Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Należy się spodziewać połączenia SLD i Wiosny

Data publikacji: 2019-11-09 19:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-10 23:55
Należy się spodziewać połączenia SLD i Wiosny
 

Należy się spodziewać połączenia, na wspólnie ustalonych warunkach, SLD i partii Wiosna - poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty po sobotnich obradach Rady Krajowej partii. Zapowiedział też, że decyzja ws. kandydata Lewicy na prezydenta zostanie podjęta w ciągu dwóch tygodni.

Pod koniec października zebrał się Zarząd Krajowy SLD, który podjął decyzję w sprawie konsolidacji lewicy i udziale Sojuszu w tej konsolidacji. Chęć budowy szerokiego porozumienia wyraziła także Rada Krajowa i Zarząd Krajowy Wiosny, które zebrały się zaraz po wyborach.

- Chcemy budować szeroką formację lewicową, chcemy doprowadzić do tego, żeby w Polsce lewica odzyskała jeszcze silniejsze miejsce - mówił wówczas lider Wiosny Robert Biedroń. - Z tego miejsca deklarujemy chęć budowy szerokiego porozumienia, szerokiego porozumienia na lewo od Platformy Obywatelskiej i PSL-u - takiej europejskiej, nowoczesnej, uśmiechniętej, otwartej, tolerancyjnej, wrażliwej, równościowej, wolnościowej lewicy. Lewica jaka funkcjonuje w każdym normalnym państwie, a w Polsce zbyt długo za nią tęskniliśmy, żeby ten potencjał zmarnować.

W warszawskiej siedzibie OPZZ przez około dwie godziny obradowała w sobotę Rada Krajowa SLD.

- Rada Krajowa w głosowaniu jednomyślnym zgodziła się na konsolidację lewicy oraz na połączenie partii lewicowych - ogłosił po obradach szef SLD. - Zwołaliśmy w związku z tym Konwencję na 14 grudnia, która to Konwencja przyjmie zmiany w statucie Sojuszu Lewicy Demokratyczne, które umożliwią konsolidację wielu partii na lewicy. Pierwszą partią, z którą jesteśmy po dużych rozmowach, jest partia Wiosna i bardzo chętnie z koleżankami i kolegami z Wiosny będziemy mieli współpracę już z instytucjonalizowaną, ale również zapraszamy wszystkie inne struktury, i w tej sprawie będziemy rozmawiali, które będą chętne do organizacyjnej konsolidacji na lewicy.

Jak podkreślił Czarzasty, ustalone zostało z szefem Wiosny Robertem Biedroniem i z zarządem Lewicy Razem - Adrianem Zandbergiem, Marceliną Zawiszą i Maciejem Koniecznym, że w konsolidacji nie będzie brała udział Lewica Razem.

- Należy się spodziewać połączenia na wspólnie ustalonych warunkach SLD i partii Wiosna. Partia Razem idzie swoją drogą, która jest przez nas absolutnie szanowana, ustalona razem z nami, taką sobie drogę wybrali i będziemy im we wszystkim pomagali - zadeklarował Czarzasty. - Sojusz Lewicy Demokratycznej ma nadzieję, że poprzez współpracę, poprzez pracę w Sejmie, poprzez współpracę w Senacie, poprzez konsolidację lewicy doprowadzimy do tego, i taki jest nasz cel, żeby za cztery lata rządzić lub współrządzić.

* * *

Czarzasty, pytany o kandydata Lewicy na prezydenta, odpowiedział: "decyzje w sprawie kandydata bądź kandydatki na prezydenta bądź prezydentkę podejmiemy i drogi dochodzenia do tego, dzisiaj zresztą Rada Krajowa SLD też przyjęła i zaakceptowała taką informację, podejmiemy w ciągu dwóch tygodni".

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czyli: wg. wytycznych od 1917...
2019-11-10 23:32:09
Proletariusze wszystkich krajow - dalej uparcie i na Wiosne... PO-laczcie sie ?/!
@CDN
2019-11-10 19:57:58
I przez PiS, taka promocja komuny jaka była w TVP to aż trudno było uwierzyć - promując komunę PiS odbierał głosy POPO.N
jan bury
2019-11-10 14:32:03
Wlodzimierz ''ilicz''Lenin=Wlodzimierz ''Ilicz''Cimoszewicz=Wlodzimierz''ilicz '' czarzasty.W przypadku tych dwoch ostatnich tatusiowie chcieli sie przypodobac towarzyszom z pzpr i dali imie wlodzimierz.
Wolny
2019-11-10 12:36:02
To są złe wiadomości,podobnie jak PO ,SLD też nic oprócz cięć i sprzedaży majątku narodowego nic nie robiła dla Polski i Narodu.To są niepodważalne fakty !!!!! A jeszcze do tego rozpasanie ich polityków na czele z Kwaśniewskim !!!!Wieje grozą i mrozem !!!!
krotko
2019-11-10 12:05:00
Widzac to towarzystwo powiem krotko-BOZE MIEJ POLSKE W OPIECE!
CDN
2019-11-10 11:27:17
Jszcze duzy procent Polakow ma mozgi wyprane przez szmatlawiec michnika itvn.Polscy patrioci przewracaja sie w grobach widzac prrzywrocona przez Schetyne czerwona zaraze.
Komuna z gejokomuną
2019-11-10 08:29:14
czekam jeszcze na Zandberga chociaż tu może być więcej oporów bo o ile Biedroń wybaczył komuchom akcję "Hiacynt" to Zandberg ma chyba zbyt duży uraz do "Natolińczyków" po 1968 roku... Ciekawe...
No to ciekawe ?
2019-11-09 20:36:11
Jak "wielce pierzasty" im wyjdzie... jak sie wczesniej po-lacza ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA