Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Sadził burmistrz, sadzili uczniowie

Data publikacji: 21 października 2015 r. 12:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Sadził burmistrz, sadzili uczniowie
 
W poniedziałek w Goleniowie posadzono 11 tysięcy cebulek krokusów, we wtorek drugie tyle. Na Plantach krokusy sadził m.in. burmistrz Robert Krupowicz.

Gmina Goleniów bardzo serio włączyła się w naszą „Krokusową rewolucję”. Do dwóch tysięcy cebulek podarowanych gminie przez „Kurier Szczeciński” i WFOŚ dorzuciła 20 tysięcy zakupionych z własnych środków. We wtorek sadzone były na Plantach, dwa lata temu poddanych gruntownej rewitalizacji. Podobnie jak w poniedziałek, sadzeniem zajmowali się uczniowie goleniowskich szkół podstawowych i gimnazjów, wspierani przez pracowników miejscowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Większość krokusów wysadzono na trawnikach, gdzie wiosną utworzą fioletowe i żółte kobierce, część trafiła na skarpę pod murami obronnymi i tam w marcu utworzy kwiecisty napis „Goleniów”.

Burmistrz R. Krupowicz zadeklarował, że w kolejnych latach gmina będzie kupować cebulki krokusów i sadzić je na kolejnych miejskich zieleńcach. W maju Goleniów zdobią szpalery kwitnących wiśni japońskich, teraz kolejną ozdobą będą pola kolorowych krokusów.

***

W każdym momencie można się włączyć w nurt fantastycznej „krokusowej rewolucji”. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). Zapraszamy! ©℗

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Burmistrz Robert Krupowicz pracował pod fachowym nadzorem red. Andrzeja Łapkiewicza

Fot. u góry: Cezary MARTYNIUK

Fot. w galerii: Adrian BEDNARSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA