czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sadził burmistrz, sadzili uczniowie

Sadził burmistrz, sadzili uczniowie

Sadził burmistrz, sadzili uczniowie
Data publikacji: 2015-10-21 12:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1570 30212
W poniedziałek w Goleniowie posadzono 11 tysięcy cebulek krokusów, we wtorek drugie tyle. Na Plantach krokusy sadził m.in. burmistrz Robert Krupowicz.

Gmina Goleniów bardzo serio włączyła się w naszą „Krokusową rewolucję”. Do dwóch tysięcy cebulek podarowanych gminie przez „Kurier Szczeciński” i WFOŚ dorzuciła 20 tysięcy zakupionych z własnych środków. We wtorek sadzone były na Plantach, dwa lata temu poddanych gruntownej rewitalizacji. Podobnie jak w poniedziałek, sadzeniem zajmowali się uczniowie goleniowskich szkół podstawowych i gimnazjów, wspierani przez pracowników miejscowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Większość krokusów wysadzono na trawnikach, gdzie wiosną utworzą fioletowe i żółte kobierce, część trafiła na skarpę pod murami obronnymi i tam w marcu utworzy kwiecisty napis „Goleniów”.

Burmistrz R. Krupowicz zadeklarował, że w kolejnych latach gmina będzie kupować cebulki krokusów i sadzić je na kolejnych miejskich zieleńcach. W maju Goleniów zdobią szpalery kwitnących wiśni japońskich, teraz kolejną ozdobą będą pola kolorowych krokusów.

***

W każdym momencie można się włączyć w nurt fantastycznej „krokusowej rewolucji”. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). Zapraszamy! ©℗

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Burmistrz Robert Krupowicz pracował pod fachowym nadzorem red. Andrzeja Łapkiewicza

Fot. u góry: Cezary MARTYNIUK

Fot. w galerii: Adrian BEDNARSKI

Sadził burmistrz, sadzili uczniowie Sadził burmistrz, sadzili uczniowie Sadził burmistrz, sadzili uczniowie Sadził burmistrz, sadzili uczniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie