Wtorek 24 maja 2022r. 
REKLAMA

Lewica apeluje do marszałka

Data publikacji: 2018-08-02 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Lewica apeluje do marszałka
Od lewej: działacze SLD – Damian Syjczak, Dariusz Wieczorek i Jerzy Kotlęga przed dawną przychodnią przy ul. Piłsudskiego. Fot. Alan Sasinowski  

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej po raz kolejny skrytykowali budowę nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego w opuszczonym gmachu przychodni przy ul. Piłsudskiego w Szczecinie. Mówili o problemach i opóźnieniach. Urząd Marszałkowski odpowiada, że żadnych problemów  nie ma.

- Siedziba Urzędu Marszałkowskiego się wali, bo Zamek Książąt Pomorskich się wali, a tam jest siedziba marszałka - stwierdził Dariusz Wieczorek, przewodniczący zachodniopomorskiego SLD podczas konferencji przed budynkiem przychodni. - Mamy wrażenie, że marszałek chce budować drugi zamek, w tym właśnie miejscu. Od początku mówiliśmy, że to zła lokalizacja, bo to ścisłe centrum, dojazd jest trudny. Widzicie tę ruderę. Nie trzeba być budowlańcem, aby stwierdzić, że w tym miejscu Urząd Marszałkowski w 2020 roku to pic na wodę fotomontaż.

Polityk skrytykował marszałka także za plan budowy w tym miejscu przedszkola zakładowego - ponieważ opóźni ono prace i wygeneruje dodatkowe koszty.

- Dziś apelujemy do marszałka o wstrzymanie prac, o to, aby nie brnąć w dodatkowe koszty - dodawał polityk. - Przecież już wydano blisko 5 milionów złotych na to, ażeby prace przygotować. Dzisiaj to bez sensu wydawane pieniądze. Koszt realizacji nie będzie zamykał się w kwocie 120 milionów, ale przy tym Bizancjum, jaki planuje marszałek, będzie to kwota gruba przekraczająca 200 milionów złotych. Alternatywa jest w rozmowach z prezydentem Szczecina. Jest wiele lokali, którymi dysponuje miasto. Swego czasu zwracaliśmy uwagę, że trzeba się zastanowić, czy obszar Łasztowni nie jest dobrym miejscem na siedzibę marszałka.

Gabriela Wiatr, rzecznik marszałka, odpowiada, że plany związane z budową nowej skonsolidowanej siedziby nie uległy zmianie i harmonogram prac budowlanych przewiduje ich zakończenie do końca 2020 r.

- Obecnie trwają prace projektowe. Urząd Miasta 24 lipca bieżącego roku wydał decyzję o pozwoleniu na budowę i zaakceptował projekt budowlany - dodaje rzecznik. - Ogólne założenia projektowe nie uległy zmianie. Lokowanie przedszkola w budynku siedziby UM było jednym z wariantów na etapie koncepcyjnym, zrezygnowano z tego pomysłu.

Podczas konferencji Sojuszu dostało się także Zachodniopomorskiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jerzy Kotlęga, radny sejmiku, skrytykował je za m.in. za to, że za część zajęć nauczyciele muszą płacić. Powiedział również, że ZCDN jako jedyna tego typu instytucja w Polsce nie ma znaku jakości. ©℗

Tekst i fot. (as)

Na zdjęciu od lewej: Działacze SLD, Damian Syjczak, Dariusz Wieczorek i Jerzy Kotlęga przed dawną przychodnią przy ul. Piłsudskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Halabardnik
2018-08-05 08:34:00
A ja po raz kolejny krytykuję dalszą działalność członków PZPR i ich potomków. Dlaczego wszyscy mogli się przefarbować, a tylko oni zostali na placu boju i płaczą?
.
2018-08-03 16:53:54
Szczeciński SLD zabiera głos wyłącznie w sprawie katastrofy na Zamku i siedziby urzędu marszałkowskiego. Siedziby władców wywołują największe emocje Dariusza W. :-))) Jest tak tym zaabsorbowany, że nie ma czasu na pierdoły - sytuację emerytów, prawa kobiet, obronę praw mniejszości, politykę wobec uchodźców, kluczowe dla rozwoju regionu programy inwestycyjnych, sytuację i perspektywy rozwojowe gospodarki morskiej w regionie, regionalną współpracę z Niemcami, pomysły na rozwój w organizacjach państwa bałtyckich... Najwazniejsze, że samopoczucie panowie mają dobre. I samoocenę wysoką :)
Feliks D.
2018-08-03 06:49:49
System oszczędności – to system prawdziwie proletariacki, to system twardej oszczędności ludzi wyrosłych z nędzy, znających wartość każdego grosza. Źródło: Feliks Dzierżyński. Wielki syn narodu polskiego, wyd. Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1951, s. 25
A jaka jest roznica....
2018-08-03 01:02:10
Pomiedzy PO, SLD i PSL...? Mowiac krotko: ZADNA, bo wszyscy 3-ej az przez 70 lat (1945-2015) pokazali... ze Nic dobrego dla Narodu Polskiego - Nie PO-trafia ???
Uuuu
2018-08-02 22:14:21
czego się platfusy tkną Popada w ruinę!
dana
2018-08-02 17:31:39
Pan Dariusz Wieczorek jak zwykle pierwszy do krytykowania. Szkoda tylko że zupełnie nie widzi błędów swoich i swojego ugrupowania.A trochę by tego było!
czyt
2018-08-02 17:10:46
Lewica - filar prawa i sprawiedliwości w Polsce ! Zawsze czujni , dbają o każdy publiczny grosz ! Bezinteresowni , ideowi , pracowici , no chyba zasłużą na pare etatów i miejsc w sejmie ? I tak "pust wsiegda bydiet " - LEWICA !
wyborca
2018-08-02 16:15:56
Prawo w Polsce nie istnieje, skoro taka partia jest jeszcze w przestrzeni medialnej i publicznej !
@miś
2018-08-02 16:14:50
A dlaczego zamek ma się rozpaść ? To raczej zasluga niechlujnej powojennej odbudowy, w ramach czynów społecznych, w oparciu o komunistyczne tuzy ówczesnej architektury. Aż dziw bierze, że tyle ta budowla zniosła
Miś
2018-08-02 15:38:24
Śmieszne i żałosne to wszystko. Ruinę po dawnej przychodni może dostanie jaki developer albo i nie. Zamek rozpadnie się jak próżność i buta jego kierowników. Taka karma.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA