czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy są BEST!

Krokusy są BEST!

Krokusy są BEST!
Data publikacji: 2015-10-15 18:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 2799 28730

Sympatyczniej, weselej, przyjemniej, bo kolorowo - tak będzie wyglądała dawna al. kwiatowa na wiosnę. To zdanie uczniów z Gimnazjum nr 34, którzy w czwartek właśnie w tym punkcie miasta rozwinęli sztandar „krokusowej rewolucji" - jednej z najbardziej pozytywnych i społecznych akcji na rzecz zielonego Szczecina.

Nie tylko na Jasnych Błoniach rozkwitać będą zachwycające krokusowe dywany. To marzenie miało wielką moc. Bo dało początek „krokusowej rewolucji", za której sprawą już 200 tysiącami barwnych kwiatów, sadzonych w różnych innych punktach miasta, budzimy Szczecin co wiosnę.

- Teraz w dawnej al. kwiatowej dokładamy do tego fantastycznego efektu kolejny tysiąc, za sprawą naszego „krokusowego pogotowia", czyli młodzieży z gimnazjum przy ul. Wojciechowskiego. I informacja z ostatniej chwili: magistrat zdecydował o przekazaniu szczecińskim placówkom oświatowym następnych 30 tysięcy krokusów. Rewelacja! Będą je mogły posadzić na swych przyszkolnych terenach lub ruszyć na Szczecin: naszym śladem, zmieniając na lepsze miejskie zieleńce, parki, place czy pasy przyulicznych trawników - mówi Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, pomysłodawczyni przedsięwzięcia, które za sprawą Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów" oraz naszego „Kuriera" od czterech lat zmieniamy Szczecin na lepsze.
Gimnazjalistom w sadzeniu kwiatowych cebul nie przeszkadzała nawet mżawka. Za to na pewno pomógł słodki poczęstunek od Ewy Szymkowskiej, Ewy Wątroby i Renaty Traczyk (Dom-Best).

- To dla nas zabawa. Tym fajniejsza, że przy okazji robimy coś dobrego dla środowiska. Poza tym sadzenie krokusów to jak... dawanie nowego życia miastu - mówił Krzysztof Klimek wraz z koleżankami z kl. II c: Iwoną Lewandowską, Martą Kaliszewską i Karoliną Biblin.

Młodzież sadziła krokusy sponsorowane przez zarządcę nieruchomości: Dom-Best. Firma zyskuje markę społecznie zaangażowanej, choćby w „krokusowej rewolucji" uczestnicząc po raz trzeci. Dzięki niej mamy w Szczecinie kwiatowe pola m.in. przy ul. Komuny Paryskiej i Zdrojowej.

Kolejne będą powstawały za sprawą kolejnych sponsorów i rzeszy społeczników już w piątek (16 bm.) na os. Arkońskim-Niemierzynie. Tym razem w pasie zielonym obwodnicy śródmiejskiej, przy parku i ul. Chopina.

- Jestem przekonana, że będzie to świetna okazja do promocji naszych zielonych projektów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli renowacji parku Chopina - zadanie nr 29 oraz budowy stacji roweru miejskiego dla naszego osiedla - zadanie nr 3 - dodaje M. Myśliwiec.

Natomiast w sobotę „krokusowa rewolucja" dotrze do Spółdzielni Mieszkaniowej Ars (ul. Chopina), znów na Gumieńce (Osiedle Ku Słońcu) oraz do pobliskiego Mierzyna. Zapraszamy! ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: „Krokusowa rewolucja" w dawnej al. kwiatowej pojawiła się po raz wtóry. Dwa lata temu z „Kurierem", a teraz za sprawą uczniów Gimnazjum nr 34 oraz Dom-Bestu.

Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST! Krokusy są BEST!

Komentarze

Kuba11
Bardzo dobra inicjatywa!
2015-10-16 07:36:12
Gargamel
I super, kwiaty wracają na aleję!
2015-10-15 17:18:28
gimbynieznajom
Któren na ochotnika sadzić cebulę? Bojaknietonieodowiedni.
2015-10-15 16:58:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie