Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

SLD o Nitrasie, zamku i funduszu

Data publikacji: 2018-07-17 15:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
SLD o Nitrasie, zamku i funduszu
 

Szczeciński Sojusz Lewicy Demokratycznej zarzuca Sławomirowi Nitrasowi prowadzenie kampanii jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem terminu wyborów. Radni tej partii złożą też wniosek w sprawie sytuacji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Nitras co najmniej od dwóch miesięcy zalepia miasto swoją podobizną, a powinien zacząć od przeprosin mieszańców Szczecina - mówił na konferencji Dawid Krystek, radny SLD. - Bo to nikt inny jak poseł dwanaście lat temu wskazywał Piotra Krzystka na prezydenta. Dzisiaj mówi, że jest to zły prezydent i chce z nim rywalizować. Zanim rozpoczął przedwczesną kampanię, powinien przeprosić również za fatalne rządy swojej partii nie tylko w Szczecinie i województwie, ale przede wszystkim w kraju.

Poruszona została również kwestia domniemanego powiązania remontu Trasy Zamkowej z zawaleniem się części Zamku Książąt Pomorskich. SLD złożyło interpelacje w tej sprawie.

- Prezydent odpowiedział, że prace przygotowawcze Trasy Zamkowej zaczęły się już po katastrofie budowlanej - poinformował Dariusz Wieczorek, radny SLD. - Najgorsze jest to, że zarząd województwa poszukuje winnych wszędzie, tylko nie u siebie.

Zdaniem radnego miasto zmarnowało wiele lat w kwestii uchronienia zamku przed potencjalną katastrofą budowlaną.

- Jeśli chodzi o zabezpieczenie skarpy sąsiadującej bezpośrednio od strony wschodniej zamku, można to było zrobić już dziesięć lat temu - uważa Wieczorek.

Kolejnym tematem była sprawa dotycząca sytuacji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- To, co się dzieje w WFOŚiGW, jest dla nas zupełnie niezrozumiałe - mówił Wieczorek. - Z mediów dowiedzieliśmy się, że pojawiły się dwa zarządy i zapadły dwa wyroki. Walka, która rozgorzała pomiędzy PiS i PO, niesie ze sobą szkody dla Funduszu.

Radny zapewniał, że klub radnych SLD nie otrzymuje żadnych informacji o zaistniałej sytuacji i złoży wniosek o zwołanie komisji Sejmiku w tej sprawie.©℗

(KK)

Fot. Kamil Krukowski

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

C.d... precz z Komuna
2018-07-18 11:09:29
Nie tylko ze zatrzymali Cala Polske - ale i jazda na wstecznym... we wszystkich dziedzinach PO-wjezdzali do Rowu !!
precz z komuną
2018-07-18 07:06:08
Komuna już była w Polsce, przez 44 lata Polska zatrzymała się w miejscu, więc czas ruszyć do przodu.
SLD = Socjalizm Ludziom Damy - czyli z deszczu POD rynne...
2018-07-18 00:51:29
Panie Wieczorek & Kompany, skoro dalej jestescie jeszcze az tak Czerwoni...jak wyraznie PO-kazujecie i w podzielonej Polsce na przedniej stronie Waszej Mownicy...to moze lepiej PO-przenoscie sie na Poludnie Polski... gdzie dalej o Czerwonosci i za Wami - juz nie ws-PO-mne !! A-10, czyli 10 lat temu... to nie byliscie jeszcze "Tak czy owak przy Korytku"... ze teraz tylko na innych Narzekacie i tylko ich Krytykujecie...!!/??
;-()((
2018-07-17 16:50:47
a Pan radny tym razem o "dziełach" Lenina nic juz nie mowił, 90% elektoratu sld popiera obecna ekipe a byla parakandydatka na prezydenta pracuje w mediach publicznych ,a ci amatorzy nie weszli do sejmu przez swoja glupote i partie razem ktora takze nie weszla, samozaoranie calego kraju ,kurtyna.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA