poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria)

Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria)

Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria)
Data publikacji: 2015-11-06 22:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1911 35975

Jeden dzień i o kolejne ponad 3 tysiące krokusów trafiły na szczecińskie zieleńce. To za sprawą trzech pokoleń społeczników – od przedszkolaków po seniorów – którzy chcą i z satysfakcją zmieniają nasze miasto na lepsze. Za sprawą „krokusowej rewolucji” jednej z największych i najbardziej pozytywnych akcji jakie Polska widziała.

Co wiosnę na szczecińskich Jasnych Błoniach rozkwitają dywany tysięcy krokusów. Z efektem, który zapiera dech: fenomenalnym. Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn wpadła na pomysł, by takie kwiatów kobierce budziły Szczecinian na wiosnę wszędzie tam, gdzie się uczą lub pracują, gdzie mieszkają lub spędzają czas z przyjaciółmi: na miejskich skwerach, zieleńcach, parkach i podwórkach, nawet na pasach przyulicznych trawników. W sukurs przyszedł nasz „Kurier” oraz Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów”, który przed laty miał przyjemność uczestniczyć w tworzeniu kwitnących dywanów Jasnych Błoni.

Okazało się, że wielką moc ma owo marzenie o nowych krokusowych polach. Dzięki czemu już czwartą jesień pokolenia szczecińskich społeczników uczestniczą w wielkiej akcji dla osobistej satysfakcji i piękniejszego Szczecina – w „krokusowej rewolucji”.

W piątek jej sztandar na zieleńce przy ul. Floriana Szarego ponieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Gimnazjum nr 15, na ul. Marmurową – wychowankowie Przedszkola Publicznego nr 49, a na trawnik przy ul. Cynowej – przedszkolaki z „Promyka”.

- Rewelacyjne dzieciaki. Zaangażowane. Z fantastycznym zapałem. I nawet najmłodsze, ze sporą wiedzą na temat przyrody oraz sadzenia krokusów. Najmłodsze pokolenie szczecinian, wsparte przez rodziców i seniorów: bardzo budujący obraz. Wszystkim nam dający nadzieję na lepszą przyszłość  – komentowała Maria Myśliwiec, inicjatorka „krokusowej rewolucji”.

Spory udział w rozkręceniu „krokusowej rewolucji” w Podjuchach miała miejscowa Rada Osiedla. Sponsorowała sporo kwiatowych cebul (1,25 tysiąca szt.), a pozostałe (1,4 tys.) tamtejszym placówkom oświatowym przekazał szczeciński magistrat.

- Zależy nam na wprowadzaniu pozytywnych zmian. Także w naszym otoczeniu: kwiatami i kolorami. W tę ideę świetnie się wpisuje „krokusowa rewolucja”. Partycypacji społecznej. Stąd nasz w niej udział – komentowała Marta Wójcik, sekretarz RO Podjuchy. – I najmłodszych mieszkańców naszego osiedla. Bardzo nam zależało na ich udziale, bo chcemy w nich rozbudzać szlachetne wartości, takie jak np. wrażliwość na piękno, szacunek dla pracy, dbałość o naturę, otoczenie. Bez patosu, ale przez zabawę. Fantastycznie wyszła nam ta lekcja wychowania obywatelskiego w plenerze. Mamy z tego radość i wielką satysfakcję!

Nie tylko w Podjuchach, ale również na Pomorzanach po raz kolejny rozwinęliśmy w piątek sztandar „krokusowej rewolucji”. Tym razem na zieleńcu przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny (ul. Orawska). Za sprawą uczniów i przyjaciół tej renomowanej placówki, kierowanej przez dyr. Danutę Bednarek, kolejnymi 500 kwiatami wzbogaciliśmy pejzaż tej części miasta. Mocą pozytywnej energii: na wiosnę i na lepsze.

x x x

Natomiast już w sobotę (7 bm.) spotykamy się, aby sadzić krokusy w kolejnych dwóch rejonach Szczecina: na Starym Mieście oraz na Warszewie.

Zaczniemy już o godz. 9 przy wejściu do parku Żeromskiego - od strony ul. Wawelskiej, Admiralskiej, Jarowita. Kolejne lokalizacje to ul. Rynek Nowy za Ratuszem Staromiejskim oraz pomiędzy  Nabrzeżem Weleckim a Małą Odrzańską.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w wielkiej społecznej akcji dla zielonego Szczecina. Będziemy mieli do posadzenia tysiące krokusowych cebul.  

Także na Warszewie, gdzie „krokusowa rewolucja” wystartuje w sobotę nieco później, bo o godz. 11, sprzed siedziby miejscowej Rady Osiedla – ul. Szczecińska 12. Zapraszamy naszych Czytelników i przyjaciół: przyjdźcie i skorzystajcie z szansy zrobienia czegoś pozytywnego dla osobistej satysfakcji i dla pięknego Szczecina. Naprawdę warto! ©℗

Arleta NALEWAJKO


Fot. Adrian BEDNARSKI/ Maria MYŚLIWIEC/ Sylwiusz MOŁODECKI

Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria) Krokusy: od Pomorzan po Podjuchy i przez weekend (Galeria)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie