sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Kowalewski prezesem

Kowalewski prezesem

Kowalewski prezesem
Data publikacji: 2016-04-10 20:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2853 127657

Marek Kowalewski objął z początkiem kwietnia funkcję prezesa Terminalu Promowego Świnoujście. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Trojanowskiego. Wcześniej przez wiele lat związany był z Portem Handlowym Świnoujście (obecnie OT Port Świnoujście), do grudnia minionego roku jako prezes tej spółki.

W 1986 r. Marek Kowalewski ukończył  studia na Wydziale Nawigacyjnym Wyższej Szkoły Morskiej (dzisiejszej Akademii Morskiej) w Szczecinie i rozpoczął pracę w Porcie Handlowym Świnoujście. Od 1998 r. był członkiem zarządu, a od 2003 r. prezesem – dyrektorem naczelnym tej spółki.

 Wchodził ponadto w skład zarządu i rad nadzorczych firm powiązanych z OT Port Świnoujście.

 W latach 1994-99 był również wykładowcą w szczecińskiej WSM.

W grudniu zeszłego roku zrezygnował ze stanowiska prezesa OT Port Świnoujście. Z początkiem kwietnia stanął na czele innej portowej spółki: Terminalu Promowego Świnoujście, obecnie największego – pod względem rocznych obrotów – przeładowcy w zespole portów Szczecin-Świnoujście.

– Jest to również terminal portowy, choć z trochę inną specyfiką pracy, bo obsługuje żeglugę liniową, a w OT Port Świnoujście dominuje obsługa ładunków masowych – powiedział nam prezes Kowalewski. – Terminal Promowy Świnoujście przoduje dziś pod względem przeładunków, ale też największe inwestycje Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście dotyczą tej spółki.

Przypomnijmy, że niedawno oddano do użytku nowe stanowisko promowe nr 1. W planach natomiast jest modernizacja stanowisk nr 5 i 6, utworzenie długiego nabrzeża, a także przystosowanie infrastruktury do obsługi tzw. przewozów intermodalnych (wykorzystujących różne środki transportu). Mają powstać m.in. nowe place postojowe, połączone estakadą, która będzie nowym wjazdem na teren terminalu. Prace modernizacyjne obejmą także infrastrukturę kolejową (przebudowa torów, budowa nowej rampy itp.).

Dodajmy, że nowym wiceprezesem Terminalu Promowego Świnoujście została Agnieszka Stój.©℗

(ek)

Fot. Wiesław MILEŃKO

Na zdj.: Nowy prezes TPŚ Marek Kowalewski.

Komentarze

Ciekawski
Taki antyPiSowiec z Grupy Morskiej prezesem terminalu??? Mrozek oszalal??? Jeszcze kilka lat temu promowal Grupe Morska za pieniadze z Portu Handlowego w lokalnym lewicowym tygodniku. Zmienil poglady? O co chodzi? Kto za tym stoi? Sprzedal udzialy w Port-Service czy bedzie krecil lody przez ta firemke?
2016-04-12 10:28:44
Port
Trochę dziwna zamiana, ale widocznie tak miało być.
2016-04-11 07:53:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie