Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Od korzeni się nie ucieknie?

Data publikacji: 10 kwietnia 2016 r. 16:16
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Od korzeni się nie ucieknie?
 

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyjechał do Świnoujścia w niedzielę na spotkanie członków partii. Podczas konferencji nie mogło zabraknąć pytań o sprawy lokalne.

Włodzimierz Czarzasty powiedział, że do Świnoujścia wraca z nostalgią. Przed laty był dyrektorem Akademickiego Biura Kultury i Sztuki „Alma Art.”, które organizowało FAMĘ. Na festiwalu W. Czarzasty gościł w roku 1989 i 1990. Opowiadał, że pił tutaj wódkę i całował się z dziewczyną. Słowem - dobrze wspominał nadbałtycki kurort. W większości jednak mówił o polityce.

- Rzadko przyjeżdża się do miasta, w którym SLD miało w ostatnich wyborach tak duże poparcie. To dla mnie wielka sprawa. Chciałbym, żeby w Polsce tak było. Trzeba będzie nad tym pracować. Ale jesteśmy realistami i cieszymy się z tego, co mamy - mówił przewodniczący SLD.

Padło pytanie o Janusza Żmurkiewicza, prezydenta Świnoujścia, który opuścił kilka miesięcy temu SLD. W. Czarzasty powiedział, że każdy ma prawo do swojego działania i postępuje wedle swojego uznania, a później bierze za to odpowiedzialność.

- Nie ma w Polsce prezydentów, którzy zostają prezydentami tylko ze względu na własną siłę. Stoi za nimi partia - mówił W. Czarzasty - Od korzeni się nie ucieknie. Korzenie i historia prędzej czy później dogonią człowieka bez względu na to jak się jest młodym, jak się jest doświadczonym i jak szybko się ucieka - dodał.

W. Czarzasty nie poszedł śladem polityków, którzy przy każdej wizycie w Świnoujściu obiecywali budowę tunelu bądź ganili rząd za jego brak. Zagadnięty o tą sprawę odpowiedział, że nie należy do polityków, którzy znają się na każdej sprawie.

- Boję się takich, którzy mają odpowiedź na każde pytanie. Uważam, że są debilami. Ja nie jestem debilem i nie wypowiadam się na temat rzeczy, na których się nie znam. Życzę wam jak najlepiej w sprawie tunelu. Sam jednak uciekam od pytań dotyczących określonego miasta bądź określonego środowiska. Zdradzę jak to wygląda u różnych polityków. Mówią im, że będą mieli konferencję i na kartce mają wypisane określone sprawy związane z danym miastem. Mówią im „naucz się tego na pamięć”. My takich zasad nie stosujemy. Chcę być uczciwy - odpowiedział W. Czarzasty. ©℗

Tekst i fot. BaT

Włodzimierz Czarzasty przyjechał do Świnoujścia na spotkanie członków SLD. Na zdjęciu obok - Joanna Agatowska.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ogrodnik,
2016-04-12 23:47:54
A najgorszym jest... jak sie za dlugie i to jeszcze czerwone korzenie zapusci !!
Kolorowe korzenie...
2016-04-11 11:44:29
Panie Czarzasty...a jak dlugie sa te stare Pankie korzenie i jakiego dzisiaj jeszcze koloru... tzn. z mocno czerwonych na mniej czerwone... czy moze teraz nagle juz tylko mocno rozowe ? Cel - PO ratunek do Swinoujscia !!
Ś-cie
2016-04-11 08:00:04
Niby nie jest debilem i nie wypowiada się na temat rzeczy, na których się nie zna, ale w ogólnopolskich telewizjach można spotkać, przy okazji różnych zagadnień.
Nadzieja w lewicy...
2016-04-10 22:51:36
...że zbierze siły uwolni PL od kaczyzmu i zachłanności kleru.
Ta pani patrzy na tego towarzysza jak na przenajsłodszą landrynkę.
2016-04-10 20:48:23
uuuu.... Włodek zazdraszczam ci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA