Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

"Krokusowa rewolucja" zawitała do Trzebiatowa

Data publikacji: 21 października 2015 r. 21:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
"Krokusowa rewolucja" zawitała do Trzebiatowa
 

Ponad pięć tysięcy krokusów posadzili uczniowie, przedszkolaki i mieszkańcy Trzebiatowa w kilku punktach miasta. Tym samym gród nad Regą dołączył do "Krokusowej rewolucji" wspieranej przez Kurier Szczeciński i Stowarzyszenie "Zielony Szczecin". Krokusy wiosną zakwitną na rondzie wjazdowym do miasta, na dziedzińcu trzebiatowskiego pałacu oraz na zieleńcach przed ZSP. im. Zbigniewa Herberta.

- Kopanie dziurek a potem zakopywanie - to wcale nie taka łatwa praca - mówiły maluchy z Przedszkola nr 1 w Trzebiatowie, która wspólnie ze starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz z trzebiatowskiego "Herberta" brały udział w akcji. Ponad pięć tysięcy cebulek posadzono w kilku punktach miasta. - Bardzo cieszymy się z udziału w "Krokusowej Rewolucji". I nie mówimy ostatniego słowa - tłumaczy Zdzisław Matusewicz, który także wziął w wielkim, krokusowym sadzeniu.

Cebulki zakwitną wiosną na rondzie wjazdowym do miasta od strony Gryfic, a także na dziedzińcu trzebiatowskiego pałacu oraz przed ZSP im. Zbigniewa Herberta. - Trochę to dzisiejsze sadzenie przypomina mi czyny społeczne za dawnych lat, które wspominam z rozrzewnieniem. To świetny pomysł. Przez wiele lat mieszkaliśmy w Szczecinie, wiem jak wyglądają Jasne Błonia wiosną. Widok bajkowy. Cieszymy się, że Trzebiatów, gdzie osiedliliśmy niedawno również włączył się w tą akcję. Dziś sadzimy krokusy razem z rodziną z Niemiec, która przyjechała do nas we wtorek - mówią Irena Kwiatkowska - Pająk i Marek Pająk.

Do wspólnej akcji z Kurierem Szczecińskim prócz gminy Trzebiatów włączył się również Zarząd Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej oraz PKS Gryfice. Akcję wspierało również Stowarzyszenia Królewski Gaj.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Na zdjęciu: 5750 cebulek zasadzono na jednym z rond, przez miejscowym zespołem szkół oraz przed trzebiatowskim pałacem, gdzie przy pracy pomagały przedszkolaki z Przedszkola na 1 oraz uczniowie SP nr 2 w Trzebiatowie oraz uczniowie ZSP im. Zbigniewa Herberta.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sprostowanie
2015-10-22 07:01:04
W "krokusowej rewolucji" nie bierze udziału Stowarzyszenie "Zielony Szczecin". Bierze Sylwiusz Mołodecki z "Zielonych Ogrodów", o czym p. Domaradzka była informowana wielokrotnie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA