niedziela, 05 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sadził burmistrz, sadzili uczniowie

Sadził burmistrz, sadzili uczniowie

Sadził burmistrz, sadzili uczniowie
Data publikacji: 2015-10-21 12:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1467 30212
W poniedziałek w Goleniowie posadzono 11 tysięcy cebulek krokusów, we wtorek drugie tyle. Na Plantach krokusy sadził m.in. burmistrz Robert Krupowicz.

Gmina Goleniów bardzo serio włączyła się w naszą „Krokusową rewolucję”. Do dwóch tysięcy cebulek podarowanych gminie przez „Kurier Szczeciński” i WFOŚ dorzuciła 20 tysięcy zakupionych z własnych środków. We wtorek sadzone były na Plantach, dwa lata temu poddanych gruntownej rewitalizacji. Podobnie jak w poniedziałek, sadzeniem zajmowali się uczniowie goleniowskich szkół podstawowych i gimnazjów, wspierani przez pracowników miejscowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Większość krokusów wysadzono na trawnikach, gdzie wiosną utworzą fioletowe i żółte kobierce, część trafiła na skarpę pod murami obronnymi i tam w marcu utworzy kwiecisty napis „Goleniów”.

Burmistrz R. Krupowicz zadeklarował, że w kolejnych latach gmina będzie kupować cebulki krokusów i sadzić je na kolejnych miejskich zieleńcach. W maju Goleniów zdobią szpalery kwitnących wiśni japońskich, teraz kolejną ozdobą będą pola kolorowych krokusów.

***

W każdym momencie można się włączyć w nurt fantastycznej „krokusowej rewolucji”. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). Zapraszamy! ©℗

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Burmistrz Robert Krupowicz pracował pod fachowym nadzorem red. Andrzeja Łapkiewicza

Fot. u góry: Cezary MARTYNIUK

Fot. w galerii: Adrian BEDNARSKI

Sadził burmistrz, sadzili uczniowie Sadził burmistrz, sadzili uczniowie Sadził burmistrz, sadzili uczniowie Sadził burmistrz, sadzili uczniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie