piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Od korzeni się nie ucieknie?

Od korzeni się nie ucieknie?

Od korzeni się nie ucieknie?
Data publikacji: 2016-04-10 16:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1687 127651

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyjechał do Świnoujścia w niedzielę na spotkanie członków partii. Podczas konferencji nie mogło zabraknąć pytań o sprawy lokalne.

Włodzimierz Czarzasty powiedział, że do Świnoujścia wraca z nostalgią. Przed laty był dyrektorem Akademickiego Biura Kultury i Sztuki „Alma Art.”, które organizowało FAMĘ. Na festiwalu W. Czarzasty gościł w roku 1989 i 1990. Opowiadał, że pił tutaj wódkę i całował się z dziewczyną. Słowem - dobrze wspominał nadbałtycki kurort. W większości jednak mówił o polityce.

- Rzadko przyjeżdża się do miasta, w którym SLD miało w ostatnich wyborach tak duże poparcie. To dla mnie wielka sprawa. Chciałbym, żeby w Polsce tak było. Trzeba będzie nad tym pracować. Ale jesteśmy realistami i cieszymy się z tego, co mamy - mówił przewodniczący SLD.

Padło pytanie o Janusza Żmurkiewicza, prezydenta Świnoujścia, który opuścił kilka miesięcy temu SLD. W. Czarzasty powiedział, że każdy ma prawo do swojego działania i postępuje wedle swojego uznania, a później bierze za to odpowiedzialność.

- Nie ma w Polsce prezydentów, którzy zostają prezydentami tylko ze względu na własną siłę. Stoi za nimi partia - mówił W. Czarzasty - Od korzeni się nie ucieknie. Korzenie i historia prędzej czy później dogonią człowieka bez względu na to jak się jest młodym, jak się jest doświadczonym i jak szybko się ucieka - dodał.

W. Czarzasty nie poszedł śladem polityków, którzy przy każdej wizycie w Świnoujściu obiecywali budowę tunelu bądź ganili rząd za jego brak. Zagadnięty o tą sprawę odpowiedział, że nie należy do polityków, którzy znają się na każdej sprawie.

- Boję się takich, którzy mają odpowiedź na każde pytanie. Uważam, że są debilami. Ja nie jestem debilem i nie wypowiadam się na temat rzeczy, na których się nie znam. Życzę wam jak najlepiej w sprawie tunelu. Sam jednak uciekam od pytań dotyczących określonego miasta bądź określonego środowiska. Zdradzę jak to wygląda u różnych polityków. Mówią im, że będą mieli konferencję i na kartce mają wypisane określone sprawy związane z danym miastem. Mówią im „naucz się tego na pamięć”. My takich zasad nie stosujemy. Chcę być uczciwy - odpowiedział W. Czarzasty. ©℗

Tekst i fot. BaT

Włodzimierz Czarzasty przyjechał do Świnoujścia na spotkanie członków SLD. Na zdjęciu obok - Joanna Agatowska.

 

Komentarze

Ogrodnik,
A najgorszym jest... jak sie za dlugie i to jeszcze czerwone korzenie zapusci !!
2016-04-12 23:47:54
Kolorowe korzenie...
Panie Czarzasty...a jak dlugie sa te stare Pankie korzenie i jakiego dzisiaj jeszcze koloru... tzn. z mocno czerwonych na mniej czerwone... czy moze teraz nagle juz tylko mocno rozowe ? Cel - PO ratunek do Swinoujscia !!
2016-04-11 11:44:29
Ś-cie
Niby nie jest debilem i nie wypowiada się na temat rzeczy, na których się nie zna, ale w ogólnopolskich telewizjach można spotkać, przy okazji różnych zagadnień.
2016-04-11 08:00:04
Nadzieja w lewicy...
...że zbierze siły uwolni PL od kaczyzmu i zachłanności kleru.
2016-04-10 22:51:36
Ta pani patrzy na tego towarzysza jak na przenajsłodszą landrynkę.
uuuu.... Włodek zazdraszczam ci.
2016-04-10 20:48:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie