Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Łąki łan, dzieci i... pszczoły

Data publikacji: 02 czerwca 2016 r. 20:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Łąki łan, dzieci i... pszczoły
Fot. Michał Wilkocki  

Chłopiec ma 1,2 m wysokości, więc gdy stoi trawa sięga mu ramion. W łąki łanach nikną nie tylko kosze na śmieci, ale nawet ławki przy biesiadnych stołach. To pejzaż znad Jeziora Słonecznego - z Gumieniec - gdzie w niedzielę (5 czerwca) będzie się odbywał wielki rodzinny festyn i szczeciński Dzień Pszczoły. Jego dodatkową atrakcją stanie się zabawa w chowanego?

Korespondencja w sprawie wykoszenia terenów rekreacyjnych wokół jeziora pomiędzy Radą Osiedla Gumieńce, czyli głównym organizatorem wydarzenia, a Zakładem Usług Komunalnych trwa od 25 maja. ZUK najpierw twierdził: „Koszenie rozpoczyna się w dn. 30 maja (ze względu na brak odpowiednich środków finansowych mamy przewidziane tylko 3 koszenia parków i zieleńców), jednak nie jestem w stanie powiedzieć, którego dnia firma dotrze do Jeziorka Słonecznego. Niestety, wszystkie zieleńce wyglądają podobnie (niektóre gorzej), więc pilne koszenie konieczne jest w wielu miejscach". Natomiast na trzy dni przed imprezą ZUK przekazywał, że: „W przyszłym tygodniu zostanie wykoszony teren przy Jeziorku Słonecznym. Informacja o wydarzeniu w związku z Dniem Dziecka wpływa do nas zbyt późno. W tym momencie firma kosi inne miejsca - na każdym trawa jest bardzo wysoka, każde jest ważne".

Jeszcze inna jest oficjalna wersja ZUK, prezentowana przez rzecznika Andrzeja Kusa: „W Szczecinie rozpoczęło się drugie w tym roku koszenie trawy. W pierwszym prace objęły wyłącznie pasy drogi. Teraz do tego doszły parki. Koszenie zakończy się w połowie czerwca. Kolejne zaplanowane jest na lipiec. Potrwa od 11 do 24. Czwarte, sierpniowe, potrwa od 29 sierpnia do 11 września, a ostatnie od 17 października do końca miesiąca".

- Mimo wszystko liczę, że Zakład Usług Komunalnych stanie na wysokości zadania i nie zawiedzie mieszkańców Gumieniec. Tym bardziej wobec zagrożenia kleszczami. Jeżeli jednak trawa nie zostanie skoszona do soboty, to wezmę kosiarkę i sam się za to zabiorę, zapraszając do pomocy wszystkich chętnych mieszkańców dzielnicy - zapowiada Michał Wilkocki, przewodniczący RO Gumieńce oraz miejski radny.

Najlepiej przy wtórze utworu „Welcome to the jungle" zespołu Guns N’ Roses - jak sugerują internauci z grupy „Gumieńce".

Natomiast już w niedzielę (5 czerwca) nad Jeziorem Słonecznym ma być jeszcze lepsza zabawa - nie tylko dla kosiarzy, ale międzypokoleniowa dla wszystkich szczecinian - ph. Dzień Pszczoły. Rozpocznie się w samo południe, a potrwa aż do północy. W programie moc atrakcji: od sadzenia miododajnych kwiatów, przez pszczeli bieg dla najmłodszych (g. 14) konkursy z nagrodami - w tym plastyczny na najpiękniejszą pszczołę, po angielską zabawę Bumblebee oraz warsztaty z robienia domków/hoteli dla pszczół i innych zapylaczy. Będzie też scena z muzyką i artystycznymi popisami, a także okazja do pieczenia podpłomyków z miodem oraz do podglądania życia pszczół. ©℗
Arleta NALEWAJKO

Fot. Michał Wilkocki

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA