piątek, 23 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lewica apeluje do marszałka

Lewica apeluje do marszałka

Lewica apeluje do marszałka
Data publikacji: 2018-08-02 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 2059 341370

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej po raz kolejny skrytykowali budowę nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego w opuszczonym gmachu przychodni przy ul. Piłsudskiego w Szczecinie. Mówili o problemach i opóźnieniach. Urząd Marszałkowski odpowiada, że żadnych problemów  nie ma.

- Siedziba Urzędu Marszałkowskiego się wali, bo Zamek Książąt Pomorskich się wali, a tam jest siedziba marszałka - stwierdził Dariusz Wieczorek, przewodniczący zachodniopomorskiego SLD podczas konferencji przed budynkiem przychodni. - Mamy wrażenie, że marszałek chce budować drugi zamek, w tym właśnie miejscu. Od początku mówiliśmy, że to zła lokalizacja, bo to ścisłe centrum, dojazd jest trudny. Widzicie tę ruderę. Nie trzeba być budowlańcem, aby stwierdzić, że w tym miejscu Urząd Marszałkowski w 2020 roku to pic na wodę fotomontaż.

Polityk skrytykował marszałka także za plan budowy w tym miejscu przedszkola zakładowego - ponieważ opóźni ono prace i wygeneruje dodatkowe koszty.

- Dziś apelujemy do marszałka o wstrzymanie prac, o to, aby nie brnąć w dodatkowe koszty - dodawał polityk. - Przecież już wydano blisko 5 milionów złotych na to, ażeby prace przygotować. Dzisiaj to bez sensu wydawane pieniądze. Koszt realizacji nie będzie zamykał się w kwocie 120 milionów, ale przy tym Bizancjum, jaki planuje marszałek, będzie to kwota gruba przekraczająca 200 milionów złotych. Alternatywa jest w rozmowach z prezydentem Szczecina. Jest wiele lokali, którymi dysponuje miasto. Swego czasu zwracaliśmy uwagę, że trzeba się zastanowić, czy obszar Łasztowni nie jest dobrym miejscem na siedzibę marszałka.

Gabriela Wiatr, rzecznik marszałka, odpowiada, że plany związane z budową nowej skonsolidowanej siedziby nie uległy zmianie i harmonogram prac budowlanych przewiduje ich zakończenie do końca 2020 r.

- Obecnie trwają prace projektowe. Urząd Miasta 24 lipca bieżącego roku wydał decyzję o pozwoleniu na budowę i zaakceptował projekt budowlany - dodaje rzecznik. - Ogólne założenia projektowe nie uległy zmianie. Lokowanie przedszkola w budynku siedziby UM było jednym z wariantów na etapie koncepcyjnym, zrezygnowano z tego pomysłu.

Podczas konferencji Sojuszu dostało się także Zachodniopomorskiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jerzy Kotlęga, radny sejmiku, skrytykował je za m.in. za to, że za część zajęć nauczyciele muszą płacić. Powiedział również, że ZCDN jako jedyna tego typu instytucja w Polsce nie ma znaku jakości. ©℗

Tekst i fot. (as)

Na zdjęciu od lewej: Działacze SLD, Damian Syjczak, Dariusz Wieczorek i Jerzy Kotlęga przed dawną przychodnią przy ul. Piłsudskiego.

Komentarze

Halabardnik
A ja po raz kolejny krytykuję dalszą działalność członków PZPR i ich potomków. Dlaczego wszyscy mogli się przefarbować, a tylko oni zostali na placu boju i płaczą?
2018-08-05 08:34:00
.
Szczeciński SLD zabiera głos wyłącznie w sprawie katastrofy na Zamku i siedziby urzędu marszałkowskiego. Siedziby władców wywołują największe emocje Dariusza W. :-))) Jest tak tym zaabsorbowany, że nie ma czasu na pierdoły - sytuację emerytów, prawa kobiet, obronę praw mniejszości, politykę wobec uchodźców, kluczowe dla rozwoju regionu programy inwestycyjnych, sytuację i perspektywy rozwojowe gospodarki morskiej w regionie, regionalną współpracę z Niemcami, pomysły na rozwój w organizacjach państwa bałtyckich... Najwazniejsze, że samopoczucie panowie mają dobre. I samoocenę wysoką :)
2018-08-03 16:53:54
Feliks D.
System oszczędności – to system prawdziwie proletariacki, to system twardej oszczędności ludzi wyrosłych z nędzy, znających wartość każdego grosza. Źródło: Feliks Dzierżyński. Wielki syn narodu polskiego, wyd. Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1951, s. 25
2018-08-03 06:49:49
A jaka jest roznica....
Pomiedzy PO, SLD i PSL...? Mowiac krotko: ZADNA, bo wszyscy 3-ej az przez 70 lat (1945-2015) pokazali... ze Nic dobrego dla Narodu Polskiego - Nie PO-trafia ???
2018-08-03 01:02:10
Uuuu
czego się platfusy tkną Popada w ruinę!
2018-08-02 22:14:21
dana
Pan Dariusz Wieczorek jak zwykle pierwszy do krytykowania. Szkoda tylko że zupełnie nie widzi błędów swoich i swojego ugrupowania.A trochę by tego było!
2018-08-02 17:31:39
czyt
Lewica - filar prawa i sprawiedliwości w Polsce ! Zawsze czujni , dbają o każdy publiczny grosz ! Bezinteresowni , ideowi , pracowici , no chyba zasłużą na pare etatów i miejsc w sejmie ? I tak "pust wsiegda bydiet " - LEWICA !
2018-08-02 17:10:46
wyborca
Prawo w Polsce nie istnieje, skoro taka partia jest jeszcze w przestrzeni medialnej i publicznej !
2018-08-02 16:15:56
@miś
A dlaczego zamek ma się rozpaść ? To raczej zasluga niechlujnej powojennej odbudowy, w ramach czynów społecznych, w oparciu o komunistyczne tuzy ówczesnej architektury. Aż dziw bierze, że tyle ta budowla zniosła
2018-08-02 16:14:50
Miś
Śmieszne i żałosne to wszystko. Ruinę po dawnej przychodni może dostanie jaki developer albo i nie. Zamek rozpadnie się jak próżność i buta jego kierowników. Taka karma.
2018-08-02 15:38:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Spotkanie z autorkami nominowanymi do Nagrody Gryfia

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie