Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Łagodzić spory

Data publikacji: 12 października 2015 r. 14:22
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Łagodzić spory
 

Przez cały tydzień w siedzibach sądów i ośrodkach mediacyjnych przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się mediacją pełnić będą dyżury z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji - święto przypada w czwartek, 15 października.

Zorganizowany z okazji święta Tydzień Mediacji trwać będzie od 12 do 16 października. Mediatorzy pomogą zainteresowanym w polubownym rozwiązaniu sporów (w sprawach rodzinnych, administracyjnych, cywilnych i karnych). Przypomnijmy, że mediacja to jeden z pozasądowych trybów niwelowania sporów pomiędzy stronami, który ma charakter niekonfliktowy, tańszy, szybszy i mniej sformalizowany niż postępowanie sądowe czy arbitrażowe. Może być to również formuła wykorzystywana w ramach trwającego postępowania sądowego, które ma szansę w ten sposób być znaczenie
przyspieszone.

Mediator m.in. może pomóc opracować plan kontaktów i wychowywania dzieci rozwodzących się rodziców, pozostać najemcy w mieszkaniu niezależnie od sporu (często nieuzasadnionego) i pozwolić stronom dalej współpracować w zakresie wynajmu, zażegnać wieloletni konflikt pomiędzy spadkobiercami, czy doprowadzić do konstruktywnego porozumienia pomiędzy zespołem muzycznym a międzynarodowym wydawcą. Skuteczne korzystanie z mediacji może być więc efektywne niezależnie od dziedziny życia, pracy czy działalności gospodarczej.

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Mediacji do piątku mediatorzy pełnić będą dyżur w Kancelarii Mediacji i Negocjacji prowadzonej przez Fundację Porozumienia Społecznego i Integracji „Impuls" przy al. Papieża Jana Pawła II w Szczecinie oraz w Sądzie Rejonowym w Stargardzie Szczecińskim. W dniu, kiedy na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji, czyli 15 października, na interesantów czekać będą również mediatorzy w siedzibie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Mediatorów przy ul. Garncarskiej w Szczecinie, w Sądach Rejonowych: Szczecin-Centrum przy ul. Kaszubskiej, Szczecin-Prawobrzeże i Zachód przy pl. Żołnierza Polskiego oraz w Gryficach i w Łobzie.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA