Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Wciągnęli do auta, wywieźli do lasu i pobili. Sąd zdecydował o aresztach

Data publikacji: 27 stycznia 2019 r. 13:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Wciągnęli do auta, wywieźli do lasu i pobili. Sąd zdecydował o aresztach
 

Bili, grozili i przetrzymywali 19-letniego mieszkańca Polic, chcąc zmusić go do oddania rzekomego długu. Mężczyźni byli już wcześniej karani za rozboje i pobicia. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia na terenie Polic. 43-letni mieszkaniec Opoczna wspólnie ze swoim 39-letnim znajomym pobili 19-latka w jednym z polickich lokali, a następnie siłą wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu, którym kierował znajomy sprawców – 24-letni mieszkaniec Szczecina. Na drodze pomiędzy Szczecinem a Wołczkowem sprawcy zatrzymali pojazd i wyciągnęli 19-latka na zewnątrz. Tam dalej bili go i grozili, próbując wymusić oddanie rzekomego długu. Pokrzywdzonemu udało się wyrwać i uciec. Od razu zawiadomił o zdarzeniu policję.

- Patrole zostały skierowane w miejsca wskazane przez zgłaszającego i po kilkunastu minutach napastnicy, którzy poruszali się dalej w kierunku Szczecina zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w rejonie jeziora Głębokie - informuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka.

Wobec 39-letniego mieszkańca Polic i 43-letniego mieszkańca Opoczna, który odpowie również za nielegalne posiadanie broni palnej, sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt. Najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą za kratkami. Natomiast wobec 24-latka sąd orzekł tymczasowe aresztowanie z możliwością  poręczenia majątkowego. Po wpłaceniu zasądzonej kwoty mężczyzna wyszedł z aresztu. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

(k)

Fot. Dariusz Gorajski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA