poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jak zmieni się skrzyżowanie Przelotowej, Łubinowej i Nałkowskiej?

Jak zmieni się skrzyżowanie Przelotowej, Łubinowej i Nałkowskiej?

Jak zmieni się skrzyżowanie Przelotowej, Łubinowej i Nałkowskiej?
Data publikacji: 2016-03-23 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1865 124465

OD kilku lat mieszkańcy osiedli Majowego, Słonecznego i Bukowego w Szczecinie zgłaszali potrzebę zmiany organizacji ruchu u zbiegu Przelotowej, Łubinowej i Nałkowskiej. Miasto dotąd nie miało na to pieniędzy. Znalazły się w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2016. W zeszłym roku projekt przebudowy tego skrzyżowania okazał się najpopularniejszą propozycją SBO spośród tych zgłoszonych na prawobrzeżu, zebrał 1578 głosów. Pomysłodawcy firmowali go jako utworzenie ronda. A jaką formę przybierze po reorganizacji? Tego jeszcze nie wiadomo. Dopiero powstaje dokumentacja. Projekt przygotowuje firma TRASKO Pracownia Projektowa Zygmunt Sobolewski. Na wykonanie zlecenia przedsiębiorstwo ma 120 dni od podpisania umowy, które nastąpiło w lutym. ©℗

(szymw)

Fot. Szymon WASILEWSKI

Komentarze

Ta sama ulica, ale inne skrzyżowanie.
Niech wpierw poprawią sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Łubinowa - Struga. Koło KFC piesi są narażeni na śmierć, bo zjeżdżający z wiaduktu w lewo w kierunku Outlet Parku wjeżdżają na przejście dla pieszych, gdy ci mają zielone światło. Maksymalnie 4 auta mogą zjechać z wiaduktu, a bywa, że i 6 się wpycha. Te "nadmiarowe" nie ustępują przejścia pieszym. Ponieważ kilka razy dziennie przechodzę tym przejściem po wielokroć byłem świadkiem sytuacji zagrożenia zdrowia pieszych. Policja o tym wie, ale NA PEWNO nie zgłosiła tego gdzie trzeba, gdyż od uruchomienia tych świateł NIC nie poprawiano.
2016-03-23 23:13:46
pachołek i farba
tak jak wszędzie. namalują żółtą farbą kółko i będzie tymczasowe rondo
2016-03-23 19:53:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie