piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przed godziną zero

Przed godziną zero

Przed godziną zero
Data publikacji: 2016-05-20 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1185 134340

Niewiele czasu pozostało osobom, które chciałby zgłosić swe balkony, ogrody lub inne formy przydomowego zagospodarowania terenu do najbardziej znanego i lubianego zielonego konkursu w historii naszego miasta, czyli do „Całego Szczecina w kwiatach”. Właściwie to już ostatni dzwonek. Zgłoszenia do tegorocznej, już 42., edycji konkursu będą przyjmowane jeszcze tylko w ten weekend. Nie wziąć udziału w tej najbardziej prestiżowej z zielonych rywalizacji, która na dodatek może się poszczycić najbogatszą historią oraz najciekawszymi nagrodami dla zwycięzców, to... błąd.

Ten konkurs to niepowtarzalna okazja do poznania Szczecina od jego najlepszej: zielonej strony. Do pokazania, że dzięki pasji wielu społeczników, hobbystów i domowych ogrodników nasze miasto wciąż jest pełne feerii kwiatowych barw. To też okazja do spotkania i przedstawienia osób, które dbając o swe balkony, ogrody czy też inne formy zagospodarowania przydomowego terenu jednocześnie wpływają na poprawę estetyki naszego miasta jako miejsca dobrego do życia. Konkurs daje również niepowtarzalną szansę do nagrodzenia pasjonatów, dzięki którym nasz Szczecin ma swe miejsca szczególne - „tajemnicze ogrody" właśnie.

W tym roku organizujemy już 42. edycję „Całego Szczecina w kwiatach". Wprawdzie to nie jubileusz, ale konkursowa „czterdziestka" zobowiązuje. Będzie więc wyjątkowe jury, w którego składzie zasiądzie Magdalena Grycko, ogrodnik miasta. Jest patronat honorowy prezydenta miasta Piotra Krzystka. Będą również wyjątkowe nagrody - w tym specjalne dla debiutantów, publiczności (!) i ogrodnika miasta - bo w gronie ich fundatorów znajdą się nie tylko organizatorzy „Całego Szczecina w kwiatach", ale również Fosfan SA, „Rajski Ogród", Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Usług Komunalnych i UM Szczecin.

Przypominamy: aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 23 maja zgłosić do niego akces - przekazać zgłoszenie telefonicznie, mailem, osobiście lub na karcie pocztowej. Na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl albo „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91 44-29-101 lub 91 44-29-104, fax 91 44-29-105. Podając: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy). Natomiast w tytule maila lub na kopercie wpisać: „Cały Szczecin w kwiatach". Uwaga: można też zgłaszać tzw. osoby trzecie, np. sąsiada, który przy domu stworzył niepowtarzalną zieloną enklawę, czy przyjaciela, którego ukwiecony balkon przyciąga uwagę przechodniów.
Zapraszamy! ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Sławomir BOREK (arch.)

Na zdj.: Jeden z najpiękniejszych szczecińskich ogrodów - przy ul. Miodowej.

Przed godziną zero Przed godziną zero Przed godziną zero

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie