Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wielkie sadzenie

Data publikacji: 2015-10-21 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-21 12:41
Wielkie sadzenie
 
DWA tysiące cebulek ufundował „Kurier Szczeciński” wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska, a gmina Goleniów kolejne 20 tysięcy. Od poniedziałku są sadzone na miejskich trawnikach w Goleniowie.

Pierwsze krokusowe dywany pojawiły się w Goleniowie w tym roku. Wyglądały pięknie, zwiastując nadejście prawdziwej wiosny. Nie było wątpliwości, że warto zakładać następne, gmina bardzo chętnie przyłączyła się do krokusowej akcji „Kuriera”.

Od poniedziałku cebulki krokusów są sadzone przez uczniów goleniowskich szkół. We wtorek za sadzenie mają się wziąć burmistrz Robert Krupowicz i obaj jego zastępcy.

W marcu na fioletowo i żółto krokusy powinny zakwitnąć na ulicach Szkolnej, Puszkina i na miejskich Plantach. W następnych latach gmina będzie sadzić je na kolejnych trawnikach w mieście.

* * *

W każdym momencie można się włączyć w nurt fantastycznej „krokusowej rewolucji”. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). Zapraszamy! ©℗

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Cebulki ofiarowane przez „Kurier Szczeciński” na ul. Szkolnej sadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.