poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kwiaty na rabaty, w sporym poślizgu

Kwiaty na rabaty, w sporym poślizgu

Kwiaty na rabaty, w sporym poślizgu
Data publikacji: 2016-05-24 20:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 898 135227

To bezprecedensowa wpadka miejskich służb odpowiedzialnych za zieleń. Do tej pory nie zostały obsadzone kwiatami reprezentacyjne ze szczecińskich rabat: od Jasnych Błoni po plac Tobrucki, rondo Giedroycia i Dąbie. Choć zgodnie z wieloletnią tradycją to już przed Świętem Pracy, Dniem Flagi Narodowej i na uroczystości jubileuszu uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasze miasto było przygotowane kwiatami.

Tylko na pl. Armii Krajowej, przed wejściem do centralnej części magistratu, stanęły dwie stalowe konstrukcje z rachitycznymi pelargoniami w donicach. Natomiast na kwietnikach UM ani kwiatka. Choć powinny tam już przynajmniej od miesiąca przyciągać uwagę „łany" krwawej ’Horizon Ripple’. Pusty jest też plac w al. Papieża Jana Pawła II, na którym zwykle zachwycał roślinną aranżacją napis: KOCHAM SZCZECIN. Oprócz ostnic (trawy), które przetrwały zimę, nie ma tam choćby jednej z zaplanowanych na ten rok begonii czy żeniszka.

Nie inaczej jest na wszystkich - w sumie 10 - reprezentacyjnych miejskich placach, na których co roku przed majem pojawiały się kwiatowe dywany: od Pomnika Czynu Polaków, przez pl. Lecha Kaczyńskiego, po Dąbie (ul. Emilii Gierczak). Teraz, prócz chwastów, na nich pustka. To skutek kiepsko przygotowanego przetargu na utrzymanie miejskiej zieleni - fatalna laurka dla służb za nią odpowiedzialnych: Zakładu Usług Komunalnych oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM.

W specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ pn „Konserwacja i utrzymanie zieleni miejskiej w Szczecinie oraz pielęgnacja, wycinka oraz nasadzenia drzew i krzewów na terenach Gminy Miasto Szczecin") - na co „Kurier" zwracał uwagę jeszcze w lutym br. - pominięto bowiem pewien „drobiazg": kto zakupi i dostarczy sadzonki na kwiatowe miejskie kobierce. ©℗ Arleta NALEWAJKO

więcej informacji w "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dnia 25 maja 2016 r. 

Fot. Arleta NALEWAJKO

Na zdj. Na Jasnych Błoniach już od początku maja powinny przyciągać uwagę kobierce białych i żółtych osteospermum. Jest - jak widać: połacie zarastającej chwastami ziemi. To fatalna laurka dla służb za utrzymanie miejskiej zieleni odpowiedzialnych: Zakładu Usług Komunalnych oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM.

Kwiaty na rabaty, w sporym poślizgu

Komentarze

Gosia
No przetarg był, wygrał tańszy to teraz jest to co jest...
2016-05-25 09:55:00
jonatan
A pani miejski ogrodnik to gdzie się zapodziała? Magistrat powinien wymienić wszystkie osoby odpowiedzialne w mieście za zieleń, bo z roku na rok jest gorzej.
2016-05-24 23:54:41
nikodem
Takiego dziadostwa w Szczecinie jeszcze nie było. Ale za to postawili szkaradę na placu Zamenhofa za 200 tys (o ile nie więcej) i to chyba nie na długo. Ponoć ma powstać deptak na Jagiellońskiej a w miejscu tej szkarady fontanna. Ciekawe, kto odda pieniądze do miejskiej kasy za ustawienie szkarady? No i ciekawe, czy w przeciwieństwie do fontanny na deptaku, w tej nowej będzie woda. Wniosek jest tylko jeden: wszyscy wszystko w dupie mają i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje głupkowate decyzje. Ale jeszcze trochę panowie urzędasy.
2016-05-24 22:48:48
xyz
A tak wygląda jeden z krzewów przy Pomniku Czynu Polaków: http://i.imgur.com/baeOfuU.jpg
2016-05-24 22:28:00
bieta
Co za indolencja! Jednak żeby wycinać zdrowe, piękne drzewa to 'służby' popisują się rozsądkiem i zwinnością
2016-05-24 21:09:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie