Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Krokusy: cud natury nad Słonecznym

Data publikacji: 10 października 2015 r. 10:33
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Krokusy: cud natury nad Słonecznym
Fot. Dariusz Gorajski  

Kto kocha zielony Szczecin i podziwia krokusowe dywany na Jasnych Błoniach, ten ma szansę stworzyć podobny cud natury nad Jeziorkiem Słonecznym. I to już dzisiaj – w sobotę! O godz. 12 rozpoczynamy sadzenie 20 tysięcy krokusów. My – szczecinianie, my – mieszkańcy Gumieniec, czyli Czytelnicy „Kuriera” wraz z pracownikami redakcji. Pod sztandarem jednej z najbardziej pozytywnych i społecznych akcji ostatnich lat: „krokusowej rewolucji”.

Krokusy sadzić będziemy na brzegach Słonecznego za sprawą Czytelników, którzy właśnie to miejsce wybrali w głosowaniu. Zapraszamy więc wszystkich do tworzenia kwiatowego dywanu, jaki nas będzie budził na wiosnę 20 tysiącami barwnych kwiatów: od żółtych po filetowe.

Czekamy na społeczników zakochanych w zielonym Szczecinie i przyjaciół redakcji wraz z Radą Osiedla Gumieńce: przy kompleksie sportowym (boiska, siłownia pod chmurką) nad brzegiem Słonecznego, od strony ul. Derdowskiego. Od tego miejsca będziemu sadzili krokusy schodząc w dół – pasem zieleni pomiędzy traktem pieszym i rowerowym - w stronę ronda Gierosa i ul. Ku Słońcu. Można się włączyć w dowolnym momencie i punkcie naszej akcji. Pamiętając, że czeka nas spory wysiłek, a po nim… ognisko z niespodziankami i spora satysfakcja ze zrobienia czegoś dobrego dla siebie i swego miasta. Zapraszamy!

Uwaga: na uczestników Słonecznego dzisiejszego – sobotniego odcinka „krokusowej rewolucji” czekają zarówno kwiatowe cebule, jak i sprzęt niezbędny do ich sadzenia, czyli ogrodnicze narzędzia oraz jednorazowe rękawiczki. Oraz skromny poczęstunek. Tylko pogodę ducha trzeba zabrać ze sobą.

Skoro więc nawet aura nam sprzyja, tym bardziej nie warto siedzieć bezczynnie w domu. Zapraszamy nad malownicze Jez. Słoneczne! ©℗

A. Nalewajko

Na zdjęciu: Dzisiaj za sprawą „krokusowej rewolucji” będziemy tworzyli kwiatowe  kobierce – wzorem tych z Jasnych Błoni – nad malowniczym Jeziorkiem Słonecznym na Gumieńcach. Przy wsparciu miejscowej Rady Osiedla oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytacz
2015-10-11 15:16:26
A myślałem, że chodzi o jakieś zjawisko atmosferyczne nad Osiedlem Słonecznym.
Wreszcie dobraq inicjatywa. Kłaniam się ludziom tej inicjatywy.
2015-10-10 09:49:36
Brawo !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA