środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu

Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu

Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu
Data publikacji: 2015-11-09 21:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 2845 36473

Szkoła błyszczy medalami swych wychowanków. Teraz będzie konkurowała z innymi również przyszkolnymi zieleńcami. To za sprawą „krokusowej rewolucji" - wielkiej społecznej akcji dla Szczecina, która w poniedziałek dotarła do Centrum Mistrzostwa Sportowego.
Od rana do wieczora na treningach. Zaprogramowani na rywalizację i skupieni na osiąganiu coraz lepszych sportowych wyników. Rzadko mają okazję zrobić coś wspólnie i społecznie: dla siebie, szkoły i miasta.
- Właśnie „krokusowa rywalizacja" daje im taką wyjątkową okazję. Na integrację między najmłodszymi, przyszłymi sportowcami z naszej Szkoły Podstawowej, a tymi, którzy już są na kursie do zawodowstwa, czyli uczniami naszego Liceum Ogólnokształcącego. Na wspólne działanie dla dobra publicznego. Inne niż zwykle, bo nie nastawione na zdobywanie medali. Tylko na pracę dla upiększenia przyszkolnych zieleńców - mówiła Izabela Kaczór-Olech, dyrektor CMS przy ul. Mazurskiej.
Oni - licealiści. Wśród nich Natalia Fryckowska - I klasa mistrzostwa sportowego, stypendystka nagrodzona przez MEN za sportowe osiągnięcia w pływaniu w 2014/15 r.; wielokrotna Mistrzyni Polski z szansą na start na Olimpiadzie - miałaby reprezentować nasz kraj w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Także Łukasz Socha Mistrz Świata w Karate WUKF (junior, waga do 70 kg), Patrycja Kiwak - brązowa medalistka Mistrzostw Świata i Europy w boksie (junior, do 81 kg). Oraz dobrze znani fanom Pogoni Szczecin: Jakub Piotrowski i Michał Wolski.
- Fajna inicjatywa: sadzić kwiaty dla miasta. Takie wyzwanie, to robimy z przyjemnością. Dzięki temu ładniej będzie wyglądało otoczenie szkoły. Zieleńce w krokusach będzie widać z daleka. Będzie się czym chwalić: nasze dzieło! - komentował kolejny z piłkarzy: Mateusz Silewicz.
Spory udział w sadzeniu krokusów mieli też wychowankowie Joanny Majchrzak - III klasy SP. Zbierają „Górę grosza", pomagają dzieciom z Tanowa, wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i nieustająco - bezdomne zwierzęta. Teraz się zaangażowali w tworzenie krokusowego pola. Dlaczego?
- Bo na Jasnych Błoniach krokusy wspaniale kwitną. I niech tak cieszą oczy przy naszej szkole. Będzie kolorowo i pachnąco. I u nas, i w całym Szczecinie: pięknie - opowiadali przyszli sportowcy.
* * *
We wtorek „krokusowa rewolucja" - wraz z „Kurierem", Marią Myśliwiec i Sylwiuszem Mołodeckim z „Zielonych Ogrodów" - dotrze na os. Książąt Pomorskich oraz Bandurskiego, czyli po raz kolejny na tereny Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom”. Będzie też przystanek przy ul. Mazowieckiej - na rodzinne sadzenie krokusów zaprasza swych przyjaciół Żłobek "Muchomorek". ©℗
(an)
Fot. Arleta NALEWAJKO

 

Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu Krokusowa Rewolucja. W mistrzowskim stylu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie