sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Kraj > Należy się spodziewać połączenia SLD i Wiosny

Należy się spodziewać połączenia SLD i Wiosny

Należy się spodziewać połączenia SLD i Wiosny
Data publikacji: 2019-11-09 19:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-10 23:55
Wywietleń: 630 426839

Należy się spodziewać połączenia, na wspólnie ustalonych warunkach, SLD i partii Wiosna - poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty po sobotnich obradach Rady Krajowej partii. Zapowiedział też, że decyzja ws. kandydata Lewicy na prezydenta zostanie podjęta w ciągu dwóch tygodni.

Pod koniec października zebrał się Zarząd Krajowy SLD, który podjął decyzję w sprawie konsolidacji lewicy i udziale Sojuszu w tej konsolidacji. Chęć budowy szerokiego porozumienia wyraziła także Rada Krajowa i Zarząd Krajowy Wiosny, które zebrały się zaraz po wyborach.

- Chcemy budować szeroką formację lewicową, chcemy doprowadzić do tego, żeby w Polsce lewica odzyskała jeszcze silniejsze miejsce - mówił wówczas lider Wiosny Robert Biedroń. - Z tego miejsca deklarujemy chęć budowy szerokiego porozumienia, szerokiego porozumienia na lewo od Platformy Obywatelskiej i PSL-u - takiej europejskiej, nowoczesnej, uśmiechniętej, otwartej, tolerancyjnej, wrażliwej, równościowej, wolnościowej lewicy. Lewica jaka funkcjonuje w każdym normalnym państwie, a w Polsce zbyt długo za nią tęskniliśmy, żeby ten potencjał zmarnować.

W warszawskiej siedzibie OPZZ przez około dwie godziny obradowała w sobotę Rada Krajowa SLD.

- Rada Krajowa w głosowaniu jednomyślnym zgodziła się na konsolidację lewicy oraz na połączenie partii lewicowych - ogłosił po obradach szef SLD. - Zwołaliśmy w związku z tym Konwencję na 14 grudnia, która to Konwencja przyjmie zmiany w statucie Sojuszu Lewicy Demokratyczne, które umożliwią konsolidację wielu partii na lewicy. Pierwszą partią, z którą jesteśmy po dużych rozmowach, jest partia Wiosna i bardzo chętnie z koleżankami i kolegami z Wiosny będziemy mieli współpracę już z instytucjonalizowaną, ale również zapraszamy wszystkie inne struktury, i w tej sprawie będziemy rozmawiali, które będą chętne do organizacyjnej konsolidacji na lewicy.

Jak podkreślił Czarzasty, ustalone zostało z szefem Wiosny Robertem Biedroniem i z zarządem Lewicy Razem - Adrianem Zandbergiem, Marceliną Zawiszą i Maciejem Koniecznym, że w konsolidacji nie będzie brała udział Lewica Razem.

- Należy się spodziewać połączenia na wspólnie ustalonych warunkach SLD i partii Wiosna. Partia Razem idzie swoją drogą, która jest przez nas absolutnie szanowana, ustalona razem z nami, taką sobie drogę wybrali i będziemy im we wszystkim pomagali - zadeklarował Czarzasty. - Sojusz Lewicy Demokratycznej ma nadzieję, że poprzez współpracę, poprzez pracę w Sejmie, poprzez współpracę w Senacie, poprzez konsolidację lewicy doprowadzimy do tego, i taki jest nasz cel, żeby za cztery lata rządzić lub współrządzić.

* * *

Czarzasty, pytany o kandydata Lewicy na prezydenta, odpowiedział: "decyzje w sprawie kandydata bądź kandydatki na prezydenta bądź prezydentkę podejmiemy i drogi dochodzenia do tego, dzisiaj zresztą Rada Krajowa SLD też przyjęła i zaakceptowała taką informację, podejmiemy w ciągu dwóch tygodni".

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

Czyli: wg. wytycznych od 1917...
Proletariusze wszystkich krajow - dalej uparcie i na Wiosne... PO-laczcie sie ?/!
2019-11-10 23:32:09
@CDN
I przez PiS, taka promocja komuny jaka była w TVP to aż trudno było uwierzyć - promując komunę PiS odbierał głosy POPO.N
2019-11-10 19:57:58
jan bury
Wlodzimierz ''ilicz''Lenin=Wlodzimierz ''Ilicz''Cimoszewicz=Wlodzimierz''ilicz '' czarzasty.W przypadku tych dwoch ostatnich tatusiowie chcieli sie przypodobac towarzyszom z pzpr i dali imie wlodzimierz.
2019-11-10 14:32:03
Wolny
To są złe wiadomości,podobnie jak PO ,SLD też nic oprócz cięć i sprzedaży majątku narodowego nic nie robiła dla Polski i Narodu.To są niepodważalne fakty !!!!! A jeszcze do tego rozpasanie ich polityków na czele z Kwaśniewskim !!!!Wieje grozą i mrozem !!!!
2019-11-10 12:36:02
krotko
Widzac to towarzystwo powiem krotko-BOZE MIEJ POLSKE W OPIECE!
2019-11-10 12:05:00
CDN
Jszcze duzy procent Polakow ma mozgi wyprane przez szmatlawiec michnika itvn.Polscy patrioci przewracaja sie w grobach widzac prrzywrocona przez Schetyne czerwona zaraze.
2019-11-10 11:27:17
Komuna z gejokomuną
czekam jeszcze na Zandberga chociaż tu może być więcej oporów bo o ile Biedroń wybaczył komuchom akcję "Hiacynt" to Zandberg ma chyba zbyt duży uraz do "Natolińczyków" po 1968 roku... Ciekawe...
2019-11-10 08:29:14
No to ciekawe ?
Jak "wielce pierzasty" im wyjdzie... jak sie wczesniej po-lacza ??
2019-11-09 20:36:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie