czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kręcą w Świnoujściu!

Kręcą w Świnoujściu!

Kręcą w Świnoujściu!
Data publikacji: 2016-04-12 11:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 2048 127843

Na wyspie Uznam trwają prace nad realizacją czwartego odcinka serialu kryminalnego „Der Usedom Krimi”. Film jest realizowany na zlecenie pierwszego programu niemieckiej telewizji Das Erste.

Tym razem Niemcy kręcą bez polskich aktorów, ale za to z grupą polskich kaskaderów. Dziś (12 bm.) w godzinach 8 –13, na potrzeby filmu zamknięta dla ruchu samochodowego będzie ulica Karsiborska. Od strony ulicy Grunwaldzkiej będzie możliwy dojazd do głównej bramy cmentarza. Będzie możliwy przejazd pojazdów komunikacji miejskiej oraz dojazd do posesji.

Jest to już kolejny odcinek serialu kręconego na wyspie Uznam, także w Świnoujściu. W poprzednich grali znani polscy aktorzy: Magdalena Boczarska, Olga Kalicka, Marcin Dorociński i Igor Kujawski, aktorzy-epizodyści oraz statyści ze Szczecina i okolic. 


Osią całego serialu są losy matki i córki: byłej prokurator, dyplomowanej prawniczki Karin Lossow (Katrin Sass) oraz  jej córki, komisarz policji, 37-letniej Julii Thiel (Lisa Maria Potthoff). W każdym odcinku pojawia się inna zagadka kryminalna, w którą zamieszani są mieszkańcy wyspy, zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie.

Czwarty odcinek to historia młodego, zbuntowanego chłopaka, Jäckiego, którego rodzice zginęli 10 lat temu w wypadku na jachcie. Czy aby na pewno był to wypadek? Wszelkie tropy prowadzą do byłego biznesmena, Elmara, któremu nagle w tajemniczych okolicznościach ktoś podpala starą łódź. Sytuacja jest poważna, ponieważ na łodzi podczas podpalenia nocuje bezdomna kobieta…

Reżyserem odcinka jest Andreas Herzog, film produkuje Razor Filmproduktion z Berlina, a zdjęcia po polskiej stronie koordynuje Film Art Production z Krakowa.

Tekst i fot. BaT

Komentarze

Czeczen
Niemiec Twój wróg!
2016-04-12 19:59:25
Ale nigdzie tak jak w Brukseli !!
.
2016-04-12 14:48:07
Opel
Opel Omega B nigdy nie był na wyposażeniu polskiej policji, za to jeździł jako polizei.
2016-04-12 12:19:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Joannie Fierke

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie