niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kurier uderzył się butelką w głowę, by upozorować napad

Kurier uderzył się butelką w głowę, by upozorować napad

Kurier uderzył się butelką w głowę, by upozorować napad
Data publikacji: 2019-02-18 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:09
Wywietleń: 1496 376321

Policjanci ze Świnoujścia przedstawili zarzuty przywłaszczenia pieniędzy oraz fałszywego zawiadomienia o przestępstwie 34-letniemu pracownikowi firmy kurierskiej. Mężczyzna sfingował napad na samego siebie. Aby uprawdopodobnić przestępstwo, uderzył się butelką i zranił w głowę. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

- W miniony piątek w godzinach porannych oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał informację o napadzie rabunkowym, do którego miało dojść w Parku Zdrojowym. Patrol, który natychmiast przybył na miejsce zgłoszenia, odnalazł pokrzywdzonego mężczyznę. Okazał się nim pracownik firmy kurierskiej, który oświadczył, że kilka minut wcześniej został uderzony butelką w głowę i okradziony z pieniędzy. Posiadający na czole ślady krwi 34-letni mieszkaniec Świnoujścia opisał ze szczegółami mężczyznę, który go zaatakował - opisuje zdarzenie Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Kurier trafił do szpitala, gdzie opatrzono mu głowę. A funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. I ustalili, że do zdarzenia w ogóle nie doszło. 34-latek postanowił zagarnąć pieniądze dla siebie i wszystko sfingował. Butelką uderzył się, żeby uwiarygodnić swoją opowieść. Następnie poprosił przechodnia, żeby zawiadomił policję.

- Próba wyprowadzenia policjantów w pole nie powiodła się. Po przedstawieniu zarzutów dotyczących zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz przywłaszczenia pieniędzy w kwocie kilkunastu tysięcy złotych świnoujścianin przyznał się do kłamstwa, tłumacząc swoje zachowanie problemami finansowymi. 34-latek z bujną wyobraźnią wkrótce stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - podaje B. Olszewska.

BaT

Fot. arch.

Komentarze

DHL
:)
2019-02-18 14:32:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie