czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kiełkiem do góry

Kiełkiem do góry

Kiełkiem do góry
Data publikacji: 2015-11-06 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 891 35747
Krokusowa rewolucja trafiła do Reska, do miejscowej Szkoły Podstawowej, która obchodzi właśnie jubileusz 70-lecia. Cała społeczność szkolna uznała, że sadzenie krokusów będzie najlepszym preludium do hucznego świętowania.
Blisko osiem tysięcy cebulek krokusów w trzech kolorach zamieni się wiosną w dywan kwiatowy na przyszkolnym skwerze, tuż przy reprezentacyjnej ulicy miasteczka.
Akcja stała się faktem dzięki niespokojnym duchom, czyli przedsiębiorczym ludziom, których w Resku nigdy nie brakowało. Zaangażowała się w to m.in. Renata Ostrowska, dla której reska szkoła jest szkołą rodzinną, jako że i ona i jej mama do niej uczęszczały.
W czwartek (5 bm.) było wiele powodów do radości wszystkich 370 uczniów, którzy grupami przybywali na trawnik dotychczas niczym się nie różniący od innych w Resku. Chłopcy ze starszych klas pracowali z najmłodszymi ochoczo i z zapałem.
– Kiełkiem do góry – podkreślał Sylwiusz Mołodecki, który zdradził dzieciom wszystkie tajemnice sztuki sadzenia kwiatów, kiedyś kojarzonymi raczej z górskimi halami.
Z reskowiakami była Maria Myśliwiec ze Szczecina, która od czterech lat stoi na czele krokusowej rewolucji. Zaczynała na swoim osiedlu, a okazało się, że jej pomysł znalazł entuzjastów i naśladowców gdzieś daleko… „Kurier Szczeciński” od początku patronuje akcji, dzięki której wiosna w naszych małych ojczyznach nabiera cieplejszych kolorów.
Tekst i fot. (cz.b.)

 

 

Kiełkiem do góry Kiełkiem do góry

Komentarze

JaKto
...Ty samorządowiec, Ty dziecku kit wciskasz, ty dziecku kit..., wiesz kto ty jesteś-jesteś wybrany na następne cztery lata w wyniku KROKUSOWEJ REWOLUCJI.
2015-11-06 09:56:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie