czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy, czyli energia na lepszy świat (galeria)

Krokusy, czyli energia na lepszy świat (galeria)

Krokusy, czyli energia na lepszy świat (galeria)
Data publikacji: 2015-10-21 17:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 2228 30283

„Mamy tysiąc krokusów i nie zawahamy się ich użyć: pikowniki w górę!” – krzyknęła Ewa Lisaj z Technikum TEB Edukacja, gdy blisko setka jej uczniów stanęła na szczecińskim pl. Gałczyńskiego, aby podjąć wyzwanie „krokusowej rewolucji”. W środę sztandar tej wielkiej społecznej akcji, niesionej mocą pozytywnej energii, rozwinęliśmy także w Trzebiatowie.

To już trzecia edycja, w której uczestniczą uczniowie tej szczecińskiej placówki (al. Wojska Polskiego). Niezmiennie krokusami urozmaicają zieleń urokliwego pl. Gałczyńskiego.

- Plac jest nasz! – śmieje się Bogumiła Nitkowska, dyrektor Technikum TEB Edukacja. – To już stało się naszą tradycją: jesienią sadzimy. I z roku na rok jest nas w tym coraz więcej. Natomiast wiosną mamy okazję obserwować jak fantastycznie zmieniamy tę przestrzeń: kwiatami, kolorami, pięknie. To wielka przyjemność wyjść ze szkoły na pobliski kwitnący plac i powiedzieć: „To nasza robota!” Szczerze radzę innym: spróbujcie.

Tym razem sztandar „krokusowej rewolucji” ponieśli głównie uczniowie klas trzecich oraz pierwszych o specjalnościach: technik hotelarstwa, usług fryzjerskich, technik informatyki, a także klasy IV – przyszli technicy architektury krajobrazu. Wśród nich: Magda Rynkiewicz, Wiktoria Wawrynowicz oraz Adrian Lasota.

- Jest super! Jest się czym chwalić w szkolnej kronice i na fejsie – żartowali. – A na serio: to okazja do integracji poza murami szkoły i miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zamiast matematyki – lekcja w plenerze. No i późniejszy wiosenny efekt: nie-sa-mo-wi-ty. Warto czekać na takie kolorowe przebudzenie, więc… Nie ma bata, za rok znów tu będziemy! - mówili uczniowie.

x x x

Niemal po sąsiedzku z pl. Gałczyńskiego – bo na skwerze przed Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (al. Wojska Polskiego 80) – już w najbliższą sobotę (24 bm.) także rozwiniemy sztandar „krokusowej rewolucji” (od godz. 10).

- Serdecznie zapraszamy do wspólnego sadzenia 500 krokusów oraz do oddawania krwi – apelują: Maria Myśliwiec oraz Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów”, którzy wraz z redakcją „Kuriera” współtworzą wydarzenie. – Miała być dla 22-letniego Alana. Niestety, dla niego jest już za późno. Jednak potrzeba krwi jest wielka: na ten dar życia czekają inni, być może także Państwa bliscy. To z myślą o nich posadzimy pole „krokusowej nadziei”. Na tych, którzy w trakcie „krokusowej rewolucji” oddadzą krew, przygotowaliśmy nagrody-niespodzianki.©℗

Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie