poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Od korzeni się nie ucieknie?

Od korzeni się nie ucieknie?

Od korzeni się nie ucieknie?
Data publikacji: 2016-04-10 16:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1539 127651

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyjechał do Świnoujścia w niedzielę na spotkanie członków partii. Podczas konferencji nie mogło zabraknąć pytań o sprawy lokalne.

Włodzimierz Czarzasty powiedział, że do Świnoujścia wraca z nostalgią. Przed laty był dyrektorem Akademickiego Biura Kultury i Sztuki „Alma Art.”, które organizowało FAMĘ. Na festiwalu W. Czarzasty gościł w roku 1989 i 1990. Opowiadał, że pił tutaj wódkę i całował się z dziewczyną. Słowem - dobrze wspominał nadbałtycki kurort. W większości jednak mówił o polityce.

- Rzadko przyjeżdża się do miasta, w którym SLD miało w ostatnich wyborach tak duże poparcie. To dla mnie wielka sprawa. Chciałbym, żeby w Polsce tak było. Trzeba będzie nad tym pracować. Ale jesteśmy realistami i cieszymy się z tego, co mamy - mówił przewodniczący SLD.

Padło pytanie o Janusza Żmurkiewicza, prezydenta Świnoujścia, który opuścił kilka miesięcy temu SLD. W. Czarzasty powiedział, że każdy ma prawo do swojego działania i postępuje wedle swojego uznania, a później bierze za to odpowiedzialność.

- Nie ma w Polsce prezydentów, którzy zostają prezydentami tylko ze względu na własną siłę. Stoi za nimi partia - mówił W. Czarzasty - Od korzeni się nie ucieknie. Korzenie i historia prędzej czy później dogonią człowieka bez względu na to jak się jest młodym, jak się jest doświadczonym i jak szybko się ucieka - dodał.

W. Czarzasty nie poszedł śladem polityków, którzy przy każdej wizycie w Świnoujściu obiecywali budowę tunelu bądź ganili rząd za jego brak. Zagadnięty o tą sprawę odpowiedział, że nie należy do polityków, którzy znają się na każdej sprawie.

- Boję się takich, którzy mają odpowiedź na każde pytanie. Uważam, że są debilami. Ja nie jestem debilem i nie wypowiadam się na temat rzeczy, na których się nie znam. Życzę wam jak najlepiej w sprawie tunelu. Sam jednak uciekam od pytań dotyczących określonego miasta bądź określonego środowiska. Zdradzę jak to wygląda u różnych polityków. Mówią im, że będą mieli konferencję i na kartce mają wypisane określone sprawy związane z danym miastem. Mówią im „naucz się tego na pamięć”. My takich zasad nie stosujemy. Chcę być uczciwy - odpowiedział W. Czarzasty. ©℗

Tekst i fot. BaT

Włodzimierz Czarzasty przyjechał do Świnoujścia na spotkanie członków SLD. Na zdjęciu obok - Joanna Agatowska.

 

Komentarze

Ogrodnik,
A najgorszym jest... jak sie za dlugie i to jeszcze czerwone korzenie zapusci !!
2016-04-12 23:47:54
Kolorowe korzenie...
Panie Czarzasty...a jak dlugie sa te stare Pankie korzenie i jakiego dzisiaj jeszcze koloru... tzn. z mocno czerwonych na mniej czerwone... czy moze teraz nagle juz tylko mocno rozowe ? Cel - PO ratunek do Swinoujscia !!
2016-04-11 11:44:29
Ś-cie
Niby nie jest debilem i nie wypowiada się na temat rzeczy, na których się nie zna, ale w ogólnopolskich telewizjach można spotkać, przy okazji różnych zagadnień.
2016-04-11 08:00:04
Nadzieja w lewicy...
...że zbierze siły uwolni PL od kaczyzmu i zachłanności kleru.
2016-04-10 22:51:36
Ta pani patrzy na tego towarzysza jak na przenajsłodszą landrynkę.
uuuu.... Włodek zazdraszczam ci.
2016-04-10 20:48:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie