niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Łagodzić spory

Łagodzić spory

Łagodzić spory
Data publikacji: 2015-10-12 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1178 27802

Przez cały tydzień w siedzibach sądów i ośrodkach mediacyjnych przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się mediacją pełnić będą dyżury z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji - święto przypada w czwartek, 15 października.

Zorganizowany z okazji święta Tydzień Mediacji trwać będzie od 12 do 16 października. Mediatorzy pomogą zainteresowanym w polubownym rozwiązaniu sporów (w sprawach rodzinnych, administracyjnych, cywilnych i karnych). Przypomnijmy, że mediacja to jeden z pozasądowych trybów niwelowania sporów pomiędzy stronami, który ma charakter niekonfliktowy, tańszy, szybszy i mniej sformalizowany niż postępowanie sądowe czy arbitrażowe. Może być to również formuła wykorzystywana w ramach trwającego postępowania sądowego, które ma szansę w ten sposób być znaczenie
przyspieszone.

Mediator m.in. może pomóc opracować plan kontaktów i wychowywania dzieci rozwodzących się rodziców, pozostać najemcy w mieszkaniu niezależnie od sporu (często nieuzasadnionego) i pozwolić stronom dalej współpracować w zakresie wynajmu, zażegnać wieloletni konflikt pomiędzy spadkobiercami, czy doprowadzić do konstruktywnego porozumienia pomiędzy zespołem muzycznym a międzynarodowym wydawcą. Skuteczne korzystanie z mediacji może być więc efektywne niezależnie od dziedziny życia, pracy czy działalności gospodarczej.

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Mediacji do piątku mediatorzy pełnić będą dyżur w Kancelarii Mediacji i Negocjacji prowadzonej przez Fundację Porozumienia Społecznego i Integracji „Impuls" przy al. Papieża Jana Pawła II w Szczecinie oraz w Sądzie Rejonowym w Stargardzie Szczecińskim. W dniu, kiedy na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji, czyli 15 października, na interesantów czekać będą również mediatorzy w siedzibie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Mediatorów przy ul. Garncarskiej w Szczecinie, w Sądach Rejonowych: Szczecin-Centrum przy ul. Kaszubskiej, Szczecin-Prawobrzeże i Zachód przy pl. Żołnierza Polskiego oraz w Gryficach i w Łobzie.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie