sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > SLD o Nitrasie, zamku i funduszu

SLD o Nitrasie, zamku i funduszu

SLD o Nitrasie, zamku i funduszu
Data publikacji: 2018-07-17 15:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Wywietleń: 1862 338866

Szczeciński Sojusz Lewicy Demokratycznej zarzuca Sławomirowi Nitrasowi prowadzenie kampanii jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem terminu wyborów. Radni tej partii złożą też wniosek w sprawie sytuacji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Nitras co najmniej od dwóch miesięcy zalepia miasto swoją podobizną, a powinien zacząć od przeprosin mieszańców Szczecina - mówił na konferencji Dawid Krystek, radny SLD. - Bo to nikt inny jak poseł dwanaście lat temu wskazywał Piotra Krzystka na prezydenta. Dzisiaj mówi, że jest to zły prezydent i chce z nim rywalizować. Zanim rozpoczął przedwczesną kampanię, powinien przeprosić również za fatalne rządy swojej partii nie tylko w Szczecinie i województwie, ale przede wszystkim w kraju.

Poruszona została również kwestia domniemanego powiązania remontu Trasy Zamkowej z zawaleniem się części Zamku Książąt Pomorskich. SLD złożyło interpelacje w tej sprawie.

- Prezydent odpowiedział, że prace przygotowawcze Trasy Zamkowej zaczęły się już po katastrofie budowlanej - poinformował Dariusz Wieczorek, radny SLD. - Najgorsze jest to, że zarząd województwa poszukuje winnych wszędzie, tylko nie u siebie.

Zdaniem radnego miasto zmarnowało wiele lat w kwestii uchronienia zamku przed potencjalną katastrofą budowlaną.

- Jeśli chodzi o zabezpieczenie skarpy sąsiadującej bezpośrednio od strony wschodniej zamku, można to było zrobić już dziesięć lat temu - uważa Wieczorek.

Kolejnym tematem była sprawa dotycząca sytuacji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- To, co się dzieje w WFOŚiGW, jest dla nas zupełnie niezrozumiałe - mówił Wieczorek. - Z mediów dowiedzieliśmy się, że pojawiły się dwa zarządy i zapadły dwa wyroki. Walka, która rozgorzała pomiędzy PiS i PO, niesie ze sobą szkody dla Funduszu.

Radny zapewniał, że klub radnych SLD nie otrzymuje żadnych informacji o zaistniałej sytuacji i złoży wniosek o zwołanie komisji Sejmiku w tej sprawie.©℗

(KK)

Fot. Kamil Krukowski

 

Komentarze

C.d... precz z Komuna
Nie tylko ze zatrzymali Cala Polske - ale i jazda na wstecznym... we wszystkich dziedzinach PO-wjezdzali do Rowu !!
2018-07-18 11:09:29
precz z komuną
Komuna już była w Polsce, przez 44 lata Polska zatrzymała się w miejscu, więc czas ruszyć do przodu.
2018-07-18 07:06:08
SLD = Socjalizm Ludziom Damy - czyli z deszczu POD rynne...
Panie Wieczorek & Kompany, skoro dalej jestescie jeszcze az tak Czerwoni...jak wyraznie PO-kazujecie i w podzielonej Polsce na przedniej stronie Waszej Mownicy...to moze lepiej PO-przenoscie sie na Poludnie Polski... gdzie dalej o Czerwonosci i za Wami - juz nie ws-PO-mne !! A-10, czyli 10 lat temu... to nie byliscie jeszcze "Tak czy owak przy Korytku"... ze teraz tylko na innych Narzekacie i tylko ich Krytykujecie...!!/??
2018-07-18 00:51:29
;-()((
a Pan radny tym razem o "dziełach" Lenina nic juz nie mowił, 90% elektoratu sld popiera obecna ekipe a byla parakandydatka na prezydenta pracuje w mediach publicznych ,a ci amatorzy nie weszli do sejmu przez swoja glupote i partie razem ktora takze nie weszla, samozaoranie calego kraju ,kurtyna.
2018-07-17 16:50:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie