wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy: cud natury nad Słonecznym

Krokusy: cud natury nad Słonecznym

Krokusy: cud natury nad Słonecznym
Data publikacji: 2015-10-10 10:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 2681 27362

Kto kocha zielony Szczecin i podziwia krokusowe dywany na Jasnych Błoniach, ten ma szansę stworzyć podobny cud natury nad Jeziorkiem Słonecznym. I to już dzisiaj – w sobotę! O godz. 12 rozpoczynamy sadzenie 20 tysięcy krokusów. My – szczecinianie, my – mieszkańcy Gumieniec, czyli Czytelnicy „Kuriera” wraz z pracownikami redakcji. Pod sztandarem jednej z najbardziej pozytywnych i społecznych akcji ostatnich lat: „krokusowej rewolucji”.

Krokusy sadzić będziemy na brzegach Słonecznego za sprawą Czytelników, którzy właśnie to miejsce wybrali w głosowaniu. Zapraszamy więc wszystkich do tworzenia kwiatowego dywanu, jaki nas będzie budził na wiosnę 20 tysiącami barwnych kwiatów: od żółtych po filetowe.

Czekamy na społeczników zakochanych w zielonym Szczecinie i przyjaciół redakcji wraz z Radą Osiedla Gumieńce: przy kompleksie sportowym (boiska, siłownia pod chmurką) nad brzegiem Słonecznego, od strony ul. Derdowskiego. Od tego miejsca będziemu sadzili krokusy schodząc w dół – pasem zieleni pomiędzy traktem pieszym i rowerowym - w stronę ronda Gierosa i ul. Ku Słońcu. Można się włączyć w dowolnym momencie i punkcie naszej akcji. Pamiętając, że czeka nas spory wysiłek, a po nim… ognisko z niespodziankami i spora satysfakcja ze zrobienia czegoś dobrego dla siebie i swego miasta. Zapraszamy!

Uwaga: na uczestników Słonecznego dzisiejszego – sobotniego odcinka „krokusowej rewolucji” czekają zarówno kwiatowe cebule, jak i sprzęt niezbędny do ich sadzenia, czyli ogrodnicze narzędzia oraz jednorazowe rękawiczki. Oraz skromny poczęstunek. Tylko pogodę ducha trzeba zabrać ze sobą.

Skoro więc nawet aura nam sprzyja, tym bardziej nie warto siedzieć bezczynnie w domu. Zapraszamy nad malownicze Jez. Słoneczne! ©℗

A. Nalewajko

Na zdjęciu: Dzisiaj za sprawą „krokusowej rewolucji” będziemy tworzyli kwiatowe  kobierce – wzorem tych z Jasnych Błoni – nad malowniczym Jeziorkiem Słonecznym na Gumieńcach. Przy wsparciu miejscowej Rady Osiedla oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Komentarze

Czytacz
A myślałem, że chodzi o jakieś zjawisko atmosferyczne nad Osiedlem Słonecznym.
2015-10-11 15:16:26
Wreszcie dobraq inicjatywa. Kłaniam się ludziom tej inicjatywy.
Brawo !!!
2015-10-10 09:49:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie