niedziela, 23 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Lewica chce przejąć ster

Lewica chce przejąć ster

Lewica chce przejąć ster
Data publikacji: 2018-04-22 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 1806 324281

Dariusz Wieczorek i Czesława Christowa w okręgu szczecińskim oraz Dorota Turlejska, Jerzy Kotlęga, Stanisław Wziątek i Beata Radziszewska w pozostałych okręgach to liderzy list wyborczych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach do zachodniopomorskiego sejmiku. Nazwiska zostały ogłoszone podczas konwencji tej partii. Lewica zapowiedziała także, że na listach znajdą się osoby z organizacji wspierającej m.in. byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

- Musimy w Polsce prawodawstwo dostosować do wartości europejskich, żeby władza prawa, a nie prawo władzy, była nadrzędna - oświadczył europoseł Bogusław Liberadzki. - I pamiętajmy: nie ma dla Polski alternatywy wobec Unii Europejskiej.

Dariusz Wieczorek, lider struktur SLD w regionie, opowiadał, że hasłem na tegoroczne wybory do samorządu jest "Lewica u steru". Co oznacza, wedle niego, "uczciwy samorząd, koniec afer w Urzędzie Marszałkowskim, ratowanie przed degradacją zabytków takich jak Zamek Książąt Pomorskich, uczciwe rządzenie". Przedstawił także założenia programowe lewicy. Pierwszy filar to budowanie tożsamości regionalnej, czyli m.in. program in vitro i programy stypendialne dla uczniów.

- Filar drugi to kwestia dotycząca gospodarki - dodawał. - Naszym celem jest odtworzenie przemysłu, rozwój transportu, logistyki morskiej i usług. Wsłuchując się w głos przedsiębiorców, chcemy utworzyć zachodniopomorską radę rozwoju gospodarczego. Musi to być organ, który będzie funkcjonował jako organ doradczy zarządu województwa. Filar trzeci to opieka senioralna i opieka osób niepełnosprawnych. Realizacja tego postulatu w trzech punktach to: kwestia dotycząca powstania sieci domów opieki dziennej całodobowej dla wszystkich potrzebujących seniorów w województwie, oddziały geriatryczne w naszych szpitalach, bezpłatne przejazdy kolejami regionalnymi. Ostatni filar to zrównoważony rozwój rolnictwa, turystyki i ochrona środowiska. Tutaj naszym celem jest stworzenie marki turystycznej województwa wraz ze wsparciem obszarów rolniczych i działaniem na rzecz ochrony środowiska.

Politycy lewicy na briefingu prasowym po konwencji odnieśli się także do tzw. ustawy dezubekizacyjnej, która wedle nich krzywdzi byłych funkcjonariuszy służb PRL. Zapowiedzieli, że jak wejdą do parlamentu w roku 2019, to "niezwłocznie przygotują stosowną ustawę, która odwraca haniebną decyzję Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie".

- Oczywiście ze Stowarzyszeniem Służb Mundurowych współpracujemy i żeby była jasność: na naszych listach będą przedstawiciele tego skrzywdzonego środowiska - spuentował Wieczorek.©℗

(as)

Na zdjęciu: Liderzy list SLD w naszym województwie to, od lewej, Beata Radziszewska, Jerzy Kotlęga, Stanisław Wziątek, Dorota Turlejska, Czesława Christowa, Dariusz Wieczorek.

Fot. Marta Teszner

Komentarze

Bkp
po szczecińsku proponuję SLD w sojuszu z Krzystkiem -
2018-04-23 13:54:16
o
gó..no przykleja się do steru i krzyczy "płyniemy!".
2018-04-23 10:22:38
rock
He, he, he sprane głowy i tęsknota za wodzem u niektórych przeraża!!!!!!! Ale ta Ub-ecja jest juz tylko reliktem przeszłości!
2018-04-23 09:07:01
kali
dla was zawsze jest alternatywa. na wschodzie lub zachodzie ale nigdy u siebie.
2018-04-23 07:43:44
do @ chief-a
"SLD mówi otwarcie o swoich błędach w przeszłości.".....Mówili "otwarcie" już kilka razy (przypomnij sobie), będą mówić następnym razem także....Słowa, słowa, słowa to balsam na Twe uszy.
2018-04-23 06:48:24
Chcą powtórki z historii?
Szkoda na to czasu i suwerena.
2018-04-23 04:03:08
przekonana
wyższe wynagrodzenia, dłuższe urlopy wypoczynkowe poczucie bezpieczeństwa, nie odbieranie kolejnych, zdobytych praw pracowniczych. Głosować będę na SLD. Dam im i sobie szansę.
2018-04-22 22:32:42
cap kościelny
Nadzieja na normalność w Lewicy!!!
2018-04-22 22:24:25
socjaldemokratka
Komuchami to byli raczej nasi dziadowie, ojcowie ??? dzisiaj to jest socjaldemokrata, a PiS i PO obawiają się kogoś, czegoś ??? Chyba tak. Patrz poniższe wpisy.
2018-04-22 21:04:04
Lepsze Komuchy
niż niszczyciele pomników wdzięczności.
2018-04-22 20:28:21
obserwator
istny kabaret!!!!!!!!!!!! komuchy tylko na oczyszczalnię ścieków
2018-04-22 20:27:56
O nie
Już przejmowali stery w 1945 komuszki i za więcej dziękuję tym z SB co bronili pałami systemu PRLu też.
2018-04-22 20:16:28
MonteChristo
Czesławo Ch. czy niemieckie wykłady czy obiedzie i kawie smakowały jak za dawnych lat?
2018-04-22 20:06:04
MonteChristo
A co na lewicowym spotkani dinozaurów z PZPR, Ups.... z SLD robili towarzysze niemieckojęzyczni??? W dodatku chętnie zapraszający biedniejszych towarzyszy z byłego PRL na obiadek i kawkę? Wspierają? A co w zamian otrzymają, bo nie tylko wiek XX nie pozwala wierzyć w ich bezinteresowność.
2018-04-22 20:01:13
Basia
Ciekawym było wystąpienie przedstawicielki Forum Kobiet SPD. Pamiętajcie o Kobietach nie tylko 8 Marca!
2018-04-22 19:45:43
chief
A ja bardzo chętnie popłynę takim okrętem, jak u steru będzie lewica. SLD mówi otwarcie o swoich błędach w przeszłości. Dzisiaj jest jedyną gwarancją dla wielu ludzi sponiewieranych, zbeszczeszczonych, odartych z czci i godności. A to są ludzie, którzy bronili naszego bezpieczeństwa, naszych granic, bronili przed mordercami i zamachami. I basta z tym!!! Już dość! Moja cała RODZINA głosuje na LEWICĘ, na SLD>
2018-04-22 19:39:18
barubar
A ja ich lubię i będę głosował na kandydatów SLD. Niech wreszcie wróci normalność - jak ktoś tutaj słusznie napisał.
2018-04-22 19:07:08
Lewica chce przejąć ster
- kto będzie robił za Wielkiego Sternika?...Tak się tylko pytam, przeżyłem już dwu.
2018-04-22 19:00:55
kot
faktycznie idzie nowe, średnia wieku 60 + :)
2018-04-22 18:33:30
---
A były cytowane jakies "dzieła "Lenina jak to ostatnio Pan radny sejmiku chwalił, 90% elektoratu sld popiera obecna ekipe tak jak ich byla pseudo kandydatka na prezydenta,kurtyna,dno i metr mułu.
2018-04-22 18:02:08
lewa strona
Mam nadzieję, że idzie normalność