piątek, 23 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Łąki łan, dzieci i... pszczoły

Łąki łan, dzieci i... pszczoły

Łąki łan, dzieci i... pszczoły
Data publikacji: 2016-06-02 20:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 2203 136298

Chłopiec ma 1,2 m wysokości, więc gdy stoi trawa sięga mu ramion. W łąki łanach nikną nie tylko kosze na śmieci, ale nawet ławki przy biesiadnych stołach. To pejzaż znad Jeziora Słonecznego - z Gumieniec - gdzie w niedzielę (5 czerwca) będzie się odbywał wielki rodzinny festyn i szczeciński Dzień Pszczoły. Jego dodatkową atrakcją stanie się zabawa w chowanego?

Korespondencja w sprawie wykoszenia terenów rekreacyjnych wokół jeziora pomiędzy Radą Osiedla Gumieńce, czyli głównym organizatorem wydarzenia, a Zakładem Usług Komunalnych trwa od 25 maja. ZUK najpierw twierdził: „Koszenie rozpoczyna się w dn. 30 maja (ze względu na brak odpowiednich środków finansowych mamy przewidziane tylko 3 koszenia parków i zieleńców), jednak nie jestem w stanie powiedzieć, którego dnia firma dotrze do Jeziorka Słonecznego. Niestety, wszystkie zieleńce wyglądają podobnie (niektóre gorzej), więc pilne koszenie konieczne jest w wielu miejscach". Natomiast na trzy dni przed imprezą ZUK przekazywał, że: „W przyszłym tygodniu zostanie wykoszony teren przy Jeziorku Słonecznym. Informacja o wydarzeniu w związku z Dniem Dziecka wpływa do nas zbyt późno. W tym momencie firma kosi inne miejsca - na każdym trawa jest bardzo wysoka, każde jest ważne".

Jeszcze inna jest oficjalna wersja ZUK, prezentowana przez rzecznika Andrzeja Kusa: „W Szczecinie rozpoczęło się drugie w tym roku koszenie trawy. W pierwszym prace objęły wyłącznie pasy drogi. Teraz do tego doszły parki. Koszenie zakończy się w połowie czerwca. Kolejne zaplanowane jest na lipiec. Potrwa od 11 do 24. Czwarte, sierpniowe, potrwa od 29 sierpnia do 11 września, a ostatnie od 17 października do końca miesiąca".

- Mimo wszystko liczę, że Zakład Usług Komunalnych stanie na wysokości zadania i nie zawiedzie mieszkańców Gumieniec. Tym bardziej wobec zagrożenia kleszczami. Jeżeli jednak trawa nie zostanie skoszona do soboty, to wezmę kosiarkę i sam się za to zabiorę, zapraszając do pomocy wszystkich chętnych mieszkańców dzielnicy - zapowiada Michał Wilkocki, przewodniczący RO Gumieńce oraz miejski radny.

Najlepiej przy wtórze utworu „Welcome to the jungle" zespołu Guns N’ Roses - jak sugerują internauci z grupy „Gumieńce".

Natomiast już w niedzielę (5 czerwca) nad Jeziorem Słonecznym ma być jeszcze lepsza zabawa - nie tylko dla kosiarzy, ale międzypokoleniowa dla wszystkich szczecinian - ph. Dzień Pszczoły. Rozpocznie się w samo południe, a potrwa aż do północy. W programie moc atrakcji: od sadzenia miododajnych kwiatów, przez pszczeli bieg dla najmłodszych (g. 14) konkursy z nagrodami - w tym plastyczny na najpiękniejszą pszczołę, po angielską zabawę Bumblebee oraz warsztaty z robienia domków/hoteli dla pszczół i innych zapylaczy. Będzie też scena z muzyką i artystycznymi popisami, a także okazja do pieczenia podpłomyków z miodem oraz do podglądania życia pszczół. ©℗
Arleta NALEWAJKO

Fot. Michał Wilkocki

Łąki łan, dzieci i... pszczoły Łąki łan, dzieci i... pszczoły

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Spotkanie z autorkami nominowanymi do Nagrody Gryfia

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie