Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kurier uderzył się butelką w głowę, by upozorować napad

Data publikacji: 18 lutego 2019 r. 13:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Kurier uderzył się butelką w głowę, by upozorować napad
 

Policjanci ze Świnoujścia przedstawili zarzuty przywłaszczenia pieniędzy oraz fałszywego zawiadomienia o przestępstwie 34-letniemu pracownikowi firmy kurierskiej. Mężczyzna sfingował napad na samego siebie. Aby uprawdopodobnić przestępstwo, uderzył się butelką i zranił w głowę. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

- W miniony piątek w godzinach porannych oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał informację o napadzie rabunkowym, do którego miało dojść w Parku Zdrojowym. Patrol, który natychmiast przybył na miejsce zgłoszenia, odnalazł pokrzywdzonego mężczyznę. Okazał się nim pracownik firmy kurierskiej, który oświadczył, że kilka minut wcześniej został uderzony butelką w głowę i okradziony z pieniędzy. Posiadający na czole ślady krwi 34-letni mieszkaniec Świnoujścia opisał ze szczegółami mężczyznę, który go zaatakował - opisuje zdarzenie Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Kurier trafił do szpitala, gdzie opatrzono mu głowę. A funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. I ustalili, że do zdarzenia w ogóle nie doszło. 34-latek postanowił zagarnąć pieniądze dla siebie i wszystko sfingował. Butelką uderzył się, żeby uwiarygodnić swoją opowieść. Następnie poprosił przechodnia, żeby zawiadomił policję.

- Próba wyprowadzenia policjantów w pole nie powiodła się. Po przedstawieniu zarzutów dotyczących zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz przywłaszczenia pieniędzy w kwocie kilkunastu tysięcy złotych świnoujścianin przyznał się do kłamstwa, tłumacząc swoje zachowanie problemami finansowymi. 34-latek z bujną wyobraźnią wkrótce stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - podaje B. Olszewska.

BaT

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

DHL
2019-02-18 14:32:51
:)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA