poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Rusza Tydzień Języka Włoskiego

Rusza Tydzień Języka Włoskiego

Rusza Tydzień Języka Włoskiego
Data publikacji: 2015-10-19 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1468 29027

Poniedziałek jest pierwszym dniem Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie. W Klubie 13 Muz usłyszymy koncert gitarowy - pierwszy z zaplanowanego cyklu imprez organizowanych z okazji święta języka włoskiego.

Tegoroczna edycja Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie odbywa się pod hasłem: „Język włoski w muzyce, muzyka w języku włoskim" - przypomnijmy, że święto języka włoskiego objął swoim patronatem Prezydent Republiki Włoskiej i Ambasada Włoska w Warszawie. W obchody włączyło się również miasto Szczecin. To w naszym mieście odbędzie się najwięcej imprez związanych z Włochami, językiem włoskim, włoską literaturą, kinem i... kuchnią.

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie trwać będzie od 19 do 25 października. Jego organizacji podjęła się Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Tydzień to cykl wydarzeń kulturalnych, które zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim podkreślać mają związek pomiędzy językiem włoskim a muzyką. Dlatego od poniedziałku do soboty będzie w Szczecinie tak dużo muzyki.

Pierwszy z zaplanowanych koncertów odbędzie się już 19 października. O godz. 19 w Klubie 13 Muz melomani wysłuchają premiery koncertu gitarowego Studi sullo stile di Bach, melologo su un testo di Pier Paolo Pasolini - Musiche di J.S. Bach z maestro Luigim Attademo, który na nowo zinterpretuje muzycznie dzieło Bacha. Towarzyszyć mu będzie aktor, Roberto Gioffré, recytujący tekst Pier Paolo Pasoliniego. Esej Pasoliniego nie był do tej pory przetłumaczony na język polski - dokonali tego na tę okazję studenci szczecińskiej Italianistyki.©℗

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy