Do Trolli Mateckiego
2020-01-31 21:10:09
A w którym miejscu napisał nieprawdę?? Jakieś kontrargumenty?? Stać was trollownio??:))
@ Do Trolli Mateckiego
2020-01-31 20:55:27
Ty piszesz do Polaków(!) sowiecki, czy germański najemco!?
Do Trolli Mateckiego:
2020-01-31 19:52:42
Zachłanny na nadwładzę prezes i jego partia grają tak jak mu na to lud pozwala a pozwala na bardzo dużo. To co stało się przez ostatnie lata to odarcie z glorii mitu Polaka krzewiciela wolności i demokracji. Coś się stało z tym narodem albo być może zawsze był łaknący władzy silnej ręki wodza. Nabożne czczenie marszałka Piłsudskiego coś o tym mówi. A powiedzmy sobie szczerze, motywacje do rewolucji lat 80tych obalenia reżimu PRLowskiego brały się głównie z kompletnej bryndzy ekonomicznej. Nie trudno o bunt w kraju w którym papier toaletowy staje się dobrem luksusowym. Dopiero za tym poszły wyższe potrzeby wolnościowe i marzenia o zachodniej demokracji. A teraz z papierem już nie ma problemu, sklepy są pełne. Obecnie aż prawie 50% społeczeństwa przymyka oczy na dewastowanie podstaw demokracji i instalowanie krypto PRLowskiego autorytaryzmu dopóki jest chleb na stole a władza przekupuje sowitym socjałem i obiecuje jeszcze więcej „plusów”. Taka jest prawda o Polsce. Czar prysł. A „łagodność” prezesa obecnie to cyniczny zabieg spin doktorów, odrobili lekcje, doskonale zdiagnozowali potrzeby ludu a te potrzeby wcale nie są takie wzniosłe. Parafrazując pewne słynne powiedzenie pewnego słynnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, PiS propaguje wśród narodu wersję na opak „Nie pytaj o to co ty możesz zrobić dla kraju ale o to co państwo i prezes może zrobić dla Ciebie”.. Orwellowskie, populistyczne, fajne i wygodne i nie zmuszające lud do specjalnego wysiłku, tylko, że z takich inspiracji nie zbuduje się przedsiębiorczego, innowacyjnego społeczeństwa a co za tym idzie bogactwa. Niestety. Przykre, być może Polacy chcą takiej władzy, chcą życ pod butem autorytaryzmu, chcą być zdani na kaprysy pana władcy zbawcy,... chcą „czy się stoi czy się leży, cztery tys. się należy”, chcą manny z nieba? Tylko, że ta „manna” kiedys się skończy i ktoś kiedyś będzie musiał słono za nią zapłacić...A wtedy naród gremialnie znów przypomni sobie o demokracji i prawach obywatelskich............Polak mądry po szkodzie???
Odliczający czas ... do PIS-ego upadku
2020-01-31 19:49:30
Suweren 500+ nadal wielbi nad życie swojego Umilowanego Przywódcę z Nowogrodzkiej. W tej miłości trwają również byłe komuchy, milicjanci, esbecy i kapusie esbecji czyli Rodzina Radia Maryja.
olo
2020-01-31 19:33:40
Niech Opozycja dalej ta postępuje to na 100% będą środki zamrożone a nawet wyjście z ue jak Wielka Bryrytania.
Ludzie, kto na niego głosował?!
2020-01-31 19:02:44
Zasady rozdziału środków unijnych określone są traktatami. Wystarczy jeden głos sprzeciwu i budżet nie zostanie uchwalony. Żadna instytucja unijna nie może ingerować w wymiar sprawiedliwości danego kraju. Przestańmy słuchać pajaców.
A paszoł ty won do Grodzkiego!!
2020-01-31 18:29:23
.
do komucha
2020-01-31 18:03:42
Towarzyszu Liberacki właśnie widzieliśmy w telewizji jak europosłowie opozycji żebrzą w Brukseli żeby nałożyć na Polkę sankcje co miało by spowodować kłopoty gospodarcze, niezadowolenie społeczeństwa i na tej fali Polacy mieli by przywrócić antypolskie zaprzaństwo znowu do władzy!
Teresa
2020-01-31 17:51:10
Jeżeli zablokują nam dotacje to już nigdy więcej nie zagłosuję na PiS
Dar
2020-01-31 17:37:18
jak berlin zabierze nam kasę to tacy jak liberadzki będą bali się przyjechać do Polski
Adam
2020-01-31 17:29:52
Towarzyszu Liberadzki , gdy byliście w prosowieckiej PZPR donosiliście do radzieckich towarzyszy , teraz donosicie do Brukseli też do towarzyszy - neokomunistów. Nie znudziło wam się jeszcze prawie całe życie donosić na Polskę ? Może trzeba zmienić się na starość i być przez kilka lat przyzwoitym człowiekiem.
A niby z jakiej racji?
2020-01-31 17:26:53
Prawo unijne tego nie przewiduje, tak więc komuchy nie straszcie.
Paskudny komuch. Życzący Polsce najgorszego bo nie czerwona albo chociaż tęczowa.
2020-01-31 17:20:11
.
Polskojęzyczne szuje.
2020-01-31 17:18:10
Donosiciele z PO i Lewicy nie rozumieją , że jak UE zamrozi kasę dla Polski to wtedy prawica podpuści Polaków przeciw tym co donosili. Nie można pluć na własny kraj.
abc
2020-01-31 17:16:33
""nasi'' w eurokolchozie;;Cimoszewicz syn zbrodniarza stalinowskiego w1970 zapisal się do zbrodniczej szajki,wspolpracownik SB ''carex''.Hubner zrobiona przez kwasa profesorem z domu Cegielska dziadek na Podkarpaciu okrutny ubek ,ojciec sbek.Miller komunista przewozil w torbie od Janajewa dolce na wyplate dla szajki itd.
nie ma problemu
2020-01-31 17:14:07
Zawsze można będzie pożyczyć w Moskwie, wy towarzyszu z partyjnymi kolegami, macie w tym wprawę.
RP
2020-01-31 17:09:13
Ten zawsze przy korycie.
Niestety
2020-01-31 17:00:32
PiS prowadzi Polskę do zguby
idziemy do domu !
2020-01-31 16:55:04
A pan Liberadzki ? Zawsze tam gdzie kołchoz ?
Do totalnej targowicy
2020-01-31 16:44:38
To dalej targowico kłamcie w Brukseli i głosujcie za sankcjami na Polskę.
może nam ?
2020-01-31 16:29:25
Jak wyjdziemy z MOSKWY BIS , to europarlamentarzystom gaże obniżóm - cyrkowcom / klaunom ! .
byle dalej na zachód.
2020-01-31 16:27:07
Mądry Polak opuszcza PiSkołchoz - byle dalej na zachód od granicy na Odrze.
czytam
2020-01-31 16:25:42
"większy nacisk na wartości " ? Wartości lewactwa z brukseli ? Wypad !
Cięcia
2020-01-31 16:02:34
To wina pisowskiego rządu
PolExit
2020-01-31 16:00:33
Mądry naród opuścił eurokołchoz. Polska powinna być kolejna. Mamy własną dyktaturę, nie potrzeba nam kolejnej w dodatku w obcym języku.
Rysiek
2020-01-31 15:46:18
Nie strasz stary komuchu i nie podpier...Polski.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA