sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kiełkiem do góry

Kiełkiem do góry

Kiełkiem do góry
Data publikacji: 2015-11-06 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 653 35747
Krokusowa rewolucja trafiła do Reska, do miejscowej Szkoły Podstawowej, która obchodzi właśnie jubileusz 70-lecia. Cała społeczność szkolna uznała, że sadzenie krokusów będzie najlepszym preludium do hucznego świętowania.
Blisko osiem tysięcy cebulek krokusów w trzech kolorach zamieni się wiosną w dywan kwiatowy na przyszkolnym skwerze, tuż przy reprezentacyjnej ulicy miasteczka.
Akcja stała się faktem dzięki niespokojnym duchom, czyli przedsiębiorczym ludziom, których w Resku nigdy nie brakowało. Zaangażowała się w to m.in. Renata Ostrowska, dla której reska szkoła jest szkołą rodzinną, jako że i ona i jej mama do niej uczęszczały.
W czwartek (5 bm.) było wiele powodów do radości wszystkich 370 uczniów, którzy grupami przybywali na trawnik dotychczas niczym się nie różniący od innych w Resku. Chłopcy ze starszych klas pracowali z najmłodszymi ochoczo i z zapałem.
– Kiełkiem do góry – podkreślał Sylwiusz Mołodecki, który zdradził dzieciom wszystkie tajemnice sztuki sadzenia kwiatów, kiedyś kojarzonymi raczej z górskimi halami.
Z reskowiakami była Maria Myśliwiec ze Szczecina, która od czterech lat stoi na czele krokusowej rewolucji. Zaczynała na swoim osiedlu, a okazało się, że jej pomysł znalazł entuzjastów i naśladowców gdzieś daleko… „Kurier Szczeciński” od początku patronuje akcji, dzięki której wiosna w naszych małych ojczyznach nabiera cieplejszych kolorów.
Tekst i fot. (cz.b.)

 

 

Kiełkiem do góry Kiełkiem do góry

Komentarze

JaKto
...Ty samorządowiec, Ty dziecku kit wciskasz, ty dziecku kit..., wiesz kto ty jesteś-jesteś wybrany na następne cztery lata w wyniku KROKUSOWEJ REWOLUCJI.
2015-11-06 09:56:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie