sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Łagodzić spory

Łagodzić spory

Łagodzić spory
Data publikacji: 2015-10-12 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1335 27802

Przez cały tydzień w siedzibach sądów i ośrodkach mediacyjnych przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się mediacją pełnić będą dyżury z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji - święto przypada w czwartek, 15 października.

Zorganizowany z okazji święta Tydzień Mediacji trwać będzie od 12 do 16 października. Mediatorzy pomogą zainteresowanym w polubownym rozwiązaniu sporów (w sprawach rodzinnych, administracyjnych, cywilnych i karnych). Przypomnijmy, że mediacja to jeden z pozasądowych trybów niwelowania sporów pomiędzy stronami, który ma charakter niekonfliktowy, tańszy, szybszy i mniej sformalizowany niż postępowanie sądowe czy arbitrażowe. Może być to również formuła wykorzystywana w ramach trwającego postępowania sądowego, które ma szansę w ten sposób być znaczenie
przyspieszone.

Mediator m.in. może pomóc opracować plan kontaktów i wychowywania dzieci rozwodzących się rodziców, pozostać najemcy w mieszkaniu niezależnie od sporu (często nieuzasadnionego) i pozwolić stronom dalej współpracować w zakresie wynajmu, zażegnać wieloletni konflikt pomiędzy spadkobiercami, czy doprowadzić do konstruktywnego porozumienia pomiędzy zespołem muzycznym a międzynarodowym wydawcą. Skuteczne korzystanie z mediacji może być więc efektywne niezależnie od dziedziny życia, pracy czy działalności gospodarczej.

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Mediacji do piątku mediatorzy pełnić będą dyżur w Kancelarii Mediacji i Negocjacji prowadzonej przez Fundację Porozumienia Społecznego i Integracji „Impuls" przy al. Papieża Jana Pawła II w Szczecinie oraz w Sądzie Rejonowym w Stargardzie Szczecińskim. W dniu, kiedy na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji, czyli 15 października, na interesantów czekać będą również mediatorzy w siedzibie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Mediatorów przy ul. Garncarskiej w Szczecinie, w Sądach Rejonowych: Szczecin-Centrum przy ul. Kaszubskiej, Szczecin-Prawobrzeże i Zachód przy pl. Żołnierza Polskiego oraz w Gryficach i w Łobzie.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie